Brimstone

81%
Brimstone

Epický thriller ze starého divokého západu. Příběh ženské síly a odporu proti násilí. Liz (Dakota Fanning) žije spolu se svým manželem a dvěmi dětmi. Je porodní asistentkou, která rozumí znakové řeči. Občas jí při práci vypomáhá dcera. V okamžiku, kdy do města přijíždí reverend (Guy Pearce), je všem jasné, je Liz jasné, že se rodina ocitá v nebezpečí. Reverend se snaží obvinit Liz ze zločinu, který nespáchala. Film čerpá inspiraci v jihoamerickém gotickém žánru, ale též v holandském náboženském prostředí.




Chrustyn
Chrustyn
43 674 bodů
6
Film s obrovským potenciálem na něco neobvyklého a úžasného. Prvotní atmosféra famózní a styl vyprávění, kdy se postupně odkrývají karty mi také sedl, ale bohužel přílišná délka tomuto filmu škodí. Film je rozdělen na 4 kapitoly s tím, že je jejich kvalita sestupující a hlavně postava Guye Pearce se stává čím dál větší karikaturou a děs, který původně vyvolává, postupně mizí a stává se až směšným. Každopádně film stojí za vidění už jen kvůli tomu, že nic podobného nenajdete a je zde řada scén, které se v divákovi nepěkně usídlí. Herecky také bezchybné a i ten Guy si zde střihl dalšího z výstavních slizounů.
Pete69
Pete69
32 609 bodů
10
Tak tohle je velká paráda Martina Koolhovena, od kterého jsem viděl zatím jen tento film.. škoda, že nedostal šanci na dalším pořádném snímku. Vůbec si nebere servítky s časovou linií, přesto vše dává dokonale smysl a děj se spojí v nevyhnutelný závěr. Hltal jsem každou vteřinu a takhle krásně odvyprávěný příběh jsem dlouho neviděl. Dakota Fanning předvedla oscarový výkon, film je temný, ale má čtyři různě laděné části, které diváka vytrhnou ze stereotypu. Nemohu jinak než 100%.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
10
Chlapi, co si budeme nalhávat, v tomhle filmu jsme to pěkně schytali. Věškeré mužské postavy jsou záporné (v tom lepším případě) nebo rovnou absolutní zrůdy, hovada a násilníci. A tím se dostávám ke geniálnímu výkonu Guye Pearce. Ten to vzal opravdu od podlahy a ve všech 4 kapitolách se ukázal v tom nejhorším světle. A herecky byl odporně dokonalý. Jako ta Dakota taky nebyla vůbec špatná. Od Šarlotiny pavučinky (s kterou ji mám spjatou tak nějak nejvíc, protože to je první, co jsem s ní viděl) ušla pěkný kus cesty. Nejen, že z ní je najednou žena (v Tarantinově Tenkrát v Hollywoodu mě překvapila svým vzhledem), ale dokonce je i docela k světu. Trochu mi tady připomínala Kate Winslet lejzlou mladou verzí Madonny, ale přesto svá. Co mě ale dostalo nejvíc, tak ta syrovost celého příběhu a jak se postupně dozvídáme víc a víc z minulosti a přitom množství násilí a smrti konstantně udržuje tempo. Možná to, jak skvěle to bylo natočené, mi mělo napovědět, že to není tak úplně americký film, ale že by vzešel zrovna z holandské produkce? To mě vůbec nenapadlo. Režisérovi Koolhovenovi tímto začínám fandit (a vtip o cool hovnech si odpustím) a musím omrknout i ostatní jeho projekty. Jsem ochotnej a v podstatě i natěšenej na to, až se na tenhle film někdy kouknu znovu. Co mi ale za celý film nedošlo, tak co je to vlastně ten Brimstone...

Dodatečné informace

Původní název:
Brimstone (více)
  • Nizozemí Brimstone
  • Nizozemí Amaldiçoada
  • Nizozemí Brimstone - Castigo
  • Nizozemí Brimstone: Erlöse uns von dem Bösen
  • Nizozemí Brimstone: La hija del predicador
  • Nizozemí Brimstone. La hija del predicador
  • Nizozemí Cehennem
  • Nizozemí Koolhoven's Brimstone
  • Nizozemí Megtorlás
  • Nizozemí Pragaras
  • Nizozemí Wendeta
  • Nizozemí Пекло
  • Nizozemí Преисподняя
Země původu:
Nizozemí, Francie, Německo, Belgie, Švédsko, Velká Británie, USA
Rozpočet:
13 mil. USD
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


  • Brimstone se stal v Nizozemsku pátým filmovým hitem scenáristy a režiséra Martina Koolhovena v řadě.
  • "Brimstone" se po celém světě prodávala velmi dobře. Prodával se ve více než 80 zemích světa, čímž se stal nejprodávanější holandskou produkcí vůbec. Komerčně však zaznamenal největší úspěch v rodném Nizozemsku, v USA byl film téměř okamžitě uveden na video na vyžádání.
  • Uznávaný nizozemský režisér Martin Koolhoven na tomto projektu pracoval téměř 7 let. Odhaduje, že psaní scénáře mu zabralo 3,5 roku (prokládané návštěvami filmových festivalů v rámci propagace jeho předchozího filmu "Zima za války" (2008)), dva roky trvalo, než dal do pořádku finance, a 1,5 roku trvala samotná produkce. Finanční úspěch filmu "Zima za války" (2008) mu vlastně umožnil pracovat na "Brimstone" tak dlouho, aniž by se musel věnovat jiným projektům.