V korpusu komiksových filmů je většina superhrdinů spíš problematická. Jsou to lidé, které bychom mohli diagnostikovat s nějakou poruchou osobnosti nebo duševním onemocněním. Ať už jsou různě rozdvojení, traumatizovaní, svíraní strachem či rozežíraní zevnitř něčím neovladatelným. Většinou jsou na to dost sami a nemají velkou oporu okolí, před nímž svůj stav raději tají.
Články 16
V předminulé dekádě patřil k nastupující herecké smetánce a zahrál si v několika důležitých a finančně úspěšných filmech od předních hollywoodských režisérů. Australský rodák Eric Bana začínal jako stand-up komik a přes tamní verzi pořadu Saturday Night Live se rychle propracoval až do kolébky showbyznysu. Víc než slávy si nicméně váží své rodiny a spoustu energie vrhá do automobilových závodů, tudíž dobu Hectora a Hulka nechal bez výčitek daleko za sebou.
Čtvrtého května 2012 návštěvníci amerických kin poprvé tleskali dnes ikonickému záběru, na němž se šestice marvelovských superhrdinů shromažďuje v ulicích New Yorku. Ambiciózní komiksová týmovka, která svedla dohromady Iron Mana, Kapitána Ameriku, Thora či Hulka znamenala nejen vyvrcholení první fáze Marvel Cinematic Universe, ale především počátek zcela nové etapy filmové tvorby, která připomíná spíše očekávané sportovní události. Avengers nastavili trend, který vydělává peníze jaksi automaticky a ostatní se ho snaží napodobovat. A kdokoli v posledních letech žehrá nad mizející autorskou tvorbou a dnešní filmy považuje jen za zábavní atrakce, může prstem ukázat právě na tento dekádu starý snímek.
Casablanca, Sunset Boulevard či Amadeus. Výpis slavných a vlivných hollywoodských titulů, které natočili režiséři a režisérky z neanglicky hovořících zemí, by byl vyčerpávající. Za více než 120 let existence kinematografie si do Hollywoodu přijela plnit své sny spousta evropských nebo asijských umělců, a jelikož si dnes připomínáme čtvrté výročí úmrtí Miloše Formana, nastává vhodná doba se za těmito režisérskými osobnostmi krátce ohlédnout. Málokdo si ostatně uvědomuje, jak výraznou stopu zahraniční tvůrci v USA zanechávají a kdo všechno se mezi ně řadí.
V roce 2003 si roli ničivého Hulka střihl Eric Bana. Pro tvůrce však nebyl okamžitou volbou. O ikonickou roli se ucházeli i herci, kteří v té době svou slávou Banu bez problému válcovali.
Will Smith bojuje sám se sebou v novém filmu oscarového režiséra Anga Lee. Jak tento netradiční střet dopadl?
Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?
Nedávno jsem v rámci Slavných propadáků připomněl Ligu výjimečných z roku 2002 a komentáře na sociální sítích se nesly v duchu "to se ještě netočilo komiksů tolik". Což mě zavedlo k otázce, co je na podobné myšlence pravdy.
Po marvelovských hitech Thor: Ragnarok (2017) a Black Panther (2018) dojde již za pár dní (premiéra v ČR tento čtvrtek) k první části málo vídané a hvězdami našlapané bitvy pod titulem Avengers: Infinity War (2018). Jak může studio Marvel přeskočit vlastní strop? A co by studio mohlo čekat po finální avengeří řežbě? Více v tématickém článku.
Hulk má za sebou dvě sólovky. Poprvé ho zkusil uvést na plátna kin v roce 2003 režisér Ang Lee s Ericem Banou v hlavní roli. O pět let později došlo na reparát, tentokrát již pod hlavičkou Marvelu a s Edwartem Nortonem.