Zasloužilejší hvězdu stříbrného plátna a současně vytíženějšího autora za kamerou Hollywood nepamatuje. Clint Eastwood v 94 letech zaokrouhluje své režijní počiny na čtyřicet filmem Juror #2 o porotci, jenž u soudu zjišťuje, že zločin svalovaný na obžalovaného možná spáchal on. Režisérovi dlouholetí partneři z Warner Bros. ovšem snímek s Nicholasem Houltem či Toni Collette tento týden vysílají jen do padesáti severoamerických kin, a to bez aktuálních plánů na promítací expanzi. Původně pro stream určený produkt tak zjevně nepřijme oscarové ambice a studio jej v pár amerických městech uvede spíš jako nelichotivé gesto vděku za celoživotní tvůrčí přínos.
Články 40
Na přelomu let 2014 a 2015 přišel tehdy čtyřiaosmdesátiletý Clint Eastwood se svým největším kasovním úspěchem. Strhující biografie Americký sniper (American Sniper) se stala nejvýdělečnějším válečným filmem všech dob a také jedním z hrstky snímků, které se navzdory eRkovému ratingu přehouply přes tržební hranici 500 milionů dolarů. A ačkoli film premiéroval až v prosinci, stal se v zámoří nejnavštěvovanějším titulem roku 2014. Nechybělo však mnoho a pod výsledkem mohlo být podepsáno úplně jiné, ještě zvučnější jméno.
Jediná scéna stačila dle některých nejhlasitějších kritiků k tomu, aby válečné drama Americký sniper v režii Clinta Eastwooda přišlo o možnost získat Oscara za nejlepší film roku. Kontroverzní filmové vyobrazení odstřelovače Chrise Kylea (Bradley Cooper), jenž se chlubil zabitím více než 250 lidí během vojenské služby v Iráku, totiž v jednom strnulém záběru hyzdí panenka, již tvůrci použili namísto skutečného kojence. Scéna se stala častým terčem posměchu a podle scenáristy Jasona Halla měla vypadat úplně jinak, totiž živěji.
Možná už se zprávy o stoupání Barbenheimera v nejrůznějších žebříčcích jeví poněkud ohraně, i přes postupné vyklízení kinosálů jim však není konec. Ten zasmušilejší z hitů léta, Oppenheimer, si nyní krom překročení hranice 900 milionů dolarů na celosvětových tržbách připsal ještě jeden další, zajímavější rekord – stal se nejúspěšnějším životopisem všech dob. Podívejte se, které filmy se mu podařilo překonat.
Nejprodávanější videoherní série na playstation Gran Turismo je závodní simulátor, jenž si klade za cíl co nejpřesněji imitovat realitu. Týká se to především skupování licencí skutečných strojů a závodních drah, jež jsou důsledně rekonstruované v digitálním prostoru. V roce 2011 se marketingový tým rozhodl, že úroveň simulace došla tak daleko, že nejlepšího hráče světa může posadit do skutečného závoďáku a vpustit přímo do asfaltového ringu. Právě o cestě mladého Brita Janna Mardenborougha na výsluní je nový celovečerní snímek.
V souvislosti s nově vydaným akčním dramatem Matka bychom měli brát na zřetel zejména dvě věci. Jennifer Lopez ani po padesátce nepřestává prahnout po titulu akční královny a Netflix pokračuje ve znehodnocování dříve populárních námětů a rovněž nadaných režisérů a režisérek. Nyní to odnesla Novozélanďanka Niki Caro (Pán velryb), která natočila bezzubý kompilát rodinných a špionážních klišé bez jakéhokoli autorského otisku.
V Sony se rozjeli s adaptacemi svých herních hitů. Po úspěchu filmového Uncharted a seriálu The Last of Us se není co divit. V budoucnu nás tak čekají filmy Ghost of Tsushima a Days Gone a seriály God of War a Twisted Metal, ke kterému jsme vám před pár dny na Kinoboxu představili krátký teaser.
Slavný akční krimi snímek Bullitův případ z roku 1968 postavil sanfranciského policistu v podání Steva McQueena proti nebezpečným gangsterům. Režisér Steven Spielberg projevil zájem o moderní předělávku už dříve, až nyní ale obsadil hlavní roli a potvrdil, že půjde o jeho nadcházející projekt.
V Sony se rozjeli s adaptacemi svých herních hitů. Čekají nás mimo jiné filmy Ghost of Tsushima a Days Gone a seriály God of War, Twisted Metal a The Last of Us.
Dnes večer si v televizi (na Nově od 22:55) můžete připomenout snímek režiséra Clinta Eastwooda Americký sniper (2014) pojednávající o odstřelovači amerického námořnictva, který vyznává krédo "neopustit ani jednoho muže". Čemu ale neunikne, to je syndrom veterána navrátivšího se k normálnímu způsobu života. Stojí za to dát snímku šanci? Otevíráme recenzi z roku 2014: Film Clinta Eastwooda je inspirovaný skutečnými osudy Chrise Kylea (Bradley Cooper), odstřelovače, který měl v Iráku a okolí na svědomí 160 potvrzených zabití (většinou teroristi, ale sem tam nějaká ta nejasná žena nebo dítě).