Filmy vznikají podle skutečných událostí, novinových článků, knih, komiksů, hraček (ahoj, Transformeři a Barbie!), počítačových her, stolních deskových her a také podle atrakcí ze zábavních parků. V Česku tuto tradici naplňuje třeba Romance pro křídlovku, kde se významné scény odehrávají na kolotoči, podobně i v Dědictví aneb Kurvahošigutntág. V USA nestačí kolotoč, je zapotřebí mnohem masivnější a nákladnější atrakce. Příběh není určený pouhým pohybem, ale celým prostředím a atmosférou. Globálním hitem se stali Piráti z Karibiku, kteří opustili jednoduchou koncepci „jízdy na lodičkách“. Strašidelný dům svou podstatu opustit nemůže, a tak se víceméně celý odehrává... ve strašidelném domě.
Články 16
V kinech nyní můžete vidět Rychle a zběsile 9, dohromady už desátý díl velice úspěšné filmové série. Té kromě hvězdných hereckých jmen a mnoha nádherných vozů zajistily značnou diváckou popularitu hlavně pestré spektakulární akční scény. Které jsou ty nejlepší?
Než se stal Dwayne Johnson nejlépe placeným hercem světa, byl hvězdou wrestlingu. A jak už to tak bývá, ve své první velké filmové roli se musel spokojit s pozicí záporáka.
Dnes večer si v televizi můžete pustit nenápadné drama vzdávající hold odvážným mužům a jejich riskantnímu povolání, hasičům. Pojďme si působivý snímek připomenout v dobové recenzi. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2017: Hrdinové ohně (2017) je velmi dobrý film. A to nejen tím, že můžou zaujmout relativně širokou diváckou základnu. Je to z části "Top Gun, akorát s požárníky" a z části "čistokrevné oscarové drama". Ale přitom mu nechybí humor, nadhled a skvělé herecké výkony. Z traileru tohle všechno ovšem možná nepoznáte, a tak se leckterý divák na film podívá převážně kvůli očekávání akce a pak třeba bude trochu překvapen, že jí tam tolik není. Což není na škodu, film má jiná želízka v ohni.
Noví Muži v černém jsou částečně reboot, ale spíš normální pokračování. Will Smith ani Tommy Lee Jones (ani Josh Brolin) se v nich osobně nevyskytují, ale film se odehrává ve vesmíru, ve kterém agenti J a K před pár lety existovali a proslavili se svými hrdinskými činy.
Životopisné snímky jsou mnohdy na hony vzdálené realitě a nejednou jsme se tomuto tématu na Kinoboxu věnovali. A dnešním článkem se k němu ještě vrátíme. Nikoli však s ohledem na to, co si filmaři upravili, ale s ohledem na to, co si o snímcích myslí ti, jimž by měly vzdát hold.
Afroameričan Ron Stallworth (John David Washington) je přijat k policii Colorado Springs. I přes nepřízeň některých kolegů se svým entusiasmem rychle propracovává od hledání „ksindlů“ v kartotéce výše, a když v novinách spatří inzerát Ku-klux-klanu, svévolně se rozhodne do něj infiltrovat a zavolá. Představí se jako ideální rekrut, když přednese svou rasisticko-xenofobní ideologii zahrnující především nenávist k „negrům“. Vedoucí místní buňky nadšeně přitakává a pozve Rona na schůzku. Ronův zjev jakožto Afroameričana je pro poměry klanu jaksi nevyhovující a tak se namísto něj vydá na setkání jeho židovský parťák Flip Zimmerman (Adam Driver)…
Co si myslím o Black Pantherovi (2018) jako o filmu si můžete již brzy poslechnout v novém díle podcastu Spoiler Alert. Ale v tomto článku se zaměřím spíš na to, co vnímám ve svém okolí jako opravdu zajímavou masovou reakci na film. Asi bude divné, když přirovnám uvedení Black Panthera do kin se zvolením prvního černého prezidenta USA, ale v jistém smyslu to JE podobná atmosféra, kterou jsem tady, v USA, nezažila v žádném jiném kontextu než právě u zvolení Obamy nebo nyní při uvedení "Černého pantera" do kin.
Ve čtvrtek odpoledne byly vyhlášeny nominace na nejslavnější filmové ceny - populární Oscary. Kdo má nejvíce želízek v ohni? A dospěla akademie k nějakým překvapivým rozhodnutím? Dozvíte se ve výčtu nominovaných.
Pokračování dystopické série Labyrint: Zkoušky ohněm (2015) ovládlo česká kina. Druhé skončilo drama z podnikatelského podsvětí Gangster Ka (2015. A na trojce se drží zdařilý animák V hlavě (2015).