Zpráva o Europě

67%
Zpráva o Europě
Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Na místo je vyslána posádka, aby odhalila tajemství měsíce a konečně našla odpověď na otázku, zda jsme ve vesmíru sami.



Chrustyn
Chrustyn
43 674 bodů
4
Další z řady nízkorozpočtových snímků, snažící se tvářit maximálně realisticky a po "Apollu 18", další takový snímek z vesmírného prostředí. Mám rád tento typ snímků, (found-footage, se kterým mistrně pracuje například Monstrum) ale je těžké věřit autenticitu (nevyjadřuji se k nepravděpodobnému příběhu) snímku, ze kterého je prakticky v každém záběru cítit papundeklová, studiová výroba, umocněná minimálním rozpočtem a nevýraznými herci. Nudné dialogy, již vše jen podtrhují. A nechci zde nikoho osočovat, ale bavit se v tomto případě o Cuarónově "Gravitaci" je dost mimo.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 594 bodů
9
Found foontage v té nejlepší podobě a přímo z vesmíru. Kamery palubní, venku či v helmě zaznamenaly veškeré dění + mluva přímo do videokamery. Záznam je sestřihaný tak, aby zůstala věrná autenticita a zároveň vkusný napínavý příběh. Vesmírné scenérie jsou naprosto úžasné a dechberoucí. Tvůrci vědomě nevytvářeli lecjaké popkornové katastrofické sci-fi jakých už vzniklo bezpočet. Poukazuje se tu daleko věší hloubka vnímání posádky, její psychologie a snaha řešit problémy tak, jak by skutečně mohli být. Naprosto reálný film. Chvílemi není ani jasné jedná-li se o dokument nebo o záznam přímého přenosu. Herci podávají takové výkony, jakoby to byli skuteční astronomové. Zkrátka, jejich herectví je vynikající a rozhovory reálné a uvěřitelné. I co se týče vesmíru jako takového je po vědecké stránce vše přesné a věrohodné. Po delší době sci-fi snímek přijatelných kvalit.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 532 bodů
6
Na půl cesty k geniálnímu Sunshine. Obrazově si to poradilo s nízkým rozpočtem důstojně, ale ne moc zajímavě. Následování základního schématu tomu ale nesluší mnohem víc. Nutné zabití člena posádky na každé zastávce má nulový efekt, protože nikoho z ní nepoznáme a neutvoříme si k němu základní vztah. Nějaká naléhavost mise chybí, jde prostě o nepodařenou vědeckou expedici. Není to špatné, ale konkurence je moc velká.

Dodatečné informace

Původní název:
Europa Report (více)
  • USA Zpráva o Europě
  • USA Europa Report
  • USA Europa
  • USA Europa One
Země původu:
USA
Rozpočet:
0,13 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • V prvních minutách filmu spolu přestanou komunikovat. Ale obyčejná baterka používající Morseovu abecedu by mohla navázat jednosměrnou komunikaci zpět na Zemi, protože by byla viditelná dobrým dalekohledem. Přesto nám bylo řečeno, že ke kontaktu nedošlo. Také poměrně jednoduchý radiopřijímač by mohl zachytit signál vysílaný ze Země, takže nějaký druh komunikace by měl být možný.
  • Káťa se jmenuje Petrovna. Ve skutečnosti je ale "Petrovna" ruské otcovské jméno a znamená pouze to, že její otec je Pjotr. Patronymikum neidentifikuje osobu. Správné příjmení by bylo Petrova.
  • Na konci filmu je obrazovka počítače nadepsána "Katye spacewalk", ale na obrazovce se zobrazuje zdrojový kód Adobe Flash pro ovládací prvky colorpickeru (import fl.events.colorpickerevent) ve třech dalších oknech, kde byste očekávali logy kosmické lodi.