Už příští týden rozvibruje tuzemská kina slogan „Jdoucí na smrt tě zdraví“ ve druhém Gladiátorovi, zřejmě největší sandálové epice Hollywoodu od… Troji (Troy) z roku 2004? Blockbusterové převyprávění Homérovy starověké Illiady, v níž básník líčil mytologické, dekádu trvající obléhání městské pevnosti Trója řeckými vojsky v čele s králem Agamemnónem (Brian Cox), bylo po prvním Gladiátorovi dalším spanilým ohlédnutím za antickými velkofilmy 50. let. Za natáčením jedné z úvodních sekvencí se po letech ohlédl hřmotný herec Nathan Jones a jeho historka podává svědectví o vyčerpávající a chaotické produkci blockbusterů i o ironickém zranění hlavní hvězdy Brada Pitta.
Články 31
Čtyřicet let a ten příběh stále nekončí. Ve své době evropská kinematografie nevyplodila dražší film, než jakým byl roku 1984 západoněmecký fantaskní spektákl Nekonečný příběh (Neverending Story). Snímek neodbytně spjatý se stejnojmennou písní, jejíž vyhledávání na Spotify po zakomponování do třetí řady Stranger Things poskočilo o 400 procent, dodnes prezentuje bezešvé prolnutí hloubavějších žánrovek starého kontinentu s hollywoodskými trikovými jízdami. Adaptace nesmírně populárního románu Michaela Endeho částečně vděčí za americký úspěch Spielbergovi, jeden herec v ní prostřídal čtyři dabérské polohy a původně kolaborativní spisovatel nemohl výslednou podobu vystát.
Ve světě ochabující dětské představivosti se rozpíná smrtící Nicota pohlcující veškeré fantastické tvory, jež může zachránit pouze hrdina Atrej směřující k hranicím Fantazie. Nebo je tím pravým spasitelem normální desetiletý chlapec Bastian, jenž čte vzrušující knihu a svou imaginací a zaujetím ohýbá prostor mezi reálným a fantazijním světem? Slavný román Michaela Endeho Nekonečný příběh (Neverending Story) z roku 1979 adaptoval německý režisér a pozdější hollywoodský hitmaker Wolfgang Petersen (Troja) do stejnojmenného filmu z roku 1984, na němž vyrůstalo snad každé dítě v posledních čtyřech dekádách. Nadcházející generace nebudou ochuzené, neboť v přípravách je moderní filmová série s produkcí na globální bázi.
Čeká vás nějaká dívčí noc a párty v pyžamu nebo se jen chcete pobavit čistě holčičí zábavou? Tak přesně pro vás je určený tento článek. Tipů na nejlepší filmy pro dívky je tu dost a vybrat by si měla opravdu každá.
Co je vaše nejhorší noční můra? Následující filmy ji pravděpodobně obsahují, a to se ani nejedná o horory. Leckteré filmy totiž dokážou v našem těle vyvolat velmi nepříjemné reakce a my jen můžeme být rádi, že si od dění na plátně dokážeme zachovat aspoň částečný odstup.
Poslední dobou se v médiích hodně mluví o tom, co chceme od správného prezidenta. Není o čem debatovat, existuje velmi důvěryhodná série návodů i varovných příkladů, která už všechny důležité otázky zodpověděla. Je jí hollywoodská kinematografie. Podívejme se na deset nejpamátnějších filmových a seriálových hlav státu.
Na Netflixu nyní co do čísel sledovanosti poměrně boduje mysteriózní osmidílný seriál 1899. A není se čemu divit, tvůrci totiž nabízejí velmi pěkné retro. Ani ne tak tím, že se děj odehrává na konci předminulého století, ale protože celá produkce připomíná dobu „europudinků“, tedy velkých mezinárodních koprodukcí, kdy několik evropských národů spojilo síly, aby si zahrály na Spojené státy.
V době, kdy jsou fantasy eposy žhavým zbožím, protože tituly jako Hra o trůny a Pán prstenů rozšiřují své vesmíry o nové seriály, se podle serveru Deadline spustila bitva o práva na oblíbený Nekonečný příběh. A podle prvotních zpráv je zájem obrovský.
Tento týden zemřel ve věku 81 let německý režisér Wolfgang Petersen. Jeho adaptace knihy Nekonečný příběh patří mezi nejdůležitější filmy 80. let a stala se jednou z nejlepších fantasy snímků všech dob. Toto je osobní vzpomínka a interpretace, proč jde o nesmrtelně působivé dílo.
Režisérovi Wolfgangu Petersenovi bylo 81 let a zanechal po sobě kultovní evropská díla i hollywoodské blockbustery s těmi největšími hvězdami. O úmrtí informovala jeho produkční společnost. Osudnou se mu stala rychle postupující rakovina slinivky.