Když už je nutné vracet se do dob komunismu, tak právě takto. Volha je úžasná studie normalizačního Švejka, který nemyslí na nic než na sebe a který je kvůli koupi nového auta schopný ničit životy. Standa Pekárek je jednou z nejodpornějších postav, s jakou jsme měli možnost se v české tvorbě setkat. Jako by přišel přímo z kolektivních nočních můr celého českého národa.
Egocentrik Standa Pekárek má o svém životě zcela jasnou představu. V budoucnosti chce být řidičem volhy, vozit Goťáka a jezdit pro redakci humoru a lidové zábavy. Pro splnění těchto snů je ochotný udělat téměř cokoli. Své drobné triky a podvody dovádí k dokonalosti a je jedno jestli mu jde o to podvést manželku, ukrást si benzín navíc nebo zfalšovat najeté kilometry. Není divu, že se nakonec stane agentem StB s krycím jménem Volha, který bez jakýchkoli výčitek a zábran donáší a všechny kolem sebe.
Série 1 Epizody 5
Herci a tvůrci 91
Režie:
Scénář:
Recenze: Volha
75%
70%
Úvod do ambiciózní minisérie představí netradičního titulního „hrdinu“, zmar a pokus o únik v začátcích normalizace. Volha nehodnotí, nepřikrášluje, konstatuje. Uvidíme, jak se rozjede v dalších dílech.
Komentáře k seriálu Volha 13
Volha: Trailery a videa2
Dodatečné informace
Původní název:
Volha (více)
- Volha
Premiéra v ČR:
3. 4. 2023
Distributor:
Česká televize
Země původu:
Česká republika
Knižní předloha:
Ocenění:
Podobné
Kde sledovat online: Volha
Předplatná
Zajímavosti 6
- Jenom pro Kryštofa Hádka maskéři vytvořili tři paruky. Výroba jedné trvala zhruba sto padesát hodin. Celkově bylo vyhotoveno třicet kotlet, sedm paruk, dvacet knírů, dva plnovousy a dvě brady. Pro menší role a komparzisty pak dalších asi sto dvacet masek. A podobné to bylo i s dobovými vozy, kterých bylo potřeba více než sto. S kostýmy pomohli i lidé, protože pro minisérii Volha probíhal výkup dobového oblečení. Sešlo se ho tolik, že vyšlo zhruba na pět set kostýmů. Celkově jich bylo použito asi dva a půl tisíce. A občas přispěli samotní herci, například Stanislav Majer hrál v seriálu v bundě po svém otci.
- Hospoda U Klokoně i všechny bytové interiéry byly postaveny v ateliérech České televize. Jinak se však natáčelo asi ve sto padesáti lokacích. Například některé záběry z Prahy filmaři pořídili ve Slaném.
- Otmar Brancuzský se premiéry nedožil. V seriálu Volha si zahrál svou poslední roli.