O Keanu Charlesi Reevesovi se už mnoho let říká, že na place Draculy nejspíš pochytil od transylvánského knížete pár triků a přestal stárnout. Dnes nám však nezbývá než se vetřít s možná nečekanou zprávou, že v Libanonu narozený herec slaví 60. narozeniny. Syn anglické matky a amerického otce podědil evropské, havajské a asijské předky. Od nějakých šesti let vyrůstal ve Spojených státech a Kanadě, velký vliv však na něj měla osoba čínské babičky, jejíž étos ve velké míře přijal za vlastní. Jeho dospívání poznamenala četná matčina manželství (s otcem se přestal stýkat ve svých třinácti, což už bylo mnoho let po rozchodu rodičů). Není divu, že v důsledku nestálosti a nejistoty okolo sebe se Reeves stal problémovým dítětem, vyloučený byl ze čtyř středních škol. Jedním z mála světlých bodů jeho mládí byl zájem o dráhu profesionálního hokejisty. Nakonec se jím nestal, dnes ho známe jako jednoho z nejmilovanějších hollywoodských herců. Během jeho hvězdné kariéry ho pronásledovaly nedůvěra veřejnosti v jeho talent i osobní tragédie, všechny překážky ale překonal a dnes platí za milovanou ikonu. Připomeňme si 8 z jeho nejlepších rolí.
Články 8
Dvaašedesátiletý herec Woody Harrelson si za svou kariéru připsal spoustu ikonických rolí. Díky snímkům Lid versus Larry Flint, Posel a Tři billboardy kousek za Ebbingem si vysloužil nominace na Oscara, památné jsou i jeho kreace v obou Zombielandech, Takových normálních zabijácích, v sérii Hunger Games či v první řadě seriálu Temný případ. Specifické místo v jeho filmografii má však velmi ojedinělý a trochu zapadlý animák z roku 2006.
Animované sci-fi Bílé plastové nebe v koprodukci Maďarska a Slovenska, které má ve čtvrtek premiéru v kinech, nás zavádí do roku 2123, kdy se Země po vyhynutí většiny rostlinných a živočišných forem stala neobyvatelnou. Hrstka civilizace přežívá ve futuristické Budapešti ukryté pod mohutnou kopulí a zdánlivě spokojené lidské životy řídí neúprosný deadline. Každý zůstane naživu maximálně do padesáti let. Poté mu vláda do těla implantuje semeno a promění ho ve flóru, již lidé uměle pěstují v obrovských komplexech.
Animovaný snímek Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku natočil kritikou velebený scenárista a režisér Richard Linklater, jenž známý příběh o prvním přistání na Měsíci pojal z perspektivy dítěte, které tou dobou v texaském Houstonu vyrůstalo. Nostalgií a hudebními hity napěchovaný snímek spojuje popis amerických šedesátek s fantazií ústředního hrdiny, jenž sám sebe situuje do pozice prvního člověka na Měsíci. A jde o veskrze nádherný a vybalancovaný kus filmařiny.
Kromě obřího komiksového hitu se v dubnu na VOD platformách můžete těšit na nevšední animák, komedii z filmového prostředí nebo špionážní thriller s Chrisem Pinem. Čeká nás také několik velmi slibných krimiseriálů, návrat některých starých známých či skvěle obsazený pohled na to, jak vznikal jeden z nejzásadnějších filmů všech dob.
V kinech právě prodělává ohromné peníze nová katastrofická sci-fi Rolanda Emmericha Moonfall, v níž musí skupinka astronautů a konspiračních teoretiků 'spravit' Měsíc, který se vychýlil z oběžné dráhy a hrozí jeho srážka se Zemí. Snímek vychází z dlouholetých konspiračních dohadů, podle nichž stvořili Měsíc mimozemšťané. A zdaleka nejde o první případ, kdy se filmaři rozhodli založit své science fiction příběhy na různých spiknutích. Podívejme se na několik známých snímků, které vyvolávají konspirace spojené s Měsícem, virtuální realitou či mimozemšťany skrývanými americkou armádou.
Debut Tomáše Luňáka se do českých kin chystá až na konci měsíce, přesto sbírá diváky již nyní. Jak je to možné?
"James Bond" přesouvá pole působnosti na šílený divoký západ...