Premiér z Lásky nebeské, ležérní playboy z Jak na věc či prostý milovník z Notting Hillu v posledních letech vystoupil z komfortní zóny a publikum jásá, neboť čtyřiašedesátiletý Hugh Grant se úžasně našel v rolích lstivých, prospěchářských a nově i ryze děsivých hajzlů. Hororový snímek Heretic o dvou misionářkách, jež tvrdě narazí při návštěvě šíleného pana Reeda v podání britského idolu, se s úspěchem promítal na festivalu v Torontu. Film distribuovaný společností A24 má velmi spokojené ohlasy, jimž vévodí uznání sypaná na hlavu zlověstného Granta.
Články 27
Jestli okolo nějakého letošního blockbusteru visí velký otazník nad kvalitami i komerčním úspěchem, je to jistě blížící se sci-fi Borderlands. Adaptace populární videoherní série s Cate Blanchett se v ukázkách snaží možná až moc okatě svézt na vlně Strážců Galaxie (Guardians of the Galaxy), doprovází ji ale produkční problémy, výměna režiséra a také takřka nulová šeptanda, což není těsně před premiérou dobré znamení. Finální trailer se však snaží situaci zvrátit poměrně sympaticky.
Nejsvůdnější romantická tuctovka Bridget Jones z pera autorky Helen Fielding má za sebou tři úspěšné filmové adaptace, což v řeči peněz značí jediné – je čas na čtvrtý příspěvek. Další díl se má v Londýně natáčet už na jaře, a přestože nikde není slyšet o identitě režiséra či scenáristy, trojice titulních herců má být podle Daily Mail oficiálně na palubě. Vedle Renée Zellweger, již úloha vztahové ztroskotankyně s náchylností ke společenským trapasům a nezdravému jídlu definitivně proslavila, se tudíž znovu objeví také Colin Firth jako Mark Darcy a Hugh Grant coby Daniel Cleaver, jenž je podle všeho méně po smrti, než se v posledním filmu z roku 2016 zdálo.
Někdy se zdá, že herec či herečka má pro určitou úlohu až přehnaně vysokou kvalifikaci. I ti nejslavnější lidé z oboru si často rádi odskočí k takřka komiksovému padoušství, kdy jejich zloduši vedou excentrické řeči o dominanci, podrobování či vsazení svých nemesis do věčných okovů. Někdy je k účasti na těchto projektech vedou silné osobní motivace, jindy peníze, důvěra ve scénář nebo i jejich umělecká vize, která daný film přímo utváří. V následujících případech se skvělí a renomovaní herci chopili záporáků v dílech, která u mainstreamového publika a kritiky pohořela. Často hlavně díky nim však posléze načichla kultovním odérem a přestřelené nebo prostě neobvyklé herecké výkony jsou tím, co si na nich můžeme zaručeně užívat.
S videoherními adaptacemi se díky úspěchu seriálového The Last of Us a animáku Super Mario Bros. ve filmu (Super Mario Bros.: The Movie) roztrhne v následujících letech pytel. V srpnu pak dorazí do kin jeden z nejšílenějších projektů – adaptace ulítlé hry Borderlands od režiséra Eliho Rotha, v níž vezmou kvér do ruky rovnou dvě držitelky Oscara Cate Blanchett a Jamie Lee Curtis. Společnost jim pak bude dělat např. Kevin Hart.
Smích léčí, odbourává stres, pomáhá proti úzkostem, posiluje břišní svaly a vůbec je v mnohých ohledech pro člověka velmi prospěšný. Není tedy náhodou, že právě komedie patří mezi jedny z nejoblíbenějších filmových žánrů. Vybrat mezi nimi ty nejlepší je však poměrně oříšek. A právě proto přicházíme s naším tematickým speciálem věnovaným komediím.
Na konci roku je vždy čas, kdy se bilancuje, jaký byl. I my se na něj podíváme, ovšem čistě jen z pohledu filmů. Jak si vedly v kinech, které patří mezi vaše nejoblíbenější a na které jste nejčastěji vyráželi do kina?
Nadcházející satirická komedie s šíleným názvem The American Society of Magical Negroes, která do amerických kin zamíří 22. března, vyvolala prvním trailerem vášnivou internetovou diskuzi. Snímek s osobitou fantaskní premisou, kdy tajné společenství Afroameričanů dohlíží na duševní pohodu svých bělošských spoluobčanů a tedy i na vlastní bezpečnost, totiž zahrnuje i dost agresivní argumentaci v podobě kontroverzního dialogu. „Jaké je nejnebezpečnější zvíře na světě?“ ptá se zkušenější člen organizace mladého nováčka. „Bílí lidé, pokud nejsou ve své kůži,“ odvětí si postava sama.
Pomalu se nám rozbíhá oscarový buzz, objevují se shortlisty zatím těch méně prominentních kategorií a začíná se spekulovat o favoritech. Nemá asi smysl předstírat, že poslední roky Oscary patří ke stejně prestižní události jako v minulosti, sledovanost udílení klesá a vítězí bezpečná mainstreamová dramata, jež málokoho zvednou ze židle. Přesto se na tomhle pošmourném nebi občas zableskne, jako nyní, když můžeme poprvé nahlédnout na seznam dvou desítek kandidátů na nominaci za nejlepší vizuální efekty. Jeden zásadní titul totiž chybí, zatímco jeho místo zabírají někteří velmi podezřelí kandidáti.
Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů se dočkal nadšených ohlasů, v kinech to však na velkou parádu nestačilo. Snímek vyšel studio na 150 milionů dolarů, přičemž celosvětově vydělal jen 208. Snímek režijní dvojice John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra) se přesto možná dočká druhého dílu.