Americká hypoteční krize vypukla před osmnácti lety, ale tenhle formativní burzovní moment filmaře nepřestává fascinovat. Po zneklidňujících i zábavných portrétech jako Margin Call či Sázka na nejistotu se dočkáme televizního filmu z produkce HBO, který dle čerstvých informací píše hlavní tvůrce seriálu Boj o moc (Succession) Jesse Armstrong.
Články 11
Třetí epizoda čtvrté a finální řady seriálu HBO Boj o moc (Succession) trvá hodinu, ale její ozvěny budou internetem kolovat ještě dlouho. Zásadní twist, na který se tvůrci připravovali od počátku seriálu roku 2018, díky nečekanému načasování a odzbrojujícímu provedení mocně rezonuje a ukazuje několik věcí. Památné televizní momenty vyniknou, nejsou-li schované v bing watchingu, a riziko spoilerů lze obejít, pokud je výsledné dílo stejně nepředvídatelné a komplexní jako život sám. Přesto se vyvarujte dalšího čtení, pokud chcete mermomocí zůstat překvapení.
Seriál z produkce HBO, který popisuje soukromé a obchodní zápolení v jedné z nejbohatších a nejvlivnějších světových rodin, dospěl k závěru třetí řady. Tvůrcům nelze než zatleskat a smeknout za další sérii nečitelných zápletek v satirickém i ryze tragickém duchu, která se do televizní historie zapíše zlatým písmem.
Vítěz prestižní kategorie Vynikající dramatický seriál, který na letošních Emmy porazil i věhlasné konkurenty jako Killing Eve, Stranger Things nebo The Crown, rozhodně patří k vrcholům současné televizní produkce. Pojďme se ohlédnout za dosavadními dvěma sériemi.
Scenárista Armando Iannucci (Politické kruhy, Viceprezident(ka), Ztratili jsme Stalina) patří mezi největší hvězdy ve svém oboru. Není se proto co divit, že si v HBO plácli na dalším komediálním seriálu. A tenhle míří hodně vysoko.
Ztratili jsme Stalina (2018) je skvělý film. Z mého pohledu vlastně prakticky bezchybný. Bavilo mě se na něj dívat, řemeslně je zvládnutý, herci hrají výborně, humor je chytrý, krásně to celé vypadá a je to vítaně chutná satirická jednohubka na poli kinematografie. Ale.
V roce 2005 zčeřil britské vody satirický komediální televizní seriál Je to soda, který ironizoval nejen fungování tamní vlády. Show se stala velmi populární doma i ve světě, přičemž v roce 2009 se dočkala i celovečerní verze. V českém rybníčku se nyní o něco podobného pokoušejí filmoví tvůrci Marek Najbrt, Robert Geisler a Benjamin Tuček, mj. tvůrci filmů Mistři, Protektoru nebo snímku Polski filmu.
Za roli charismatického mafiánského bosse, který se zařadil mezi ty nejlepší v žánru, získal v roce 2000 Zlatý glóbus a na další tři byl nominován. Taktéž byl oceněn třemi Emmy pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu.
K příležitosti filmu Politické kruhy, který na letošním Fresh Film Festu představil jednoho z nejstylovějších filmových neurotiků, jsme se rozhodli k malému výběru našich pěti nej choleriků stříbrného plátna.
Britský humor je v tomhle filmu tak suchý, že se skoro drolí hercům od pusy. A dvakrát tolik, pokud se k tomu přidá opravdu nevybíravá satira současného politického aparátu.