Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii...
Režisér Ben Younger (Riziko) obsadil do hlavních rolí svěží a inteligentní komedie skvělou Umu Thurman (Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Výplata, Kill Bill 1 a 2), stále krásnou a nestárnoucí Meryl Streep (Madisonské mosty, Hodiny, Adaptace), která získala Oscary za hlavní role ve filmech Sophiina volba a Kramerová versus Kramer a nadějného Bryana Greenberga (Žaloba, Perfektní skóre).
Zdařilá, originální a neobvyklá romance na téma vztahu starší ženu a mladšího muže. Výborní herci a uěřitelně podaný příběh, který nepůsobí ani trochu lacině.
Bohužel, jako romantický příběh to postrádá živost, humor a vůbec patřičný styl. Máme tu 37 letou Rafi Gardet chodící za terapeutkou Lisou Metzger svěřující se naprosto ve všem a která se zamiluje do hodně mladšího muže, který je, aniž by to tušila, shodou okolností synem oné terapeutky. Námět snad na živou komedii, ale takto se to naprosto rozpadá. Romantická šablona sice je použita, ale že by to nějak nadchlo se říci zrovna nedá. Atmosféra poněkud prázdná a nijak zajímavá. Vyzdvihovány jsou náboženské motivy v konfrontaci s mezilidskými vztahy a o to tu zřejmě šlo především. Jak to celé dopadne musí být všem příznivcům romantismu jasné. Slabý scénář tedy dosti haní tento film, kde se sešli Uma Thurman, Meryl Streep a mezi nimi Bryan Greenberg. Jejich skvělé herectví snímek bohužel nezachránil. P.S. Je normální, aby dívka terapeutce podrobně vykládala jaký má její chlapec penis?
Po dlouhé době film ze života, kterej byl v poho. Ani při dialozích nebyla nuda a sem tam sem se zasmál, hlavně, když tam byla M. Streep (která mi mimochodem připomínala paní Broflowskou ze South Parku s rodinou). Dave mi zas připomínal toho kreténa Foreta, jak dělal pizduřa v nějakým tom Superstar, ale na štěstí nebyl takovej pizduř (i když když se někdy zaksichtil, tak byl tak podobnej, že jsem si na něho vzpomněl a to mi kazilo zážitek - ale to očividně není chyba herce)
Bryan Greenberg je ve světě celovečerních filmů v podstatě nováčkem, neboť Prime je zatím jeho třetí projekt po Žalobě (r. Steven Zailian, 1998) a Perfektním skóre (r. Brian Robbins, 2004).
Ben Younger připravoval scénář k Prime osm let, a začal ho psát ještě před svým debutem Riziko (2000). Younger vystudoval politologii a mimo režie se věnuje také psaní pro noviny The New Yorker.
Na začátku filmu jdou hlavní představitelé do kina. Na programové tabuli je napsáno Blow-up (Zvětšenina) a Zabriskie Point (oba filmy jsou dílem známého režiséra Michelangela Antonioniho), jenže ve scénách v kině zjistíme, že ve skutečnosti promítají nějaký animovaný film.