Jak rozeznat dobrého herce od špatného? To je záludná otázka do pranice, která si nakonec vždy žádá subjektivní ohodnocení. O talentech Branda, Nicholsona, Streep či Pacina asi polemizuje málokdo, ale takový Nicolas Cage to má padesát na padesát. Speciální kategorií filmových hvězd, jež fotogeničnost samozřejmě definuje, jsou ryzí sexsymboly, především ženy s vizáží a projevem sebevědomé divy módních parketů. Jejich popularita v přece jenom falocentričtější společnosti přirozeně neopadne a úspěch řady krásek (stejně tak atraktivních herců), jejichž herecký rozsah se veřejně zpochybňuje, svědčí o širokém rozptylu charakterových možností v hollywoodském mainstreamu.
Články 31
Britská akademie oznámila nominace v kategorii Rising Star (Vycházející hvězda), což je jediná z cen BAFTA, v níž nehlasují členové a členky, ale kde rozhoduje veřejnost. Diváci a divačky letos můžou vybírat mezi čtyřmi ženami a jedním mužem, kteří zazářili na stříbrném plátně, televizní obrazovce či na streamu.
Dvaašedesátiletý režisér a herec Kenneth Branagh, který se po dřívějších filmových adaptacích Shakespearových děl pustil do zpracovávání oblíbených detektivek Agathy Christie, má v kinech třetí titul s Herculesem Poirotem, v němž opět ztvárnil hlavní roli extravagantního belgického detektiva. A zatímco v předchozích dvou případech sáhl po knihách, u nichž tušil zaručený úspěch (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu), tentokrát zkombinoval několik méně známých příběhů uctívače šedých mozkových buněk. A udělal dobře. Přízraky v Benátkách oprávněně táhnou divačky a diváky do kin.
Stále pokračuje neblahý trend nejnižších návštěvností českých kin v roce 2023. Před týdnem přišlo na dvacítku komerčně nejúspěšnějších titulů o víkendu jen 89 tisíc platících, tentokrát ještě o dva tisíce lidí méně. Stejně jako minule je i tentokrát na vrcholu druhá Sestra, horor conjuring univerza producenta Jamese Wana. Solidně se umístila novinka Kenetha Branagha Přízraky v Benátkách, která vrací na scénu slavného detektiva Hercula Poirota známého z knih spisovatelky Agathy Christie.
Komik a herec Russell Brand je momentálně vyšetřovaný kvůli obviněním ze sexuálního násilí. Britské noviny The Sunday Times a televizní kanál Channel 4 přišly se závěry ročního vyšetřování, podle něhož se Brand dopustil znásilnění, sexuálních útoků a emocionálního zneužívání.
Kenneth Branagh je britský herec a režisér irského původu, který si rád odfajfkovává velké úkoly. Takto zfilmoval šest filmů podle Shakespearových her a nyní má za sebou už třetí detektivku podle Agathy Christie.
Je to otázka stará jako sám čas. Nebo přinejmenším stará jako Netflix. Proč streamovací gigant neumí akční filmy? Očividně je rád dělá, očividně do nich sype obrovské množství peněz a nenabízí se jediné logické vysvětlení, proč z toho vychází jedna šedivá, nudná, nedomrlá podívaná za druhou. Nicméně se to děje. Nejblíž kvalitativnímu úspěchu bylo první Vyproštění, kde jsou alespoň akční scény svěřeny talentovanému režisérovi. Ani tehdy však výsledek nebyl zvlášť zapamatování hodný. A ne, nic se na tom nemění ani s příchodem Rachel Stone.
V pořadí s třetím celovečerním filmem o jednom z nejznámějších detektivů literárního světa Herculovi Poirotovi přichází režisér a zároveň představitel hlavní role Kenneth Branagh. Přízraky v Benátkách jsou tentokrát velmi volnou adaptací knihy Viděla jsem vraždu (v originále Hallowe’en Party) Agathy Christie, přičemž v tomto příběhu vystupuje i alter ego spisovatelky Ariadne Oliver.
Legendární Hercule Poirot v posledních letech řešil v kinech Vraždu v Orient expresu a Smrt na Nilu. Letos ho čeká přímo smrtící návštěva Benátek, která sérii zavádí nečekaným žánrovým směrem.
Britský herec Daniel Craig patří k nejúspěšnějším hercům planety, samozřejmě hlavně díky roli agenta 007 v pěti úspěšných moderních bondovkách. Přesto by byla škoda, kdybyste si ho zaškatulkovali jen jako buldoka jejího veličenstva. Pod fasádou dokonalého nadmuže se totiž skrývá velký kus sebereflexe, zájmu a smyslu pro humor.