Nedávná Akolytka (Star Wars: The Acolyte) nepřinesla většině fanoušků Star Wars pozitivní náladu. Naopak, okolo projektu se rozbouřila obří vlna nenávisti, která jen potvrdila, že uspokojit názory i vkusem extrémně polarizované cílové publikum je čím dál složitější. Ještě letos si však bude chtít Lucasfilm napravit reputaci dalším seriálem, který bude v jistých ohledech jiný než jeho předchůdci. Bludná banda (Star Wars: Skeleton Crew) se totiž zaměří na dětské hrdiny. Dokázala ale prvním trailerem zaujmout?
Články 24
Začnu tím, čím u podobného filmu začít musím: herní předlohu jsem nikdy nehrál. Poznám ji podle názvu a řádově tuším, jak se hraje, ale o jejím ději vím naprostou nulu. A přesto jsem se nenudil.
Předvečer svátku všech svatých je hlavně v západních zemích možná nejoblíbenější tradicí, která od premiéry kultovního Halloweenu (1978) vymezila vlastní filmový subžánr. Do něj mohou spadat nejen horory, jež dále stírají hranici mezi světy živých a mrtvých a prohlubují zvyky související s navlékáním strašidelných kostýmů, ale i další příběhy protknuté příslušnými svátečními motivy. Představíme si deset méně vyzdvihovaných filmů vhodných pro halloweenský večer, z nichž si vyberou diváci a divačky lačnící po napětí a krvi stejně jako romantici, vtipálci, fandové kultovních bizárů i rodinné typy s dětmi.
Populární rodinný snímek Zachraňte Willyho! měl v amerických kinech premiéru před třiceti lety. Dojemný příběh o dospívání po boku inteligentní zajaté kosatky si pamatujeme hlavně díky závěrečnému skoku vstříc svobodě, který parodovala řada filmů a seriálů. V mnohém symbolický moment vyvolal v publiku horoucí solidaritu a snímek zažehl sbírku na pomoc zajatým velrybám. Studio Warner Bros. spolufinancovalo osvobození kosatky Keiko, která se za pomoci triků zhostila role Willyho, avšak její osud potvrdil dalekosáhlou problematiku vězněných zvířat a jejich vypuštění do volné přírody.
Bědování nad nekonečným přívalem nepůvodních děl, pokračování a remaků je ve filmovém průmyslu možná oprávněné, ale rozhodně existují pozitivní výjimky. Některá pokračování milovaných hitů lidé zkrátka chtějí vidět, nové kabáty opatřené moderními efekty či aktuálními společenskými tématy mnohým látkám sluší. A proč by nešlo pomocí moderních technologií a současných autorů a autorek znovuoživit třeba následující díla, na nichž se zub času z různých důvodů podepsal a jejichž sdělení si zaslouží připomínat?
Souběžně s ústupem koronaviru se ve světě filmu rozmáhá trend comebacků či nostalgických návratů a dlouho zapomenuté osobnosti se k radosti internetových komunit probouzí k druhému životu. Nostalgie se letos projevuje více než kdy předtím a při pohledu na oscarové predikce není pochyb, že mnoho nejen hollywoodských tvůrců nebo tematických látek zažívá renesanci.
Skončila čtvrtá řada seriálu Stranger Things, který má na Netlixu rekordní sledovanost v USA a u nás se také dostal na vrcholek desítky nejlepších pořadů. Na tento seriál se dá dívat z různých úhlů pohledu, co vlastně znamená. Která linka pro vás byla důležitá a která ne?
První plnohodnotná upoutávka na čtvrtou řadu zbožňovaného seriálu Netflixu Stranger Things je venku. Trvá přes tři minuty a je napěchovaná takovým množstvím vzrušujícího materiálu, že se fanouškům a fanynkám měsíc a půl před premiérou jistě protočí panenky.
Vietnamský herec známý z globálního dobrodružného hitu Indiana Jones se objevil jen v hrstce filmů, ale jeho tvář si pamatují miliony diváků a divaček. Po dlouhých dvaceti letech si Jonathan Ke Quan znovu zahraje ve filmu a v show Jimmyho Kimmela zavzpomínal na to, jak před čtyřiceti lety získal nejznámější úlohu po boku Harrisona Forda.
Byl postaven před nemožnou volbu, ale podle všeho učinil správné rozhodnutí. Jeden obrovský hit sice odmítl, ale režíroval první dva díly úspěšné série, která formovala celou generaci diváků a divaček.