Chuck Norris se naposledy nechal přemluvit k návratu před kameru v Expendables: Postradatelní 2 a to už je jedenáct let. Od té doby nic nenatočil. To však neznamená, že má zavřené dveře.
Články 22
Nálepku mistr hororu si Stephen King nevysloužil náhodou. Jeho možná nejděsivější dílo představuje román To o městečku Derry, v němž se každých 27 let probouzí k životu prastará krvelačná bytost. Zabiják vylézající ze spletité kanalizace na sebe nejčastěji bere podobu klauna Pennywise a po dvou celovečerních filmech z let 2017 a 2019 nyní přenese teror také na televizní obrazovky.
Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak vypadají herci ztvárňující záporáky z těch nejslavnějších hororů ve skutečnosti? Jak odchází domů poté, co se odmaskují? Podívejte se na ty nejlepší proměny.
Pokud se film nepovede a kritici i publikum se mu vysmějí, neznamená to ještě, že nemá co nabídnout. Někteří uznávaní a talentovaní herci se totiž čas od času ocitnou v projektech nevalných kvalit, které zachrání od úplného fiaska. Následující seznam poukáže na patnáct takových případů, kdy na sebe jeden skvělý herecký výkon upoutal většinu pozornosti v jinak průměrných až mizerných filmech.
Rok 2001 byl pro české fanoušky Hollywoodu vzrušující. V Praze totiž mohli narazit na Bruce Willise, který natáčel v barrandovských studiích a v Milovicích válečné drama Hartova válka. A přirozeně do toho občas ve městě pojedl nebo večer zapařil a společnost mu dělal herecký kolega Colin Farrell (jehož nicméně tehdy málokdo u nás znal, takže ho česká média u fotek nesprávně popisovala jako jednoho z Willisových bodyguardů).
To, že natáčení filmů je jeden velký podvod a otročina, všichni víme. Milujeme filmy a milujeme se na ně dívat, otázkou ale je, zda by se nám líbily tolik i poté, kdybychom byli svědky toho, jak takový film vzniká. Všechny ty kostýmy, žádná romantika a všude ohromný štáb sledující každý váš krok, mikrofony ve všech koutech, vedro od světel...
Možná už jste kolem sebe zahlédli nějaká ta díla z pastelek, ať už se jedná o sochy z tzv. špačků nebo různé předměty ze slepených pastelek od prstýnků až po hudební nástroje. To, co vám tu ale předvedeme dnes, je přímo neuvěřitelné.
Jak by to vypadalo, kdyby musely do karantény i filmoví a kreslení hrdinové? Inu, asi všelijak, záleží na druhu jedince a jeho povaze. Svou odpověď se na to snažila najít francouzská výtvarnice Linda Bouderbala.
Vlády po celém světě chtějí po občanech v současné chvíli jedinou věc, aby dodržovali stanovená nařízení a chodili ven pouze v případě, že je to skutečně nutné.
Jak jsem slíbila, tak i činím. Je tu další sonda do práce francouzské umělkyně Lindy Bouderbaly. O koronavirus naštěstí tentokrát nejde, tak se na to pojďme podívat.