Originálních, prazákladních učení o víře se v mraveništi tisíců teologických disciplín těžko dopátrat, podobně jako se stále složitěji určuje, jaká umělecká díla jsou v pekelně dlouhé éře kulturních recyklátů těmi původními. Konverzační horor Heretik, v němž prvotní romantický idol Hugh Grant testuje víru dvou mormonských misionářek ve svém domě plném hrozných tajemství, je navzdory duchaplně vyhlížejícímu námětu a spojenectví se studiem A24 právě takovým výtažkem dávno rozpitvaných postřehů a prázdného tlachání, proti nimž společně se zajímavým antagonistou zbrojí. Alespoň se díky cynické britské nátuře celkem pobavíme.
Články 11
Výkon, který v kariéře letitého představitele komediálních a romantických rolí nemá obdoby. Přesně takto se mluví po upoutávkách a prvních recenzích o herecké kreaci oblíbeného Hugha Granta v blížícím se hororu Heretic. Zde nás hodlá zase jednou přesvědčit, že záporné role dokáže ztvárnit s nebývalou přesvědčivostí a děsivostí. V roli tajemného psychopata Reeda s mrazivým úsměvem a cynickými poznámkami pak rozhodně nevystraší jen své dvě dívčí oběti.
Mým původním plánem bylo vystřelit speciál o nejhůře hodnocených filmech, které v roce 2023 dorazily do českých kin. Jenže by to z většiny bylo zaplněné českými marnými pokusy a upřímně, od řady těch kousků ani nikdo zázraky nečekal (a také se nedostavily). Takže si místo toho dáme seznam filmů, které měly nějaký potenciál, ale nakonec z toho bylo jen nekonečné zklamání v přítmí kinosálu.
Ne, není řeč přímo o Warnerech či o filmovém DC Universe. Tak daleko ještě nejsme, byť bychom po fiasku Flashe nejspíš nebyli v šoku. Pro tyto kolosy však často pracují menší studia, která jim dodávají filmy jako hotové produkty. Mezi takové firmy patří i kanadské studio Bron, jež má na svědomí nejen Jokera, ale i mnoho dalších známých titulů. Nyní se ocitlo v problémech.
A zase Hugh Grant. Dvaašedesátiletý anglický herec se po několika rocích útlumu opět dostává do záře reflektorů. Tentokrát se pokusí prorazit v hororovém žánru.
Tento zvláštní fenomén se ve filmech či v seriálech čas od času objeví a připomene nám, jak nemístně se s ženskými postavami leckdy nakládá. Záběr z ptačího pohledu, zobrazující žalem zlomeného hrdinu křičícího žalem nad tělem tragicky zesnulé lásky, je samozřejmě efektní, ale… Opravdu se nezmůžeme na nic lepšího?
Kdo by odolal sci-fi, která sází na tajemnou zápletku, minimum herců a atraktivní prostředí doplňuje o silného nepřítele? Fungovalo to v Já, legenda s Willem Smithem i v Nevědomí s Tomem Cruisem a není důvod, proč by něco takového neprošlo Adamu Driverovi.
V českých kinech od čtvrtka loví dinosaury Adam Driver ve sci-fi 65, která z upoutávek vypadá jako akčnější verze Planety opic. Prehistoričtí tvorové jsou pro filmaře vděčným námětem a jejich zpodobnění často odráželo vývoj a možnosti speciálních efektů. K dinosaurům chová mnoho lidí bázeň a zejména jejich zasazení do současnosti skýtá příběhové možnosti, jež zdaleka nekončí u Jurského parku.
Během amerického Superbowlu se hraje… Nějaký sport? Jeho název se dá určitě najít na Wikipedii. Pro filmové fanoušky a fanynky je však vždy důležitější reklamní prostor, který patří mezi ty nejprestižnější vůbec. Hollywoodská studia ho proto ráda získávají pro své největší produkce. Podívejte se na letošní nadílku.
K tomu jedna netradiční hudební fantasy, nový seriál s Kieferem Sutherlandem a celovečerní Kostlivec vycházející z povídky legendárního spisovatele Stephena Kinga.