Nějaká ta anomálie v tvůrčí filosofii je pro každého autora běžná a několikrát v dobrém smyslu postihla také Stephena Kinga, jenž si odskočil od hororových nálad třeba k humánním dramatům Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle. Právě těmto adaptovaným filmovým skvostům se má blížit hvězdně obsazená novinka Chuckův život (The Life of Chuck) dle krátkého příběhu z Kingovy sbírky Když teče krev. Tuplovaná feel-good anomálie od jinak výhradně hororového režiséra a Kingova superfanouška Mikea Flanagana má po festivalové premiéře v Torontu nakročeno k pověsti jednoho z nejpovedenějších a překvapivě i nejpříjemnějších filmů na motivy spisovatelova bohatého díla.
Články 37
Existují dva ročníky, do nichž datujeme zrod seriálového boomu, jenž vedl k fenoménu quality TV a obecně skokovému zvednutí produkčních hodnot a prestiže televizní tvorby. Dnes mu říkáme zlatá éra televize. Tím prvním je rok 1999, kdy na HBO odpremiérovala Rodina Sopránů (The Sopranos). Mafiánská sága se stala první vlaštovkou boje o televizní éter, který naplno vypuknul před dvaceti lety, roku 2004. V důsledku toho si letos připomínáme výročí hned několika nejzlomovějších televizních show všech dob. Zmiňme dnes čtyři z nich.
Sedmá sezóna Ricka a Mortyho to nebude mít snadné. Seriál si už tak procházel určitou krizí, když začal pomalu sestupovat z vrcholu popkulturního Olympu. Následný vyhazov Justina Roilanda, tvůrce původního konceptu a hlavního dabéra, by byl dobrou záminkou projekt ukončit ještě předtím, než se o něm nahlas začne mluvit jako o vyšeptalém. Jenže produkční tým už podepsal enormně lukrativní smlouvu a musí dokončit jpřinejmenším tři celé série. I když totiž Rick a Morty tápou, zůstávají velmi výnosným merchandisingovým impériem. Co můžeme vyčíst z první z deseti epizod na HBO Max?
Rick a Morty nevzkvétají. Odchod hlavního dabéra, tvůrce původního konceptu a veřejné tváře seriálu Justina Roilanda po vypuknutí hned několika jeho skandálů vyvolal velkou nechuť fandomu vůči tomu, co by mělo následovat. Z prvního plnohodnotného traileru samozřejmě nezjistíme nic o kvalitě scénáře, hodnotit zatím můžeme jen nové hlasy.
Oblíbený animovaný seriál, v němž bohémský geniální vědec a jeho bojácný vnuk bojují se všemi myslitelnými i nepředstavitelnými nástrahami mnohovesmíru, se na podzim dočká uvedení sedmé série. Přesné datum se zveřejní příští týden, momentálně se musíme spokojit s trailerem, který kombinuje záběry z minulých sezón a odhaluje hlavní zápletku té nadcházející. Rick totiž pokračuje v pronásledování svého úhlavního nepřítele, své vlastní alternativní verze známé jako Rick Prime.
Online nabídka audiovizuálního obsahu se neustále rozšiřuje a je čím dál těžší se v ní neztratit. Každý týden proto vypíchneme několik titulů hodných vaší pozornosti, které právě dorazily na některou ze streamovacích platforem dostupných v Česku. Zohledníme přitom mezinárodní giganty i lokální hráče, akční filmy i festivalovou produkci. Kromě článku nabízíme i videoverzi VOD tipů, kterou provází youtuber Medojed.
Jeden z největších fenoménu adult animace posledních deseti let Rick a Morty přišel v lednu o svého tvůrce, když producenti vyhodili z domácího násilí obviněného Justina Roilanda. Přestože legálně se Roiland všech obvinění zbavil, není v plánu z tohto rozhodnutí vycouvat, jak se potvrdilo na právě probíhajícím americkém Comic Conu.
Filmové adaptace komiksových látek Marvelu či DC se poslední dobou noří do konceptů mnohovesmírů (multiverse), které jim umožňují libovolně ohýbat realitu a svádět dohromady oblíbené postavy existující v různých tematických vesmírech. V kinech právě ždíme paralelní světy animovaný Spider-Man a zanedlouho jejich hranice nabourá rovněž superrychlý Flash. Není tedy od věci si připomenout i zčásti přehlížené a především nekomiksové snímky, které z těchto pradávných schémat vychází.
Spider-Man: Paralelní světy udělal před pěti lety pořádný humbuk mezi komiksovkami i animovanými filmy. Mnozí řadí snímek z produkce Phila Lorda a Christophera Millera k tomu vůbec nejlepšímu, co v rámci žánrové mánie posledních patnácti let vzniklo. Zámořské reakce na druhý díl pak naznačují, že od dvojky s podtitulem Napříč paralelními světy nemáme očekávat nic menšího. Mají pravdu?
Jak se asi žije nebohému Renfieldovi, neúnavnému sluhovi hraběte Drákuly? Tuhle otázku jste si možná nikdy nepoložili, ale několik chytrých tvůrců naštěstí ano. Výsledek příjemně kombinuje krvavý horor s krimi komedií a nabízí sympatické psychologické přesahy.