Hung hai xing dong

65%
Hung hai xing dong
Hung hai xing dong
Komando čínské armády zachraňující rukojmí z rukou rebelů a povstalců v parádním akčním snímku. Volně inspirováno událostmi při evakuaci 225 cizích státních příslušníků a téměř 600 čínských občanů z jižního přístavu Aden v Jemenu během jemenské občanské války v roce 2015.


Režie:

Chrustyn
Chrustyn
44 871 bodů
6
Takhle nějak by vypadal čistokrevný akčňák od Michaela Baye. Ten by ale dodal lepší triky a promakanější kamerové záběry. Zábavná, i když trochu dlouhá akční jízda z Číny, která trpí na horší počítačové triky, ale milovníky explozivní nonstop akce určitě potěší a je fajn, že se neštítí ani násilí.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
37 192 bodů
10
Rydley Scott se snímkem ' Černý jestřáb sestřelen' (2001) či Michael Bay se snímkem '13 hodin: Tajní vojáci v Benghází' (2016) dostali filmovou odpověď od čínských tvůrců a to stejným akčně zběsilým měřítkem v oblasti dojmu jakoby nekonečného bojiště. A je na co se koukat. Takže tu máme fiktivní republiku a v ní námořní pěchotu PLA s úkolem zahájit záchrannou operaci ohledně rukojmí, čímž započne boj s povstalci a terorismem. A co tato čínská námořní pěchota dokáže je nám představeno hned v prvních minutách snímku, kdy provádí zásah proti somálským pirátům, kteří na volné moři přepadli obchodní loď. Když se podíváme na celý koncept námětu, v podstatě se jedná o totéž, co je k vidění v dnes již klasickém snímku 'Námořní pěchota' (1990), který je dnes už bohužel pozapomenutým. Tento čínský válečný akční film má viditelně velký rozpočet a že prý má za cíl apelovat na vlastenectví čínských diváků, čímž jakoby navazoval na snímek 'Čan lang' (2015) ve snaze ukázat čínskou vojenskou zdatnost a statečnost čínské armády. Ach ta politika. Jakoby u výše zmiňovaných snímků hollywoodských nešlo o totéž. Takže žádné zbytečné řeči, žádné zbytečné rozjímání, jde se okamžitě do akce, která skončí až po dvou hodinách. Kulky sviští, výbuchy ohrožují, vojenští hrdinové se střemhlav vrhají do spárů osudu a plně ukazují své schopnosti. O přesvědčivosti samozřejmě jako obvykle vznikají pochybnosti, ale o to tady v žádném případě přece nejde. Akce, akce a zase jen akce v rámci ryze zběsilé akční zábavy. nic víc, nic míň. Akčně válečnou zábavnou formu splňuje dokonale a to je to nejhlavnější. Fanoušek akčních filmů má tímto doslova žně. Pro ostatní už bude snímek hodně monotónní a zbytečně až moc dlouhý. Zapomenout na postavy, jejich charaktery, nějaká osobní drama či ještě stále populární milostnou etudu. Tohle je ve své žánrové oblasti film pro opravdový chlapy.
Krupe
Krupe
2 543 bodů
6
Takové Call of Duty : Modern Warfare, Sniper Elite a Black Hawk Down v jednom, jen z Wishe. Takový ten čajnavúd.

Dodatečné informace

Původní název:
红海行动 (více)
  • Čína Hung hai xing dong
  • Čína 红海行动
  • Čína Hong hai xing dong
  • Čína Operace Rudé moře
  • Čína Operación Mar Rojo
  • Čína Operation Red Sea
  • Čína 紅海行動
Premiéra v ČR:
16. 2. 2018
Země původu:
Čína, Maroko, Hong Kong
Rozpočet:
70 mil. USD
Tržby:
579,2 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • Během boje proti somálským pirátům má jeden z mužů ve vrtulníku na zbrani tlumič. Vzhledem k tomu, že vrtulník dělá mnohem větší hluk než tlumič, a také vzhledem k tomu, že muž s puškou se nesnaží zůstat skrytý, byl by tlumič pouze na překážku, protože úsťová rychlost zbraní s tlumičem je menší než u zbraní bez tlumiče.
  • Přinejmenším v jednom případě odstřelovač při přípravě ke střelbě cyklicky natáhne závěr své pušky. Cyklování závěru na pušce by mělo za následek pouze vyhození prvního nevystřeleného náboje, přičemž k vyhození náboje vůbec nedošlo, takže puška musela být prázdná.
  • Hlavní natáčení začalo v polovině února 2017 v Maroku a zaměstnalo 400 Maročanů a 300 Číňanů jako součást technického štábu.