Kvalitativně na stejné úrovni jak Spartacus. Orgie, smrt, intriky... Obzvlášť ty orgie a šuk jsou tady snad ještě víc extrémnější. Má to svoje mouchy, ale aji ty asi někdo brzo vojede. Propichovací a stříko-krvající efekty opět nic moc. Ale převládá spokojenost.
Obavy ze zbytečné výplně mezi 1. a 2. sérií Spartaka jsou zažehnány. Gods of the Arena je totiž poctivý prequel se vším všudy. Známí hrdinové ještě nejsou na místech, na kterých je známe z jedničky a čeká je tedy pořádný vývoj. A vůbec nevadí, že víme jak to s nimi vlastně dopadne, protože nových zajímavých postav je také dost a intrik také neubyde. Prequel, narozdíl od Spartaka, už navíc od prvního dílu nasadil strhující tempo a vlastně se veze na výborné formě, kterou měli tvůrci ke konci 1. série. Bitky jsou ještě lepší a přehlednější, digitální krev už tolik nebije do očí, některé scény se opravdu s ničím nepářou. Tvůrci tedy neztratili nic ze své nekomprominosti a představují nám další seriál plný násilí a sexu, ale také s chytrým příběhem plný zvratů a překvapení. Celkově se mi prequel líbil ještě více než BaS, protože strhující tempo vydrží seriálu celých 6 dílů a nemá tedy tak rozpačitý začátek. Gannigus je navíc má nejoblíbeněší postava z celého seriálu a závěrečná řež v aréně se řadí mezi nejitenzivnější a nejepičtější scény, jaké jsem kdy v seriálu viděl. 90%
Kupodivu (pro mne) historický seriál plný krvavých bojů s detailnějšími záběry a pěkným vizuálem, ale někdy až příliš nápadnými a nepřirozenými efekty.
Skutečně výborný prequel ke skvělému seriálu HBO. Boje v šestém díle v aréně byl fakt super. Jediné co mě mrzí je, že bohové arény mají jen 6 dílů... 80%.
Stylizace ala 300 (bitva u Thermopyl) Zacka Snydera opět zabírá. K tomu se přidává solidní intrikářsky laděný děj,řada více či méně proradných postav (ta jediná slušná dopadne špatně) a bitvy muskulaturních gladiátorů, kteří však někdy "bojují" bez meče či jiných vražedných nástrojů a jsou loutkami v rukách svých pánů. Hold i taková byla doba.
Hezká, ale po seriálu Spartakus: Krev a písek, pro mě naprosto zbytečná záležitost. Prostě je na tom až moc vidět, že je to jen vata z nouze ikdyž docela povedená, to se musí uznat. Poslední díl je excelentní.
Současné mrazivé počasí mi absolutně nevyhovuje, a tak je aspoň čas napravit filmové resty - na řadu tak přišel Spartakův prequel. Krev a písek jsem viděl už před nějakou dobou, ale vzpomínám si na něj dodnes. V případě bohů arény to sice zprvu vypadá, že se scénáristé vydali jinou cestou, ale hned poté, co se obrazovkou mihne první rozpůlená hlava a následují staré známé oslavné orgie, je jasné že vše zůstalo při starém. Tedy skoro - v Capui ještě nestojí velká Aréna, Batiatus není tak úplně pánem své školy, o nějakém Spartakovi si můžeme nechat zdát ... je ale vidět že to není on na kom by celý seriál měl stavět - jde to totiž i bez něj a jde to opět parádně. Tak parádně, že jsem nakonec všech 6 dílů viděl téměř jako jeden celek.
Vynikající prequel který v několika ohledech předčí i původní seriál. Vrací se Batiatus s Lucretií. Stejně tak jako i Ashur, Crixus, Oenomaus a mnoho dalších starých známých. Ale na Spartaka tu budete čekat marně. Místo něj se nám představí Gannicus. Mě je skoro sympatičtější než Spartakus sám :) Můžete opět čekat intriky, krev a nelítostné souboje v aréně. Co se týče erotiky tak ani tady nebudete ochuzeni. Tato série byla natočena před Spartakus: Pomsta. Proto je lepší jí tak shlédnout. Pomsta a Válka zatracených pracují s událostmi z tohoto prequelu.
85% - Bohové arény jsou prequelem tří řad o legendárním Spartakovi. Objeví se zde většina původních postav z první série a i nějaké nové, tím hlavním je Gannicus, který je šampionem města Capuy. Nejlepší je vidět tuto šestidílnnou sérii mezi první a druhou řadou Spartaka. Je zde vysvětleno mnoho věcí, které ovlivnily dění a chování postav v dalších řadách. Je to prakticky hodně podobné jako Krev a písek nicméně před příchodem Spartaka a už to ani tolik nefunguje, ale je to pořád ten dobrý styl.