Dvaašedesátiletý Jim Carrey byl v devadesátých letech prvním hercem, jenž za jedinou roli obdržel dvacet milionů dolarů. Rekordní šek mu proplatili za komedii Cable Guy (1996) jen dva roky poté, co se širokému publiku představil hity Maska, Blbý a blbější a Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Milovaného komika s elastickým talentem, který se rozpínal i do těžkých dramatických úloh, ovšem stihly deprese. Podzim života tráví ve spirituální očistě, ale sem tam pořád pracuje – už potřetí se o Vánocích chopí záporné postavy Dr. Robotnika ve videoherní adaptaci Ježek Sonic, k čemuž jej mimo jiné přivedly ryze praktické potřeby. Jako každý člověk zvyklý na vyšší životní standard přece potřebuje vydělávat.
Články 29
Méně nápadité téma si sice vybrat nemohla, ale dvaapadesátiletá herečka Cameron Diaz přece jen po dekádě v ústraní vrací úder na nejvyšší hollywoodské scéně. Spolu s Jamiem Foxxem (Nespoutaný Django) se hvězda Masky, Charlieho andílků či Gangů New Yorku představuje v prvním traileru akční komedie Netflixu Návrat do akce (Back in Action), která od 15. ledna rozproudí vzpomínky na její zlaté časy, kdy s širokým úsměvem a nakažlivým elánem řádila právě v projektech na pomezí akční a komické náplně. Nic speciálního nám tahle streamovací vložka od žánrového rutinéra Setha Gordona (Šéfové na zabití) možná nenabídne, ale Diaz po setrvačné covidové karanténě alespoň ukazuje, že podobné zakázky pořád zvládne levou zadní.
Rozverná komiksová Maska vznikla před třiceti lety a stala se největším hitem Jima Carreyho roku 1994, který byl v kinematografii vlastně víc Carreyho sezónou nežli érou Pulp Fiction či Forresta Gumpa. Komik zběhlý v expresivních imitacích, stand-upech a náročné fyzické grotesce teprve vyčkával na nadšené přijetí Zvířecího detektiva Ace Ventury, když jej režisér Chuck Russell obsadil do původně skoro hororového a černohumorného mstitele Stanleyho Ipkisse. Spolu s ním se v Masce poprvé zaskvěla také tehdy neznámá modelka a aspirující herečka Cameron Diaz, již si Russell prosadil na úkor věhlasnějších jmen včetně virální zlatokopky z Playboye Anny Nicole Smith.
Bez Jima Carreyho by byl filmový svět o něco smutnější a nebýt jeho průlomové úlohy Zvířecího detektiva (Ace Ventura: Pet Detective), jenž s dosud nepoznaným katalogem grimas pátrá po uneseném delfíním maskotovi, Jim Carrey by měl cestu ke slávě o dost složitější. Neměl ostatně lehký život a jako nadějný stand-up komik dokázal publikum v rychlém sledu nadchnout i pořádně otrávit. Za Ace Venturu, který do amerických kin velkolepě vlétl začátkem února 1994, začínající herec obdržel střídmých 350 tisíc dolarů. Pro pokračování, jež vzniklo už další rok, si jej však pojistili rovnou na patnáct milionů.
Bradley Cooper chce vážně hodně moc hereckého Oscara, to víme už hodně dlouho. Letos tedy vyráží do boje s těžkým kalibrem – napsal si, vyprodukoval a zrežíroval částečně černobílý biografický film o rozervaném hudebním géniovi, který nazval Maestro. Co by, probůh, mohl udělat víc, aby se americkým akademikům zavděčil? Jenže zatím nejřešenější téma po první upoutávce je Cooperův obří umělý nos. Skladatel a dirigent Leonard Bernstein, podle jehož života snímek vzniká, byl totiž židovského původu.
V dobách, kdy novinové titulky plnila zejména Pamela Anderson, se americký bulvár mohl opřít ještě o jednu blondýnu s výraznými křivkami a hereckými ambicemi. Anna Nicole Smith byla playmate, zahrála si třeba v Bláznivé střele 3 a provdala se za takřka 90letého miliardáře, o jehož pozůstalost se po jeho smrti soudila. Dokumentární snímek Netflixu Anna Nicole Smith: Neznáte mě ji však líčí také jako matku, která chtěla svému synovi zajistit lepší dětství, než jaké dle vlastních slov prožila sama.
Třetí Strážci Galaxie míří do kin a v Marvelu si od nich slibují velký návrat fanoušků a fanynek do kin. Ti totiž v poslední době začínají být, pokud budeme soudit ze slabších tržeb, komiksy již přejedeni. Patříte tak k těm, který současná komiksová vlna nebaví a chcete si takzvaně doplnit vzdělání? Přinášíme desítku netradičních tipů na komiksové filmy, na které už si dnes vzpomene málokdo.
Milujeme je proto, že je nenávidíme. Nehrají vždy záporáky, ale když už naskočí na kolej zloduchů, obvykle nám tím udělají ohromnou radost. A hrdinové jsou jim také vděční, protože ne náhodou se říká, že příběh je jen tak dobrý, jak dobrý je jeho padouch.
Ty nejlepší či nejzábavnější herecké výkony se často urodí v rolích, které zcela popírají dosavadní status a typologii daného herce. Důkazem budiž následujících dvacet případů, kdy herec či herečka ve filmu nebývale zaváleli, přestože museli předvést docela jiný výkon, než na jaký byli dosud zvyklí.
Vysoká blondýna s výrazným úsměvem byla po celé dvě dekády vyhledávaným hereckým zbožím, než se rozhodla svou úspěšnou profesní dráhu předčasně ukončit. Nyní přiblížila, co ji k radikálnímu rozhodnutí vedlo.