Máme tu poslední prázdninový týden, což znamená jediné – hlavní stanice už naplno startují podzimní televizní sezónu plnou novinek i návratů hlavních seriálů. A proto jsme se rozhodli vám tentokrát místo klasických filmových tipů přiblížit některé z řady nových titulů.
Články 10
Za tragických okolností nás v sobotu opustila česká herecká legenda Karel Heřmánek. Představitel Fešáka Huberta či Lucifera z pohádky S čerty nejsou žerty i majitel nezaměnitelného hlasu vydechl naposledy v 76 letech. Smutnou zprávu oznámila rodina prostřednictvím facebookových stránek Divadla Bez zábradlí, které sám herec se svou manželkou založil.
Pro každého z nás je českou filmovou klasikou něco jiného, neboť máme své favority, na které nedáme dopustit. Přesto jsme se rozhodli na danou otázku odpovědět a přinášíme vám obsáhlý přehled toho nejlepšího, co byste v české kinematografii neměli minout a co mezi naši klasiku určitě patří.
Stál za vznikem filmů jako Zánik samoty Berhof, Smrt krásných srnců, Lea, Kolja, Tmavomodrý svět, Tobruk nebo Nabarvené ptáče. Na kontě má sedm Českých lvů, druhý nejvyšší počet. Sám o své úloze kameramana říká, že slouží především příběhu. Profesor Vladimír Smutný oslavil 13. července osmdesáté narozeniny. Pojďme si připomenout jeho bohatou kariéru.
Na televizní obrazovky se dnes odpoledne vrací poslední celovečerní film režiséra Juraje Herze (1934-2018) "Habermannův mlýn", který pojednává o soužití v Sudetech před válkou, za války a o společenském uspořádání po jejím konci. Pojďme si historické drama připomenout v recenzi z roku 2010. PŮVODNÍ TEXT: KONEČNĚ! Novinka Juraje Herze v sobě skrývá hned dvě dobré zprávy: 1) Tento kdysi výjimečný režisér natočil po necelých třiceti letech konečně zase film, který snese přísnější měřítka, 2) Čeští filmaři prolomili poslední tabu ohledně druhé světové války, trvalo jim to přesně 65 let.
54. ročník Mezinárodního Filmového Festivalu Karlovy Vary poodhalil program, představil oceněné a netradiční plakát. Filmový svátek se v lázeňském městě uskuteční od 28. června do 6. července.
Jiří Strach je režisér, který začínal jako dětský herec a herectví se příležitostně věnoval i později (mj. titulní hrdina pohádky Lotrando a Zubejda). Byl objeven v branické škole barrandovskými hledači talentů a jako kluk si zahrál v celé řadě filmů. Nejvíce ho proslavila pohádka Anděl páně a následné pokračování. Oba díly se o víkendu objeví na televizních obrazovkách.
Život herečky Lídy Baarové (vlastním jménem Ludmily Babkové) zpracovaný do podoby románu či filmu by vydal na několik napínavých dílů. V 21 letech Baarovou obdivoval nejen herecký idol Gustav Fröhlich, ale i přední nacisté Hitler a Goebbels. Mladá dáma jeho osobnosti podlehla, což se jí stalo osudné. Jak režisér Filip Renč milostný vztah hvězdy stříbrného plátna s nacistickým "andělem" vylíčil?
Recept na to, jak se vyrovnat s atakem médií, tentokrát podává Jiří Krampol...
Dvaasedmdesátiletý matador českého moderování slaví vnučku...