Saul Goodman je tak trochu šílený a morálně pochybný právník z Albuquerque v Novém Mexiku, který se za každou cenu snaží zůstat mimo budovy soudu. Má nevybíravé způsoby, stovky známých ze všech oborů od prodejce vysavačů až po nájemné vrahy a je ochoten riskovat prakticky cokoliv. Stačí jen, když dobře zaplatíte. Better Call Saul je prequel spin-off oblíbeného seriálu Breaking Bad, který se soustředí na populární postavu právníka Saula Goodmana v rámci událostí předcházejících původnímu seriálu, kdy ještě nebyl právníkem Waltera Whitea. O tvorbu seriálu se postaral Vince Gilligan, který má na svědomí i Breaking Bad, spolu s Peterem Gouldem, jenž také napsal scénář k několika epizodám
Jeden z nejnatahovanějších seriálů, který jsem dojel kompletně celý. Scenáristiký a herecký majstrštyk, který chce velkou dávku trpělivosti ale diváka odmění.
1. sezóna: Už od prvních sekund je pak jasné, že tuhle polo-komediální jízdu si nejvíce užijí fanoušci starého dobrého Breaking Bad. Opět zde na vás dýchne atmosféra zaprášeného Albuquerque, odkazy a pomrknutí zde zejména v úvodu naleznete na každém kroku a tvůrci zase nezapřou svou slabost pro pomalejší tempo ani do komičnosti natahované scény či černý smysl pro humor. A opět to funguje na jedničku. To všechno samozřejmě s prvotřídní režií, kamerou, scénářem...prostě vším, co ke Gilliganovi patří. Je proto škoda, že se zde toho po příběhové stránce příliš nestane a celá sezóna je tak spíš opět pomalejším rozjezdem k (doufejme) mnohem vyhrocenějším událostem. Místo hlavní dějové linky zde tak tvůrci skáčou spíše od jednoho průseru ke druhému a celá sezóna působí malinko roztříštěným dojmem. I přesto se ovšem Better Call Saul řadí mezi ty nejvýraznější a nejlépe natočené dramatické kousky posledních měsíců, jemuž se hned na úvod povedlo naplno vykročit ze slavnějšího stínu, a ukázal, že spin-off nemusí být jen o ždímání slavné značky. 80%
Breaking Bad je pro mě asi nejlepší hranej seriál vůbec. Je konzistentně dobrej (narozdíl od Game of Thrones) a dokončenej (narozdíl od Mindhuntera). Better Call Saul je jen o něco slabší, ale přesto velmi dobrý počin. Pokud bych neviděl BB, chtěl bych BCS vidět jako první, protože BB na něj plynule navazuje a navíc jsem věděl, že jisté postavy v kritických situacích neumřou, protože se musí objevit v BB - přesto je však show natolik dobře napsaná i natočená, že to tomu na napětí tolik neubírá. Velmi mě těší, když postavy jednají konzistentně s nějakou vnitřní logikou toho, jaké jsou - případně toho, co si prožijí. Spousta postav je zde schopná a divák jim to věří. To příběhu generuje spoustu zajímavých, dramatických někdy i humorných linek, v nichž se postavy snaží vysekat z různých komplikovaných situacích. Jelikož zde však není znát lazy writing, tak se nesetkáme s ničím podobným tomu, co jsem viděl kupříkladu nedávno ve čtvrtém Thorovi, kde si protagonista najednou vzpomněl, že má nějakou schopnost (konkrétně předat část své moci dalším lidem, čímž si vytvoří bojovou jednotku) a tak ji uplatní na děti, které unesl záporák a společně ho porazí. Nic podobného takové sračce nečekejte v tomto seriálu. BCS rozvine příběhy mnoha postav, což pro mě bylo jako pro fanouška BB interesantní. Dokonce mám nyní chuť si znovu dát BB. NEGATIVA: Moc jich neni a ty, které jsou, nejsou příliš zásadní. BB mělo větší tah na branku. Otec od rodiny zjistí, že má raka a tak začne vařit perník top kvality, aby vydělal a zabezpečil rodinu. Příběh se pak dále komplikuje a protagonista se neustále někam posouvá. Saul/Jimmy McGill se naopak první 3 série víceméně plácá na dně. Nejdřív je právník, ale nedaří se mu. Pak o licenci přijde a začne prodávat mobily dealerům... Není to nezajímavé, protože protagonista neustále něco vymýšlí a je to pěkně vykroucenej šmejd, ale nemá to prostě takový tah na branku. Respektive Saulovo linka ho nemá. BCS totiž není pouze a jenom o Saulovi (a jeho partnerce a kariéře). Velkou roli zde hraje také Mike, Frink a kartel Salamanců. Od 4. série to pomalu začne nabírat na obrátkách, protože se na scéně objeví Hectorův synovec Lalo, kterej začne ostatním dělat tlaky a poslední 6. série je nejlepší ze všech, takže rozhodně má cenu u toho setrvat, i když se to zprvu může zdát někomu jaksi od nikud nikam.
Každá epizoda 1. série má jinou úvodní sekvenci. Úvodní sekvence 10. epizody obsahuje zpomalený záběr padajícího šálku kávy, což je narážka na klíčovou scénu z filmu "Obvyklí podezřelí" (1995). Giancarlo Esposito hrál ve filmu Obvyklí podezřelí. Jeho postava Guse Fringa v seriálech Perníkový táta (2008) i Volejte Saulovi (2015) se původně měla jmenovat Keyser Söze, což je také narážka na Obvyklí podezřelí, než padlo konečné rozhodnutí na Guse Fringa.
Saul (Bob Odenkirk) se v seriálu "Perníkový táta" (2008) poprvé objevil v osmé epizodě druhé série. První epizoda seriálu "Volejte Saulovi", která měla premiéru 8. února, je poctou této skutečnosti: "2/8" (sezóna/epizoda, měsíc/den).
V "In Breaking Bad: Better Call Saul "(2009), když Walt a Jesse odvedou Saula do pouště, aby mu vyhrožovali, Saul zmíní "Dona Lala" a "Ignacia". Lalo Salamanca i Ignacio 'Nacho' Varga jsou postavy, které se v seriálu "Volejte Saulovi" opakovaně objevují.