Spisovatel Stephen King není pouze člověk s objemnou armádou fanoušků, on sám je věrným fandou a obdivovatelem filmových i televizních produkcí. Také v nich ostatně platí za legendu, jejíž dílo každoročně inspiruje nový projekt – momentálně nás čekají třeba filmové adaptace povídky Opice nebo mistrova prvního románu Dlouhý pochod. Mezi psaním si šestasedmdesátiletý autor rád odpočine u televize, přičemž o tom nejpovedenějším seriálu 21. století má jasno. Preferuje Perníkového tátu (Breaking Bad), jehož genialitu prohlédl už od úvodní scény a díky extravagantnímu úboru protagonisty v podání Bryana Cranstona.
Články 14
Čtyři identické vraždy ve čtyřech různých historických epochách zahajují pozoruhodný děj netflixovského seriálu Těla (Bodies), jehož žánrový a tematický rozptyl budí současně zvědavost i pochyby. Detektivové v letech 1890, 1941, 2023 a 2053 v téže londýnské uličce Longharvest Lane nalézají totožného, nahého a postřeleného muže, jehož tajemství vede k dickensovské postavě Eliase Mannixe (Stephen Graham). Ten hledá nekonečné štěstí a blaženost v kontrolované životní smyčce a jeho příběh, futuristický sci-fi původ i potenciální náprava díky čtveřici „duchů“ je strhující, ačkoli pravidla jeho fikčního světa jsou přinejmenším bláznivá.
Na Netflixu nyní co do čísel sledovanosti poměrně boduje mysteriózní osmidílný seriál 1899. A není se čemu divit, tvůrci totiž nabízejí velmi pěkné retro. Ani ne tak tím, že se děj odehrává na konci předminulého století, ale protože celá produkce připomíná dobu „europudinků“, tedy velkých mezinárodních koprodukcí, kdy několik evropských národů spojilo síly, aby si zahrály na Spojené státy.
A k tomu jeden překvapivě velkolepý troll, změna z kouzelné romance na prokletou, souboj Ferruccia Lamborghiniho s Enzem Ferrarim, herecký koncert Tildy Swinton a Ben „Kratos“ Stiller.
Aplikace pro výzkum jazyků Preply provedla průzkum, v němž 1200 Američanů a Američanek popsalo, jak často užívají při sledování anglicky mluvených show titulky a co je k tomu vede. Nejenže vyšlo najevo, že pochopit dialogy v seriálech a filmech je těžší než dříve, ale z dotazníků vzešel také žebříček herců a hereček, jimž je nejhůř rozumět.
Vědeckofantastický žánr, známý též jako sci-fi, se drží témat budoucnosti, přírodních jevů a velkou roli zde hraje také prudký technologický vývoj. Mezi nejslavnější sci-fi filmy patří například Propast, Vetřelec, E.T. Mimozemšťan nebo Avatar. Jaké snímky ale přinesl Netflix? V tomto žebříčku jsme pro vás vybrali top 10 nejlépe hodnocených titulů podle uživatelů a uživatelek IMDb.
V dnešním výběru se podíváme na to nejlepší, co v oblasti kriminálek a detektivek můžete v současné chvíli na Netflixu najít. Schválně, potvrdí Skandinávie svou nadvládu, co se povedených kriminálek týče? Níže uvedené pořady byste rozhodně neměli minout, pokud patříte mezi vyznavače tohoto žánru.
V roce 2021 si Netflix připravil pro své předplatitele mnoho nových filmů a seriálů. Některé u diváků a divaček propadly, jiné se blýskly nečekanými úspěchy. A nejinak tomu bude určitě i v roce 2022. Také příští rok nás čeká mnoho programů ve vlastní produkci Netflixu, je tedy nejvyšší čas si o nich něco říci.
Jeden z největších a nejočekávanějších filmů letošního koronavirového roku je konečně tady. Je to opět bomba, nebo tentokrát Christopher Nolan své obří ambice neustál?
Velký seriálový hit je u konce. Vyplatilo se jeho sledování?