Roku 2013 byla Anne Hathaway všude. Oscarovou kampaň muzikálové filmové adaptace Bídníků (Les Misérables), v níž odhodlaně zhmotnila tragický osud Fantiny, razila na tiskovkách, v talk show i na obálkách módních a kulturních časopisů. A lidé se jejího krásného širokého úsměvu a černých očí přejedli. Po shrábnutí zlaté sošky a údajně afektované děkovné řeči šlo snadno vygooglit článek „Proč každý nesnáší Anne Hathaway“ a herečka proslavená Deníkem princezny (The Princess Diaries) nebo komedií Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada) tušila, že kariéru dohnanou na vrchol už před zánikem nezachrání. Naštěstí ji podržel čerstvě oscarový režisér Christopher Nolan (Oppenheimer), před nímž smekla v novém rozhovoru pro Vanity Fair.
Články 37
Davidu Robertu Mitchellovi stačily v minulé dekádě pouhé dva filmy k tomu, aby se stal jedním z jejích nejzajímavějších režisérů. Horor Neutečeš (It Follows) z roku 2014 i enigmatické retro Záhada Silver Lake (Under the Silver Lake) stály na hraně mezi mainstreamem a nezávislým autorským projektem. Jejich koncepty vyzněly originálně, přestože čerpaly z letitých žánrových tradic, v případě Neutečeš sahajících až k originálnímu Halloweenu. Mitchell po delší době pracuje na novém, dosud nepojmenovaném projektu, který by měl dle prvních informací nabídnout ještě neokázalejší zápletku. Ewan McGregor a Anne Hathaway totiž ztvární rodiče v dobrodružném rodinném filmu zasazeném do 80. let, který by měl mít mysteriózní rámec a snad i nečekané prehistorické štěky.
Byly doby, kdy byl muzikál považovaný za nejfilmovější z filmových žánrů. Nabízel uspokojení všech vjemů způsobem, na jaký se zmůže jen stříbrné plátno. Dokonalá vystoupení pánů a dam v těch nejelegantnějších róbách nás zvou do světa, kde neexistují opravdové starosti a každá emoce ožívá hudbou. Časem se to samozřejmě trochu zkomplikovalo… Podívejme se tedy na některé z nejdůležitějších a nejlepších muzikálů všech dob.
Jsou slavní, talentovaní a renomovaní, ovšem jejich herecký rejstřík v poslední době úplně neodpovídá požadavkům, jaké na ně automaticky kladou filmoví fanoušci a kritici. Tito herci a herečky až příliš často znevažují své jméno účastmi v mizerně přijímaných snímcích, po nichž pár dní po premiéře ani pes neštěkne.
Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Když se ale režisérům povede natočit kousek, jímž osloví davy, nelze se jim divit, že štěstí pokoušejí. V následujícím speciálu přinášíme jména těch, kteří si podobné opakovačky rozhodně za rámeček nedají.
Zřejmě první ambiciózní produkce s věhlasnými herci i tvůrci, která využívá karanténní omezení v době koronaviru pro vyprávění svého příběhu. A činí tak velmi samoúčelně a afektovaně.
Když se poprvé objevila zpráva, že se chystá životopisný snímek o Freddiem Mercurym a že se jeho představitelem stane kontroverzní komik Sacha Baron Cohen, vypadlo to pro fanoušky hodně zajímavě (jestli někdo mohl legendě dodat na filmovém plátně grády, byl to jednoznačně Cohen). Z rozjetého vlaku ale nakonec musel kvůli tlaku vystoupit.
Existuje řada filmů, u kterých si divák řekne, neviděl jsem tohle už někde? Inu i u hudby se často stává, že nám nějaké tóny a nápěvky připadají stejné. Není se čemu divit, co také stále vymýšlet nového, že? Troufám si ale říci, že tyto filmy byste si asi nikdy nespojili.
Jak se pozná skutečně kvalitní herecký výkon? Otázka relativně složitá na komplexní odpověď, i když jedna celkem jednoduchá rovnice k posouzení existuje. A tou je konkrétně doba strávená ve finálním sestřihu filmu, která hercům či herečkám stačila na to, aby si jich všimla filmová akademie. Které osobnosti stihly posbírat oscarové vavříny za vůbec nejkratší čas před kamerou?
Dnes večer si v televizi můžete pustit snímek režiséra Toma Hoopera oceněný Oscarem pro herečku Alicii Vikanderovou. "Dánská dívka" se věnuje skutečné postavě malíře, který si nechal změnit pohlaví. Stojí za to snímek sledovat? Třeba vám napoví dobová recenze. PŮVODNÍ TEXT Z ROKU 2016: Film na motivy skutečného života dánského malíře Einara Wegenera (Eddie Redmayne), který došel k názoru, že se cítí být ženou a proto se nechal na ženu přeoperovat (pod jménem Lili Elbe), což provedl jako jeden z prvních na světě, kolem roku 1930.