Mladá psycholožka Doubravka tráví léto na chatě se svým chlapcem Bobou, který nepříliš úspěšně studuje medicínu a právě se připravuje na opravné zkoušky. Tam se dívka náhodou seznámí s Honzou, traktoristou, který přišel o řidičák, takže teď pase stádo krav. Jeho bezprostřednost, optimismus a přístup k životu i práci ostře kontrastují se sobeckým Bobou a Doubravka si stále víc uvědomuje, že její cit k Bobovi zmizel a zamilovala se do Honzy. Otázkou je, jak se na to bude dívat její snobská matka.
Příjemná letní komedie,která je v mých očích přece jen trochu přeceněná. Nebýt výborného dua Kolářová - Hanzlík,tak bych snímek hodnotil i ještě trochu hůře. Právě Hanzlík zde docela slušně hláškuje a patří k hnacímu motoru. Příběhově to není žádný zázrak a to je největším kamenem úrazu.
Dnes již skoro klasická česká romantika. Standardní téma nespokojeného ženušky vyšší třídy, která z nudné reality utíká k vesnickému nekňubovi, do kterého se samozřejmě zamiluje, ačkoliv nemají nic společného.
Česká komedie, která je v televizi možná více, než by si zasloužia. Nejlepší scény jsou s Oldřichem Víznerem.. Kykyrykýýý, já ti dám kykyrykýýý :) Jinak jde o mírně nadprůměrnou českou komedii. Ještě je dobrý velký mokrý pták, který vlétne matce kovboje do ložnice :)