

Do světa filmu vstoupila v roce 2011, kdy se objevila v dramatu "Nevinnost" režiséra Jana Hřebejka. V tomto filmu ztvárnila postavu Olinky, jejíž komplikovaný vztah k hlavní postavě, ztvárněné Ondřejem Vetchým, přinesl Anně Kameníkové uznání kritiků a nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.
Jednou z jejích nejvýraznějších rolí byla hlavní úloha v čtyřdílné minisérii "Božena" (2021), kde ztvárnila mladou Boženu Němcovou. Tento projekt režisérky Lenky Wimmerové se zaměřil na život a tvorbu jedné z největších českých spisovatelek. Anna Kameníková v roli přesvědčila nejen diváky, ale i kritiky, kteří ocenili její schopnost vystihnout vnitřní svět složité osobnosti.
V roce 2015 si zahrála v komedii "Padesátka" režiséra Vojtěcha Kotka, kde ztvárnila postavu Saši. Film, který paroduje svět krkonošských lyžařů a rodinné vztahy, se stal diváckým hitem. O rok později se objevila v mezinárodním historickém filmu "Poslední rytíři" (Last Knights, 2015) po boku Morgana Freemana a Clivea Owena. I když šlo o menší roli, pro Kameníkovou to znamenalo zkušenost s natáčením v zahraničí a spolupráci s hollywoodskými herci.
Mezi její další důležité filmové role patří Iveta ve snímku "Grand Prix" (2022), režiséra Jana Prušinovského, který si získal velkou oblibu mezi diváky. Kromě filmové tvorby se Kameníková pravidelně objevuje i v televizních seriálech. Zásilněla si v "Labyrintu" (2015), "Dáma a Král" (2017) či "Strážmmistr Topinka" (2019). Právě televizní projekty pomohly rozšířit její popularitu mezi širším publikem.
Nejnovější články
- 24. 3. 2025Na severu Čech řádí vraždící Stvůry. Trailer na novou kriminálku nešetří temnou atmosférou
- 13. 6. 2023Chystané české drama nápadně připomíná realitu. Podlehne nezletilá zpěvačka sbormistrovi?
- 4. 3. 2023Třicátý ročník Českého lva ovládl snímek Il Boemo, který připomenul skladatele Josefa Myslivečka
- 4. 3. 2023Okultista, rapper, slavný hudební skladatel a zdravotní sestra. Tyto filmy mají nejvíce šancí získat Českého lva
- 16. 1. 2023Čeká nás revoluční ročník Českého lva? Akademici fandí debutantům a mladé filmařské krvi
- 16. 11. 2022Tvůrce Mostu! a Okresního přeboru přichází s křupanskou road movie. Sympatizovat s hrdiny Grand Prix není snadné
- 23. 9. 2022Trailerová nálož týdne: Nová komedie od tvůrce Okresního přeboru, konec světa v režii mistra překvapivých zvratů a pořádně naštvané monstrum
Anna Kameníková: Nejlepší filmy a seriály
Anna Kameníková: Filmy a pořady 29
Videa 1
Anna Kameníková: Fotogalerie 29
Dodatečné informace
Další články
- 12. 9. 2021Recenze: Cesta domů – Tomáš Vorel uzavírá trilogii filmem, v němž si nikdo nebere servítky
Po Cestě z města (2000) a Cestě do lesa (2012) uzavírá pomyslný kruh triptychu režisér Tomáš Vorel snímkem Cesta domů (2021), který tento čtvrtek vstoupil do českých kin. Dá se hovořit o velkém finále, k němuž dochází jednadvacet let od premiéry prvního filmu?
- 9. 9. 2021„Nepotřebuji vědecký výzkum na to, abych zjistil, že se moje dcerky dusí z výfukových plynů,“ říká režisér Tomáš Vorel, autor Cesty domů
- 20. 2. 2021Seriál Božena je kontroverzní, literární tvorbu české spisovatelky staví do ústraní milostných aférek. Přesto si zaslouží pozornost
- 13. 1. 2021Komentáře týdne: Božena Němcová je nudná a unylá. "Šťávu" minisérii dodává sex
- 11. 1. 2021Aňa Geislerová o manželovi Boženy Němcové: "Nemůžu se nikdy zastávat muže, který bije ženu."
- 4. 1. 2021Herečka Anna Kameníková by v době Boženy Němcové žít nechtěla. Obě nicméně spojuje touha po lásce
Včera večer odvysílala Česká televize první část čtyřdílné minisérie věnované spisovatelce Boženě Němcové (vlastním jménem Barbora Panklová). Významnou představitelku národního obrození a ženského emancipačního hnutí ztvárnila Anna Kameníková a Aňa Geislerová. S prvně jmenovanou herečkou, pro níž šlo o dosavadní největší profesní výzvu, přinášíme obsáhlý rozhovor.
- 3. 1. 2021Televizní Božena Němcová: Jak žít svobodně jako žena narozená před 200 roky?
- 21. 4. 2020Retro recenze: Úhoři mají nabito - tomuhle českému filmu jeho existenci prostě NEBUDETE věřit
- 23. 3. 2020Retro recenze: Nevinnost - Když se nezletilá dívka zamiluje do pana doktora
- 4. 4. 2019Retro recenze: Pohádkář - film o mužích, kteří se potácejí mezi láskou k ženám a vlastním dětem
- 6. 11. 2018Matěj Hádek: „To byl můj sen zůstat dítětem a pořád si hrát.“
Úhoři mají nabito je název nového filmu režiséra Vladimíra Michálka, který obsadil do hlavních rolí bratry Kryštofa a Matěje Hádkovi, Oldřicha Kaisera, Jiřího Vyorálka nebo Matěje Rupperta. Černá komedie o chlapech, co jsou stále kluky, vstoupí do českých kin koncem února příštího roku a vy se můžete podívat na videoreportáž z natáčení.
- 3. 10. 2018Focení charitativního kalendáře Proměny je v plném proudu!
- 17. 7. 2018Bratři Hádkovi si společně zahrají v dalším filmu
- 3. 11. 2014Podlehne Eva Herzigová pohádkám Jiřího Macháčka? Představuje se nový film Vladimíra Michálka.
- 24. 10. 2012Recenze: Cesta do lesa aneb Když se Vorel drží svého kopyta
- 4. 10. 201240. týden-kinopremiéry: Neobyčejná filmová přehlídka
Připravte se na nezvyklý premiérový týden. Ten standardní má sedm dní, distributorům se do něj nicméně podařilo vměstnat hned devět snímků! Tak pojďme na ně.
- 16. 7. 2012Psychotropní látky v lese Tomáše Vorla přivolaly protidrogovou policii
- 9. 3. 2012Afterparty Českého lva 2011: Nightwork, dobrá nálada a uvolněnost
- 14. 8. 2011Vorel točí pokračování Cesty z města. S kanci a střízlivým Polívkou
- 27. 6. 2011Český (půl)lev 2011: Mnoho povolaných, málo vyvolených! Vítězství?
- 12. 3. 2011Nevinná Anna Linhartová
Mladá herečka se vyjádřila k české filmové scéně i svému opěvovanému výkonu...