Zajímavosti 25
- Pokaždé, když postava vyndá mléko z ledničky, očichá ho. Většina mléka prodávaného v Německu je trvanlivé mléko, od kterého se očekává, že po delší dobu nezkysne.
- Režisér Baran bo Odar a producenti Max Wiedemann / Quirin Berg již dříve spolupracovali na filmu Who Am I (2014).
- Hlavní natáčení začalo 18. října 2016 v Berlíně a jeho okolí.
- První sezóna měla asi 150 natáčecích dnů
- Netflix dal seriálu zelenou v únoru 2016. Druhá série byla objednána v prosinci 2017.
- Natočeno v poměru stran Univisium 2,0:1.
- Tvar komínů jaderné elektrárny má stejný tvar jako Einsteinův-Rosenův most, o němž pojednávají úryvky z knihy H. G. Tannhause Cesta časem.
- Scény mimo jeskyni se natáčely poblíž vesnice Saarmund v německém Braniborsku. Vzhledem k tomu, že geologická stavba této oblasti zahrnuje výhradně zemní morény, neexistují zde žádné přirozené jeskyně, a proto byl vybudován umělý vchod. Tato "jeskyně" byla hluboká pouhých 30 stop.
- Hra, kterou Bartosz a Jonas hrají v páté epizodě první sezóny, se jmenuje Surge od německého vývojáře Deck 13. Hra by se dala nejlépe popsat jako sci-fi Dark Souls, nicméně neobsahuje kooperativní režim. Pravděpodobně se jednalo o technologické demo poskytnuté pro účely pořadu.
- Německá poznávací značka "WIN" (pro Winden) ani německá spolková země (jak je znázorněno na policejním znaku se třemi jedlemi) ve skutečnosti neexistují. To mělo naznačit, že se příběh může odehrávat doslova kdekoli.
- Píseň, kterou mladý Ulrich poslouchá, se jmenuje "Pleasure to Kill" od německé metalové skupiny Kreator (z jejího druhého alba "Pleasure to kill" z roku 1986).
- Fotografie Nikolause Summerera má výraznou osobnost, v každém záběru je buď objekt, nebo odstín žluté.
- Před vydáním druhé série v červnu 2019 Netflix seriál prodloužil pro třetí (a poslední) sérii.
- Původně byli tvůrci seriálu Baran Bo Odar a Jantje Friese požádáni společností Netflix, aby vytvořili seriál podle jejich filmu Who Am I (2014). Neměli zájem a navrhli vytvořit něco nového: Měli již plány na seriál inspirovaný filmem Pohřešovaný (2014) a cestováním v čase a oba nápady spojili, aby nakonec předložili DARK.
- Symbol na obálce knihy H. G. Tannhause je Penroseův trojúhelník; optický klam "nemožného objektu", který vytvořili psychiatr Dr. Lionel Penrose a jeho syn, matematik a nositel Nobelovy ceny Sir Roger Penrose. Roger Penrose je autorem jedné z několika interpretací kvantové mechaniky, o níž Tannhaus přednáší publiku ve třetím díle.
- Ústřední motiv soundtracku seriálu napodobuje "Dopplerův efekt" (vysoký tón přechází v nízký), což možná odkazuje na ústřední roli rodiny Dopplerů v příběhu.
- Strhující úvodní píseň Goodbye pochází od německého hudebníka Apparata. Tato píseň byla použita pro různé filmové upoutávky a televizní pořady. Jedno z nejpozoruhodnějších použití této hudby je v pozadí vrcholné scény na konci 4. série seriálu Breaking Bad. Epizoda se jmenovala "Face Off".
- Téměř v každém interiéru jsou vidět nějaké hodiny (nástěnné, náramkové, budík).
- Datum 12. listopadu je také kritickým datem ve filmu Návrat do budoucnosti (1985), protože se v něm střetává mnoho rozhodnutí a akcí při cestování časem.
- První německý seriál z produkce Netflixu.
- Tetování na Noemových zádech a na obrázku ve verzi místní nemocnice z roku 1986 je Smaragdová deska, starověký text, součást takzvané "Hermetiky", sbírky okultistických řecko-egyptských "moudrých textů" z 2. století. Popisuje mimo jiné alchymistické pokusy, transmutaci a stvoření vesmíru. A co je ještě důležitější, pojednává o myšlence, že velké i malé činy spolu souvisejí a vzájemně se ovlivňují, což je ústředním tématem seriálu. Také příznivci konspiračních teorií tvrdí, protože podle některých lidí je text mnohem starší než jazyk, který obsahuje, že by mohl pocházet odněkud z neznáma, někteří tvrdí, že od mimozemšťanů, jiní, že se v něm cestuje časem.
- Mnoho lesních scén se natáčelo na Fahrtechnikakademie Kallinchen u Berlína. Toto místo je bývalým vojenským zkušebním prostorem Německé demokratické republiky.
- Když postavy v seriálu používají telefony, místo německého "pípání" se ozývá typické americké zvonění "warbling". Také při rychlém vytáčení jsou dotykové tóny slyšet v rychlém sledu jako v Americe; telefony v Německu to nedělají.
- Policejní vůz, který Egon používal v roce 1953, je ve skutečnosti model z mnohem pozdějšího roku, o čemž svědčí velké zadní okno. Brouk z roku 1953 měl vzadu malé oválné okno.
- Jaderná elektrárna se zřejmě nachází ve vnitrozemí, v otevřené krajině. Zdá se, že v blízkosti není ani malý potok nebo říčka. To není možné. Komerční jaderné elektrárny mají vodou chlazené reaktory a musí stát na břehu řeky nebo na mořském pobřeží, aby měly spolehlivý přísun dostatečného množství chladicí vody.