Pearl Harbor byl jedním z největších filmů roku 2001, v němž se Ben Affleck a Josh Hartnett pod svištějícími japonskými nálety přetahovali o ruku Kate Beckinsale. Zatímco první jmenovaný svůj filmový boj přežil a soustavně buduje úspěšnou hollywoodskou kariéru jako herec i režisér, po Hartnettovi se hlavně v minulé dekádě slehla zem. Hvězda nadcházejícího thrilleru M. Nighta Shymalana Past totiž nechtěla, aby ji práce a s ní související mediální pozornost zcela pohltila. Osmnáctiměsíční pauza od hraní a dvojnásobné odmítnutí úlohy Supermana šestačtyřicetiletého herce nemrzí, v současnosti se mu ostatně blýská na zářnou budoucnost.
Články 24
Sedmatřicetiletá Megan Fox stále hraje po boku velkých jmen, ale poslední roky už plní zejména magazíny zaměřené na její oblečení, vizáž a soukromí. K nesmrtelnosti jí přitom stačily tři spolupráce s režisérem Michaelem Bayem (Skála), jenž ji v šestnácti letech nechal navléct bikiny ve druhých Mizerech (Bad Boys 2) a ve dvaceti dohlédl na to, aby atraktivní brunetka v prvních Transformers pobláznila Shiu LaBeoufa a s ním i většinu světa s přístupem k internetu a televizi. Po druhé části miliardové sci-fi série s podtitulem Pomsta poražených (Transformers: Revenge of the Fallen) ale Megan vesmír Transformers opustila, o čemž se diskutuje dodnes. Ženský idol osmdesátkové a devadesátkové generace přirovnal Baye k Hitlerovi, s agresivní exploatací svého obdivovaného těla se Fox nesmířila, i když dnes tomu jde na sociálních sítích naproti.
V padesáti letech sice není čas na definitivní kariérní rozsudky, ovšem v případě hvězdné oslavenkyně Kate Beckinsale se nabízí udělit vysvědčení nikoli jí, nýbrž celému Hollywoodu. Talentovaná britská herečka si prošla hotelovými meetingy s notoricky známým producentem Harveym Weinsteinem, její vizáž schytala kritiku od režiséra Michaela Baye a úspěch upírského akčňáku Underworld a manželství s jeho režisérem Lenem Wisemanem ji odsoudilo k tvorbě průměrných žánrovek. Přesto náleží k nejsnáze rozpoznatelným herečkám posledních let, jíž by ageismus neměl podrazit nohy.
Máloco je tak fotogenické jako pořádná exploze. Ví to Michael Bay, Robert Rodriguez a nakonec i sofistikovaný autor Christopher Nolan. Jeho Oppenheimer je jednomu nechvalnému výbuchu zcela odevzdaný. Historie filmových explozí je bohatá na velikost, metodu i kontext ohnivých bouří. Pojďme si některé z nich připomenout.
Jako scenárista a režisér si zvykl na samou chválu, ale za své herectví Ben Affleck často slízl kritiku. Ostudu si uřízl roku 1992, kdy si připsal jednu z prvních rolí v hororové komedii Buffy, zabíječka upírů. Ve filmu, na který posléze navázal úspěšný televizní seriál, pronesl tehdy devatenáctiletý herec svou jedinou repliku tak neohrabaně, že ji tvůrci raději nechali předabovat.
Hollywoodský herec Tom Sizemore prodělal 18. února mozkovou výduť a upadl do kritického stavu, který lékaři v následujících dnech označili za beznadějný. Sizemore proslul jako charakterní představitel vedlejších rolí v několika oceňovaných filmech z 90. let, ale renomé mu poškozovala dlouholetá závislost na drogách a řada obvinění, podle nichž fyzicky napadal své partnerky i kolegyně.
Tento týden se do kin po dlouhých odkladech dostává nejdražší český film všech dob – Jan Žižka od režiséra a producenta Petra Jákla. Film byl z velké části financovaný Američany, má mezinárodní obsazení a je původně natočený v angličtině. (V kinech poběží i dabovaná verze.) Poslední informace říkají, že Jan Žižka vyšel na 450 milionů korun. Jaké jsou ostatní dosud nejdražší české filmy?
Ve svém oboru jsou respektovaní a publikum je miluje. Na kontě mají řadu oceňovaných kinematografických skvostů, a přesto si umí sáhnout do svědomí a přiznat, že minimálně jednou chybovali. I ti nejlepší a nejslavnější režiséři totiž natočili film, za který se s odstupem času stydí, popřípadě jej nemají v oblibě. Mohlo jít o lukrativní studiovou zakázku nebo o podfinancovaný debut, ale také o sledované snímky, jež daní tvůrci realizovali na vrcholu sil a popularity. V následujících řádcích se dočtete o deseti renomovaných filmařích, kteří mají jasno, jaké je jejich nejméně oblíbené dílo. Jsou řazení dle data výroby daného filmu.
Začínal jako herec, ale proslavil se coby scenárista, režisér a producent. Držiteli dvou Oscarů, kterému mnozí nemohou přijít na jméno kvůli Batmanovi, je kulatých padesát let.
Už brzy nás čeká premiéra Všechno, všude, najednou – nezvykle odvázané akční sci-fi označované za jeden z nejlepších snímků tohoto roku. Jde mimo jiné i o výrazné zviditelnění asijské, respektive čínské komunity v USA, kde mnozí její příslušníci bývají různě přehlížení nebo diskriminovaní. V jedné z rolí se zde objevuje i 93letý James Hong, slavný padouch z desítek filmů. A tento článek bude věnovaný právě těmto „bezejmenným“ hercům, u nichž víte, že jste je už někde viděli, ale nemůžete si většinou vzpomenout na jejich jméno.