S kritiky nemusíte souhlasit, ale když jich 119 jednohlasně odsoudí jediný filmový propadák, pak se pošpiněná pověst daného titulu stává velmi oficiální. Týká se to konkrétně dvaadvacet let staré akční sci-fi Tělo na tělo s příšerným originálním názvem Ballistic: Ecks vs. Sever, ve které Antonio Banderas a Lucy Liu coby dva nepřátelští agenti překonávali zažité sváry v boji s miliardářem ovládajícím smrtící nanotechnologii. Snímek režiséra Wyche Kaosayananda drží od roku 2007 prvenství jako nejhůře hodnocený snímek na kritickém agregátu Rotten Tomatoes, kde se na jeho kartě eviduje nejvíc ryze negativních recenzí.
Články 22
Mým původním plánem bylo vystřelit speciál o nejhůře hodnocených filmech, které v roce 2023 dorazily do českých kin. Jenže by to z většiny bylo zaplněné českými marnými pokusy a upřímně, od řady těch kousků ani nikdo zázraky nečekal (a také se nedostavily). Takže si místo toho dáme seznam filmů, které měly nějaký potenciál, ale nakonec z toho bylo jen nekonečné zklamání v přítmí kinosálu.
Psal se rok 1998. Režisér Robert Rodriguez měl za sebou Desperado (1995) a Od soumraku do úsvitu (1996), scenárista Kevin Williamson si zase užíval zájem díky hororovému hitu Vřískot (1996). Spojení těch dvou se jevilo jako recept na jistý megahit. Tím se však nakonec Fakulta (1998) nestala.
Máloco je tak fotogenické jako pořádná exploze. Ví to Michael Bay, Robert Rodriguez a nakonec i sofistikovaný autor Christopher Nolan. Jeho Oppenheimer je jednomu nechvalnému výbuchu zcela odevzdaný. Historie filmových explozí je bohatá na velikost, metodu i kontext ohnivých bouří. Pojďme si některé z nich připomenout.
Sci-fi snímek Hypnotik vstupuje tento týden do tuzemských kin. Se stopáží 93 minut a dějovým konceptem devadesátek říznutým o časoprostorové hrátky Christophera Nolana může jít o ideální odpočinkový program. Režisér Robert Rodriguez už sice natočil stylovější a divočejší kousky, ale zábavně imitovat povědomé zápletky a osázet je originálními perličkami pořád svede uspokojivě.
K tomu zabijáci, co si jdou navzájem po krku, bojovníci toužící pro prastaré knize a superhrdina ze stáje DC, o kterém jste nejspíš nikdy neslyšeli, a přesto se z nějakého důvodu podívá do kin.
Když se poohlížíme po žebříčcích finančně nejúspěšnějších snímků historie, na nejvyšších pozicích většinou najdeme díla Jamese Camerona nebo Marvelu. Jejich miliardové zisky jsou úžasné, ale reálný příjem zkresluje inflace a především vysoké produkční a marketingové ceny. V tomto článku se zaměříme na odlišný žebříček nízkorozpočtových titulů, které při porovnání příjmů a nákladů z kin získaly historicky nejvyšší návratnost. Jsou důkazem toho, že s originálním a funkčním konceptem můžete i levně pořídit globální filmovou senzaci.
Do chabé nabídky filmů pro děti a mládež vtrhl dobře známý hrdina ve zcela novém plášti. Studio DreamWorks diváky a divačky po dlouhé odmlce opět navrací do kultovního pohádkového světa, který je mnohem živější a poutavější než kdy předtím. Kocour v botách: Poslední přání teď v oblasti mainstreamové animace nemá konkurenci a náleží mu potenciál nakopnout umrlou sérii.
Predátor: Kořist, který měl streamovací premiéru na začátku srpna, se zasluhuje o znovuoživení odepisované akční série. Sám Arnold Schwarzenegger, jenž vesmírného lovce porazil v kultovní jedničce, si od další konfrontace s Predátorem držel odstup. A přitom se producenti a scenáristé předháněli v nápadech, jak slavného herce a kulturistu znovu dostat do jednoho ringu s děsivým záporákem.
V srpnu nabídne Netflix nové akční thrillery se slavnými a oblíbenými herci v hlavních rolích či animované fantasy ze světa Zaklínače. A samozřejmě se budete moci podívat i na mnoho časem ověřených filmových klasik.