Budoucnost kdysi největší blockbusterové franšízy Hollywoodu vězí v kreativních záměrech hlavního producenta Jerryho Bruckheimera, jenž Piráty z Karibiku ani po pěti filmech nehodlá odepsat. Na jaře avizoval souběžné psaní dvou nových scénářů, jednoho rebootu a jedné ženské alternativy s Margot Robbie, přičemž být to jen na něm, Jacka Sparrowa v podání Johnnyho Deppa by bez otálení přivítal zpět na palubě Černé perly. Po měsících zákulisního mlčení se zdá, že také Disney zvažuje s nedávno zapovězeným hercem uzavřít pozdní příměří.
Články 80
Magazín Variety zveřejnil seznam sta nejlepších hororových filmů historie, který na internetu vzbudil značný rozruch navzdory víc než uspokojivému vítězi. Vlastní krátkou esejí k diskutovanému textu přispěl také spisovatel Stephen King, jehož autorský vklad danému žánru hladce překonává většinu filmových i literárních tvůrců. Sedmasedmdesátiletý autor Osvícení, Carrie či To se pozastavil nad tím, jak vnímal nejstrašidelnější horory v průběhu let a který titul by v tomto směru ocejchoval absolutním subjektivním prvenstvím.
První série The Last of Us se stala fenoménem a je jedním z důvodů, proč jsou herní adaptace momentálně na vzestupu. Temnou a výtečnou předlohu se tvůrcům Craigu Mazinovi a Neilu Druckmannovi, jenž je podepsán také pod hrami, povedlo převést velmi důstojným způsobem. Nová série má na úspěch a kvality nejen navázat, ale navíc zpracovat velmi emotivní a znepokojivé události z druhého herního dílu, které nenechávají fanoušky ani několik let po vydání chladnými.
Ježek Sonic, Super Mario Bros. ve filmu či The Last of Us. Videoherní adaptace slaví v posledních letech na plátně konečně úspěch, a i když nedávný propadák Borderlands tuto tezi malinko kazí, tak se zdá, že hollywoodští producenti konečně našli potřebný klíč k tomu, jak z herních předělávek vytřískat dostatek dolarů a zároveň nenaštvat fanoušky. Povede se to samé i ikonickému Minecraftu?
Netflix brzy vyrukuje s druhou sérií Hry na oliheň a pátou řadou Stranger Things, ale bohatší televizní sklizeň se chystá u konkurence z Maxu. Streamovací domovina Hry o trůny nebo The Last of Us má v dohledném horizontu v rukávu několik lákavých nabídek, jež určitě nebudeme odmítat. Nově zveřejněné video odhaluje výhled největších seriálových premiér pro rok 2025, vůbec první záběry dostáváme z pořadů jako A Knight of the Seven Kingdoms, Duna: Proroctví, Bílý lotos 3, Welcome to Derry nebo z druhé sezóny The Last of Us.
Od jeho zrodu uplynulo takřka 130 let a malajský tygr Sandokan zůstává jednou z nejslavnějších postav dobrodružné literatury. Hrdina z pera italského spisovatele a námořníka Emilia Salgariho, jenž prvně pozvedl šavli proti britským kolonizátorům v románu Tajemství černé džungle roku 1895, našel v 70. letech ikonického představitele v indickém herce Kabirovi Bedim. Ten si roli zopakoval ještě v 90. letech díky seriálu Sandokanův návrat, od té doby uhrančivý pirát stojící jako inspirace i filmovým drsňákům spaghetti westernů z televize zmizel. Vrátí se až nyní díky italskému rebootu od tvůrce Lucy Bernabeiho, v němž po Bedim přebírá otěže turecká hvězda Can Yaman.
Zřejmě nejkontroverznější prezident USA v novodobých dějinách dostane filmový portrét, který mu možná neudělá radost. Íránský režisérský objev Ali Abbasi (Svatý pavouk, The Last of Us) připravuje životopisný snímek The Apprentice (tedy učeň či nováček), v němž si posvítí na raná podnikatelská léta Donalda Trumpa. Ambicióznímu Newyorčanovi tehdy dělal společenský stín pravicový advokát a mistr politických kliček Roy Cohn a první fotografie z filmu odhaluje titulní dvojici v podání Sebastiana Stana (Captain America: Návrat prvního Avengera) a Jeremyho Stronga (Boj o moc). Očekávaný projekt, který už raná šeptanda šteluje na příští Oscary, bude mít v půlce května premiéru na festivalu v Cannes v rámci hlavní soutěže, a to vedle novinek Francise Forda Coppoly (Megalopolis), Yorgose Lanthimose (Kinds of Kindness) či Davida Cronenberga (The Shrouds).
Herní série Fallout se díky prvním dvěma dílům stala kultem a následně se v modernějším kabátu ujala role jednoho z nejúspěšnějších digitálních blockbusterů. Byla jen otázka času, než se dočkáme nějaké adaptace. Nakonec je jí osmidílná série Amazonu, na niž mimo jiné dohlížel Jonathan Nolan.
Léta letí a osmdesátiletý producent Jerry Bruckheimer, jehož jméno rozezní spíš vzpomínky na kupu velkých filmů nežli na konkrétní lidskou tvář, je stále nejpilnějším tvůrcem hollywoodské filmové magie. Člověk stojící za Policajtem v Beverly Hills (Beverly Hills Cop), Mizery (Bad Boys), Skálou (The Rock) či Nepřítelem státu (Enemy of the State) momentálně promuje novinku Guye Ritchieho The Ministry of Ungentlemanly Warfare, v níž budou Henry Cavill a Alan Ritchson od 19. dubna lovit nacisty. V rozhovoru pro Comicbook se nestárnoucí producent rozhovořil také o svých možná nejcennějších položkách, které směřují k dalším pokračováním v nejistotě – noví Piráti z Karibiku a Top Gun mají jisté problémy, ale dočkat bychom se jich rozhodně měli.
Už 11. dubna dorazí na streamovací službu Amazon Prime Video jeden z nejočekávanějších seriálů tohoto roku, adaptace videoherní legendy Fallout. Tato značka patří mezi nejmilovanější herní série vůbec, na níž fanoušci nedají dopustit, a bylo jasné, že hraná verze to bude mít u diváků hodně těžké. Dosavadní upoutávky ale zatím všechnu skepsi zahání, a naopak Fallout katapultují mezi nejepičtější seriály tohoto roku.