Wes Anderson dnes slaví své 55. narozeniny, což je rozhodně důvod k oslavě. Rodilý Texasan jistě patří k nejznámějším osobnostem filmové režie, předně díky jeho na první pohled rozpoznatelnému vizuálnímu stylu. Vloni uvedl svůj jedenáctý celovečerní počin Asteroid City, jenž publikum rozdělil na dva tábory. Jedni myslí, že už se Anderson zcela utopil ve své mysli. Druzí, že se konečně našel a plně realizuje svou nekompromisní vizi. Někdy je ale člověk kvůli tomu dokonce schopný pohádat se sám se sebou. Vloni také uvedl na Netflixu sérii kraťasů podle britského spisovatele Roalda Dahla, z nichž mu Podivuhodný příběh Henryho Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar) konečně vynesl Oscara. Pokusme se nyní o nemožné a seřaďme jeho dvanáct projektů od nejhoršího po nejlepší.
Články 9
Jednoho z nejsympatičtějších herců posledních let snadno poznáme díky nadvakrát přelámanému nosu, blonďaté kštici nebo zálibě ve frázi „wow“, již opakuje průměrně v každém druhém filmu, občas i několikrát. Na texaské koleji se seznámil s režisérem a celoživotním kamarádem Wesem Andersonem, dvanáctkrát spolupracoval s Benem Stillerem a jako většina populárních komiků si prošel temným životním obdobím, když se roku 2007 pokusil o sebevraždu. Owen Wilson dnes slaví 55. narozeniny.
Wes Anderson letos naděluje. Charismatický Texasan a ultimátní filmový autor uvedl před pár měsíci v kinech celovečerní film Asteroid City a nyní připravil pro Netflix sérii čtyř krátkometrážních snímků na motivy kultovního britského spisovatele Roalda Dahla. Dohromady mají délku rozumného celovečeráku a přinejmenším za pokus jejich zhlédnutí rozhodně stojí.
Tvář Adriena Brodyho patří k těm nejsnáze zapamatovatelným z jeho herecké generace. Oscara uzmul ještě jako dvacátník, což je v hereckých kategoriích velký nezvyk, a přestože máme nepěknou tendenci ho škatulkovat, jeho herecký katalog je překvapivě bohatý.
V polovině minulého století se narodil umělec, jehož komediální kariéra zažila hned několik vrcholů. Zřejmě největší přitom přišel až díky internetu, kdy se z Billa Murray stala žijící legenda, která nás neustále inspiruje, jak si užívat každý moment života.
Pro řadu herců je Oscar vytčeným cílem a zatímco většina o něm jen sní, několik málo vyvolených si je jednou za rok odnese domů. Někdy je to úžasný začátek ještě úžasnější práce a zkušeností, nastanou ale i chvíle, kdy obdržení sošky prostě nikam nevede a herecká kariéra je v tahu.
Liberté: A Call to Spy je název amerického snímku, v němž ženské autorky vzdávají hold ženám-špiónkám, které se během 2. světové války daly do služeb britské tajné služby, aby pomohly nahlodat nacistickou hegemonii.
V roce 1965 se dvanáctiletý, vrstevníky nenáviděný skaut-sirotek a dvanáctiletá problémová holka rozhodnou, že spolu utečou. Většina filmu se odehrává na malém ostrově, kde po uprchlících pátrají dívčini rodiče (Frances McDormandová, Bill Murray), chlapcův skautský vedoucí (Edward Norton) s ostatními mladými skauty a šéf (a jediný představitel) ostrovní policie (Bruce Willis). A další.
Patnáctiletý Oliver žije ve Swansea ve Walesu, někdy v 80. letech. Má problémy s rodiči a s novou holkou. Všichni jsou totiž divní. Přesněji řečeno, jinak divní, než on.