Captain Marvel

62%
Captain Marvel

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)




Recenze: Captain Marvel

Kinobox.cz
80%

Co mě malinko zklamalo, bylo nedotažené CGI. Nevím, jestli to byl jen můj pocit, nebo postřeh více diváků, ale především v akčních scénách mi připadalo, že se nejedná o film z roku 2019, ale že jsme možná někde pět šest let zpátky. Ironie je, že zatímco omlazený Fury (Samuel L. Jackson) působí opravdu důvěryhodně, akční scény vypadají tak, jak vypadají. Kde se tedy stala chyba?

Kinobox.cz
50%

Na Captain Marvel se totiž nevyplatí chodit kvůli tomu, co je vidět na povrchu, v trailerech a reklamách, ale kvůli tomu „zbytku“. Kvůli příjemnému ponoření do mytologie univerza, které si většina z nás oblíbila, kvůli skvělému Furymu a obecně velmi povedeným vedlejším postavám, kvůli propojení s Infinity War, potažmo Endgame.


Chrustyn
Chrustyn
44 045 bodů
6
Přestože se ve výsledku jedná o jednu z těch méně zajímavých postav z marvelácekého univerza, vznikl o ní docela slušný a zábavný snímek s parádní retro atmosférou. Od Marvelu jeden z těch slabších kousků, ale pořád drtí DC s přehledem.
Pete69
Pete69
33 033 bodů
6
Pro mě je to jedna z nejslabších marvelovek, ne-li nejslabší. První hodina absolutně o ničem, měňavci o ničem, poté se děj trošku zlomí k lepšímu, ale akce pramálo a prostřední scenérie mizerné. Film jsem si musel rozpůlit, protože jsem nemohl udržet pozornost a nic mě nezaujalo. 60%.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
8
Konečně dostal i Nick Fury více prostoru, až jsem obě oči kulil. Carol Danvers docela překvapila, protože i když jde o silně přehnanou postavu, která je trochu až moc všemocná (a která mi bohužel vzhledem připomíná Emmu Smetanu), je s ní aspoň sranda. Obzvlášť ve spojení s Furym, kdy silné hlášky lítaj docela často. Ale nejvíc srandy jsem si užil s flerkenovitou kočkou Goosem, ta fakt bavila úplně nejvíc, chch. Taky potěšila přítomnost Clarka Gregga coby agenta Coulsona a také další propojení s předchozími filmy (Lee Pace jako Ronan, Djimon Hounsou jako ten jinej Kree, celkově rasa Kree a Teserakt). Akorát mi nedošlo, proč někteří Kree jsou modří a třeba Jude Law ne. A pak je tu Annette Bening, která vypadá jak David Bowie - a zrovna u ní si nejsem jistej, že to byla nejlepší volba pro tuto roli - ale dá se to akceptovat. Ohledně děje se mi ještě líbilo, že od začátku jsme vůbec nevěděli, jestli jsou Kree hodní nebo zlí a co skrývá minulost (která byla krásně devadesátkově retro). Bavilo mě to v podstatě od začátku do konce (a zahráli Nirvanu, takže sen).


Dodatečné informace

Původní název:
Captain Marvel (více)
  • USA Captain Marvel
  • USA Capitã Marvel
  • USA Capitana Marvel
  • USA Kaptan Marvel
  • USA Untitled Marvel Project
  • USA Капiтан Марвел
  • USA Капитан Марвел
Premiéra v ČR:
7. 3. 2019
Distributor:
Falcon
Země původu:
USA, Austrálie
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
152 mil. USD
Tržby:
1 131,42 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Captain Marvel je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Captain Marvel


Podobné


Powered byJustWatch

  • (cca 38. minuta) Když Carol Danversová prochází Pancho's barem, vyrojí se před ní roj vzpomínek, včetně jednoho rychlého záběru na její oslavu po vyhraném kole v arkádové hře Street Fighter II. Arkádová hra Street Fighter II byla vydána až v roce 1991, dva roky poté, co byla Carol považována za mrtvou. V době vydání hry Street Fighter II by Carol již byla členkou skupiny Starforce, a proto by v předchozích letech nemohla hru hrát. Skříňka zobrazená ve filmu Captain Marvel je ve skutečnosti Street Fighter II': (1992), která byla vydána až v roce 1992. To je nesprávně považováno za chybu. Pokud se budete dívat pozorně, uvidíte, že ve skutečnosti ve vzpomínce hraje pinballový automat Stern's Flight 2000, jehož značku můžete vidět kolem její hlavy. Kromě toho můžete vidět ducha skutečného automatu a že její postoj a ruce správně odpovídají tomu, že hraje na pinballovém automatu, nikoliv na Street Fighteru. Na červeném koberci premiéry na webu marvel.com je v čase 1:06:39 vidět propagační záběr Bree v kostýmu, jak hraje Stern's Flight, s nímž můžete porovnat markýzu a ducha stroje ve filmu.
  • (asi ve 34. minutě) Nick Fury ukáže svůj průkaz a řekne: "Oficiální činnost S.H.I.E.L.D.u". O něco později se také identifikuje jako Nicholas Joseph Fury, agent S.H.I.E.L.D. Ale termín S.H.I.E.L.D. byl použit až v událostech Iron Mana (2008), kdy se agent Phil Coulson setkává s Pepper během tiskové konference a říká, že je z "Oddělení strategických zásahů, prosazování a logistiky". Teprve na konci Iron Mana (2008) Phil říká, že nyní jsou známí pod zkratkou S.H.I.E.L.D. Vzhledem k tomu, že Captain Marvel se odehrává v roce 1995, není možné, aby tato zkratka byla použita, Coulson nikdy neřekl, že jsou nyní známí jako SHIELD. Když se Pepper pokusí říct celý název, Coulson odpoví: "Prostě tomu říkejte SHIELD". I kdybychom to považovali za zrod zkratky, od začátku MCU se to ignoruje. V úvodní montáži filmu Neuvěřitelný Hulk (2008) se objevuje dokument, napsaný před rokem 2008, kde je organizace označena jako "Shield". Marvel One-Shot: Agent Carter (2013) (odehrávající se v roce 1946) nazývá organizaci "SHIELD". Stejně tak flashbacky (které se odehrávají před událostmi Iron Mana) v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (2013).
  • Kelly Sue DeConnick: (cca 33 min) autorka Captain Marvel (v letech 2012-2015), jako náhodná kolemjdoucí na nádraží, která se dívá na Marvel.