Je známo, že slavný český spisovatel a autor divadelních her Karel Čapek stojí za slovem „robot“, jež si publikum poprvé vyslechlo roku 1920 během pražské premiéry hry R.U.R. (v kontextu díla se jedná o Rossumovy univerzální roboty). Nadčasový příběh o humanoidních inteligentních strojích, které se vzepřou svému pracovnímu údělu, hodlá do celovečerní filmové podoby převést kultovní režisér Alex Proyas, tvůrce Smrtihlava, Proroctví nebo tematicky spřízněné sci-fi Já, robot dle povídek Isaaca Asimova.
Články 13
Vrána (The Crow) byla v roce 1994 jednou z prvních vlaštovek temných latexových akčňáků, kteroužto éru naplno zahájil Matrix o pět let později. Adaptaci kultovního „prokletého“ komiksu Jamese O'Barra si vzal na svědomí původem řecký režisér narozený v Egyptě Alex Proyas. Problémové natáčení s nejistým výsledkem provázené katastrofami bylo trefným předurčením jeho divoké kariéry. Proyas, který od katastrofálního propadáku Bohové Egypta (Gods of Egypt) nenatočil nový film, má nyní ohledně nové adaptace Vrány, natáčené mimo jiné v Praze, ledasco na srdci.
Po kritikou ztrhaných filmech Venom a Morbius se studio Sony dál pokouší ždímat komiksový vesmír Spider-Mana s očekávanou ženskou týmovkou Madame Web. Snímku s Dakotou Johnson (Padesát odstínů šedi) a Sydney Sweeney (Euforie) se v kinech dočkáme 14. února 2024. Představí mocnou jasnozřivou superhrdinku Cassandru Web (Johnson), která bude muset cestovat časem a porazit dřívějšího spojence Petera Parkera Ezekiela (Tahar Rahim).
Kvůli Matrixu, který roku 1999 inspiroval novou generaci akčních tvůrců, se přehlíží o rok mladší a tematicky podobný Smrtihlav režiséra Alexe Proyase. Existenciální sci-fi noir v kulisách temného, přeskupujícího se města přistupuje k myšlenkám o spolehlivosti každodenního života z odlišné perspektivy a využívá žánrové trendy minulosti. I po 25 letech od premiéry zůstává pozoruhodným a nepochopeným filmem.
V předvečer oscarových nominací tradičně přichází kandidáti na nejhorší filmy, jaké loňský rok doputovaly do kin. Fanoušci DC universe nebudou mít radost.
Přestože v Hollywoodu zažili vynikající rok, pokud jde o tržby v kinech, došlo i na propadáky. A jde o pěkně barvitou skupinku smolařů. Překvapivě se jich nemálo urodilo v rámci zajetých sérii, kde by studia měla mít svoje takzvaně jisté.
Ambiciózní (a už z trailerů značně přeplácaná) fantasy Bohové Egypta vstoupila o víkendu do kin, aby si to rozdala s dosavadním králem plátna Deadpoolem. Kdo čekal velký souboj, ten se šeredně spletl. Bohové Egypta jsou možná ve filmu vysocí několik metrů, vedle hláškujícího Deadpoola jsou ale malí páni.
Ve čtvrtek měl premiéru trikový fantasy snímek Bohové Egypta (2016) a o poznání skromněji vyhlížející česká pohádka Řachanda (2016). Bohové Egypta vznikaly s podporou 140 milionů dolarů. Řachanda si vzala na pomoc prvotřídní maskéry, plejádu známých herců a 152 kin! Kdo se nakonec radoval z prvenství v žebříčku víkendových tržeb?
Magie, monstra, rozzuření bohové a šílenství ovládli paláce a pyramidy údolí řeky Nil. Osud starého Egypta a celého lidstva visí na vlásku. Fantasy epos Bohové Egypta (2016) je aktuálně v českých kinech. Autoři snímku s rozpočtem 140 milionů dolarů stvořili dosud nevídaný svět. Je dobrodružství se jím jako divák probíjet. Navíc můžete vyhrát skvělé tématické ceny.
Mohli byste si myslet, že film, nazvaný "Bohové Egypta" se bude odehrávat v Egyptě a bude o bozích. Ale to byste se mýlili.