Byl to ostře sledovaný spor. Napřed pro čachry se značkou Českého lva, kdy ČFTA hrdinně vyrazila vstříc vlastním cenám, jimž nakonec nedokázala dát ani pořádný název. Nakonec došlo k dohodě s Petrem Vachlerem a Český lev mohl žít dál. Mělo to být poučené znovuzrození. Realita je tradičně podstatně prostší.
Články 15
Spekulace, zda Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) letos v únoru uspořádá filmové ceny pod zavedeným názvem Český lev, či nikoli, jsou u konce. 8. ledna vydala ČFTA prohlášení, že i letos bude akademie oceňovat filmaře soškou Českého lva. Akademie se na tom dohodla se zakladatelem filmových cen Petrem Vachlerem a generálním partnerem značky Magnesia Alessandrem Pasqualem. Petr Vachler se o své „dítě“ staral 20 let. Lev sice zůstává v manéži, ale u jiného principála. Co si z těch 20 let - a zvláště pak z posledních perných měsíců - Petr Vachler odnesl, to se dočtete v následujícím rozhovoru.
21. ročník výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) se uskuteční pod známým názvem Český lev. ČFTA, která letos udílení výročních cen českým filmařům organizuje, se po několikaměsíčním vyjednávání dohodla na převodu ochranné známky Český lev.
Přelom května a června byl rozhodujícím obdobím v dlouhodobém jednání mezi producentem Petrem Vachlerem, majitelem ochranné známky Český lev a prezídiem ČFTA o možnostech odkoupení této známky. Momentálně situace vypadá tak, že – jak se praví v poslední tiskové zprávě prezídia – „ČFTA bude nadále udělovat výroční filmové ceny, které však již neponesou název Český lev“. Proč po vleklých jednáních nakonec k dohodě nedošlo, jsme se zeptali Petra Vachlera.
Je vůbec ještě možné udržet si energii a nadšení, když podvacáté připravujete víceméně totéž? Muž za soškou Lva se o už za týden bude muset o to pokusit. Rozhovor vznikal dlouho, ale šli jsme malinko pod povrch.
Letos nás čeká kulatý dvacátý ročních výročních filmových cen Český lev. Za uplynulých 19 let uváděla večer nejedna celebrita, přičemž bylo nominováno v kategorii "nejlepší film" 61 snímků. Kdo nejvíce přirostl vašemu srdci?
Anketa už pomalu končí, jsou tu poslední dva dny, kdy můžete dát hlas svým favoritům... Hodnocení roku prostřednictvím sošek a plácání po ramenou v přímých přenosech neleží výhradně na bedrech akademiků. Hned dvojího hlasování se můžete zúčastnit i vy. Do finále ceny KINOBOX.cz postoupily v abecedním pořadí Líbáš jako ďábel, Okresní Přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Probudím se včera, Tomorrow Will Be Better a Ve stínu.Kdo vyhraje? To je na vás!
Josef Louda, dlouholetý fotograf Českého lva na afterparty fotil v pasáži, netlačil se v davu fotografů, hledal zajímavé momentky. Nejraděj fotil na schodech do Lucerny, kde lidem "domalovával" z malebného stropu svatozář. Hvězdou večera byla Anna Geislerová. Je otázka, jestli jí to více slušelo s Jiřím Bartoškou nebo Leošem Marešem. My se přikláníme k té filmovější verzi, ale Anna je skvělá i jako moderátorka (Magnesia Litera), takže ...? Možná, že Alessandro Pasquale?
Kam se nedostanou diváci u televizních obrazovek, tam se dostanou fotografové a televizní štáby. Ty celý večer loví nové držitele Českých lvů, mapují atmosféru večírku, fotí nepředvídané i předvídané situace. My vám přinášíme první sérii z afterparty.
Před pár vteřinami skončil přímý přenos a pódium bere doslova útokem armáda fotoreportérů a novinářů. Český lev 2011 je minulostí. Bezprostřední pocity a komentáře i plány do budoucna. Vítězný režisér Zdeněk Jiráský chce točit film o studentkách medicíny, které se živí prostitucí, poražený producent Pavel Strnad chystá snímek situovaný do atletického prostředí 80. let.