Tým výzkumníků, provádějící sondážní vrty několik kilometrů pod mořskou hladinou, se snaží dostat do bezpečí poté, co ničivé zemětřesení závažně poškodilo jejich podmořskou laboratoř. Přeživší si však brzy uvědomí, že oceán není tím jediným, čeho by se měli obávat...
Recenze
- Recenze 9. 1. 2020Recenze: Pod vodou - Kristen Stewart a záhadná forma života v béčkovém sci-fi thrilleru
- Recenze 8. 1. 2020Recenze: Pád anděla - Gerard Butler potřetí proti teroristům
Napřed přišel Pád Bílého domu. Poté padl rovnou celý Londýn. Možná i proto, že se tak rychle zvětšilo měřítko, opouští autoři série mustr Smrtonosné pasti a místo ní (stejně jako například tvůrci 96 hodin) ve třetím dějství raději vykrádají Uprchlíka.
- Recenze 7. 1. 2020Recenze: Dracula od tvůrců Sherlocka dokazuje, že trojka není vždycky příjemná
Seriálový Sherlock s Benedictem Cumberbatchem se pro své moderní uchopení klasické látky stal celosvětovou senzací. Nyní to jeho autoři zkouší s Drákulou.
- Recenze 6. 1. 2020Recenze #2: (Ne)obyčejný kluk - vzhled prostě není a nemůže být vším
Dnes večer si v televizi (20:15, Prima) můžete připomenout citlivé drama (Ne)obyčejný kluk, v němž se fyzicky deformovaný chlapec vypořádává se vstupem do školního života. Ve filmu "září" talentovaný Jacob Tremblay, Owen Wilson a Julia Roberts a my vám přinášíme dobovou recenzi, abyste si mohli udělat obrázek, zda stojí za to (Ne)obyčejného kluka sledovat. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2018: Nemalé natěšení mě přepadlo ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl o skromně se tvářícím rodinném dramatu, v němž Owen Wilson a Julia Roberts ztvárňují rodiče vzhledově deformovaného chlapce, vyrovnávajícího se s prvními školními dny v obklopení ostatních "zdravých" dětí. Snímek navíc provázely velice pozitivní ohlasy ze zahraničí (na Rottenech 85% od kritiků a 89% od fanoušků), čímž má očekávání ještě narostla. Inu, opravdu dobrých příběhů o sociálně znevýhodněných jedincích není dle mého soudu nikdy dost. Naskýtá se ale otázka, jestli (Ne)obyčejný kluk takovým silným a zajímavým příběhem disponuje.
- Recenze 4. 1. 2020Retro recenze: Jason Bourne - další nabušená jízda "agenta bez minulosti"?
Jason Bourne se stal vedle Jamese Bonda a Ethana Hunta populárním filmovým agentem 21. století. Dnes večer si v televizi můžete připomenout jeho akční dobrodružství z roku 2016 uváděné pod prozaickým názvem Jason Bourne. Pojďme si snímek připomenout v dobové recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2016: Jason Bourne (opět Met Dejmóóóón, který tento film produkoval) si tentokrát vyřizuje soukromé účty s těmi, kdo kdysi zabili jeho otce. A to především v Athénách, v Berlíně a v Las Vegas.
- Recenze 4. 1. 2020Recenze #2: Králíček Jojo - Vztyčený prostředníček Adolfu Hitlerovi a jeho ideologii
Chlapec Jojo/Joseph (Roman Griffin Davis) je jako každý mladistvý poblázněn do svého idolu. Obličej jeho vzoru a současně nejlepšího přítele na něj neustále dohlíží z propagandistických plakátů a jeho jméno Jojo s patřičnou hrdostí vykřikuje na každého kolemjdoucího. Mimoto podstupuje životní zkoušku v podobě výcvikového tábora, kde se kluci stávají muži, a to vše jen pro potěchu nejvyššího.
- Recenze 1. 1. 2020Retro recenze: Teorie Tygra - jaká je láska ve středním a pozdějším věku?
Dnes ve 21:45 si můžete v televizi pustit celovečerní režijní debut Radka Bajgara Teorie Tygra, který pojednává o vztazích, stárnutí a manipulaci. Divácký hit roku 2016 v hlavních rolích představuje Jiřího Bartošku a Elišku Balzerovou. Pojďme si snímek připomenout v dobové recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2016: Veterinář Jan (Jiří Bartoška) má už hodně dlouho za ženu Olgu (Eliška Balzerová), která mu kontroluje život. Když Jan konečně vysleduje, že v té kontrole je zřejmý rodinný pattern, a že ji praktikuje jak Olžina matka (Iva Janžurová), tak Olžina (a jeho) dcera, cosi se v něm zlomí a on volí radikální řešení: Vykašlat se na všechno a odejít někam do maringotky k řece...
- Recenze 1. 1. 2020Recenze: Uncut Gems - John Wick naruby aneb Sandlerova kinematografická ruka v kalhotkách
Film Uncut Gems, režírovaný bratrským duem Bena a Joshe Safdiových, je počinem roku, ne-li několika posledních let. A to, že je v hlavní roli Adam Sandler, by nemělo odradit ani ty největší z jeho odpůrců.
- Recenze 29. 12. 2019Retro recenze: Atlas mraků aneb Tvůrci Matrixu vám slušně zaměstnají mozkové závity
Dnes večer si můžete v televizi pustit působivé mysteriózní drama od Toma Tykwera a sourozenců Wachovských. Při té příležitosti otevíráme původní recenzi k filmu z roku 2012. PŮVODNÍ TEXT: Atlas Mraků (natočený podle stejnojmenné knihy, která vyšla i u nás) je film, jaký tady dlouho nebyl. Má tři hodiny, režírovali ho tři režiséři (sourozenci Wachowští a Tom Tykwer), a skládá se z několika příběhů, odehrávajících se v průběhu 500 let, ve kterých stejní herci hrají různé postavy.
- Recenze 26. 12. 2019Recenze: Amundsen - příběh slavného polárníka, který stál mnohokrát na pokraji smrti
Norský film o (norském) badateli Roaldu Amundsenovi, který jako první stanul na jižním pólu a jako první navštívil oba póly (i když nad severním pouze přeletěl).
- Recenze 26. 12. 2019Recenze: Nenávist - zachrání další remake japonské hororové klasiky desítky lekaček?
Když někdo zemře v náručí ukrutného hněvu, zrodí se kletba. Kletba se usídlí v místě smrti. Ti, kteří se s ní setkají, budou pohlceni její zuřivostí.
- Recenze 24. 12. 2019Retro recenze: Anděl Páně 2 - filmová pohádka, ve které je mnoho dobrého
PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2016: Anděl Petronel (Ivan Trojan) a čert Uriáš (Jiří Dvořák) svou blbostí způsobí, že jablko ze Stromu poznání spadne z nebe dolů na Zem. Pán Bůh (Jiří Bartoška) tam oba provinilce vysílá, aby do příštího rána jablko našli a vrátili (i když není specifikováno, co přesně by se stalo, kdyby ho nenašli nebo kdyby ho nějaký člověk snědl).
- Recenze 24. 12. 2019Retro recenze: Sedmero krkavců - Klasická pohádka pro celou rodinu?
Dnes v předvečer (18:05, Prima) si můžete v televizi pustit pohádku Alice Nellis inspirovanou klasickým textem Boženy Němcové. Sedmero krkavců je držitelem 3 sošek Českého lva a v hlavní roli představuje herečku Marthu Issovou. Pojďme si snímek připomenout v dobové recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2015: Po úspěšném uvedení na 55. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně míří pohádka režisérky Alice Nellis do kinodistribuce. Autorce posloužil známý příběh Boženy Němcové, který zbavila archaičnosti, vdechla mu civilnost a lehkost projevu. Obešla se též bez většího množství trikových berliček digitální éry. Těžko se asi Sedmero krkavců (2015) může srovnávat s kletony minulosti, faktem ale zůstává, že vznikla pohádka, která promlouvá ke všem. Baví, napíná, představuje dobro a zlo. A dobře dopadne.
- Recenze 23. 12. 2019Recenze #3: Závěr nových Star Wars by měli přetočit
Perfektní akční scény, dokonalá vizualizace i herecké výkony (jako vždy). Něco tomu ale i přesto scházelo. Originalita a využití potenciálu, který příběh rozhodně měl.
- Recenze 22. 12. 2019Retro recenze: Temné stíny - zklamou pravověrné burtonovce?
PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2012: Kultovní režisér Tim Burton se znovu spojil se svým oblíbencem Johnnym Deppem. Tentokrát se společnými silami vrhli na příběh rodiny upíra Barnabase Collinse.