Myslet na život, nebo na umírání? Stephen King zasadil svou nenápadnou povídku Rita Hayworth a vykoupení z věznice Shawshank do chladného institučního sevření vězeňských zdí, kde si doživotní trest odpykává také nevinný mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins). Díky nezlomné vůli a přesvědčení o vlastním právu na život se vysmekne z pařátů zkorumpovaného ředitele Nortona (Bob Gunton) a jeho strhující lidskou odyseu v závěru emotivně zpečetí propuštěný kamarád Red (Morgan Freeman), „jedinej vinnej chlápek ze Shawshanku.“ Legendární konec třicet let staré klasiky Vykoupení z věznice Shawshank (Shawshank Redemption) měl přitom vypadat trochu jinak, scénářem nadšený Freeman se naštěstí ozval a režiséra Franka Darabonta vyvedl z omylu.
Články 7
Několik dílů z dlouho očekávané závěrečné řady Stranger Things by mohl režírovat Frank Darabont, autor jednoho z nejlépe hodnocených filmů kinematografie. Informaci ohledně možného Darabontova angažmá přinesl filmový kritik a insider Jeffrey Sneider.
Skončila čtvrtá řada seriálu Stranger Things, který má na Netlixu rekordní sledovanost v USA a u nás se také dostal na vrcholek desítky nejlepších pořadů. Na tento seriál se dá dívat z různých úhlů pohledu, co vlastně znamená. Která linka pro vás byla důležitá a která ne?
Ve fiktivním světě filmových příběhů je možné cokoli. A když může nejchudší cestující na Titanicu sbalit bohatou a krásnou dívku, tak proč by se nemohly v úlohách zabijáků objevit pneumatiky, kondomy, sliz či ta nejtopornější a nejsrandovnější monstra? V tomto článku se ohlédneme za těmi zřejmě nejvtipnějšími věcmi a stvořeními, které v rolích záporáků tyranizovali a zabíjeli lidské protagonisty v hororových filmech. Jak ale poznáte už z fotek a popisků, únavná charakteristika vybraných krasavců je vlastně zbytečná.
Cože, jedna z největších filmových legend na seznamu slavných propadáků? Možná se budete divit, ale v roce 1994 o Shawshank prakticky nikdo nejevil zájem. Ambicióznímu snímku Franka Darabonta, který si včera večer mohli pustit v televizi, hvězdy nepřály.
Všichni víme, že indická kinematografie je svět sám pro sebe. Jejich velkofilmy jsou plné neuvěřitelně přepálených akčních scén, zběsilých hudebních/tanečních čísel a takhle bychom mohli pokračovat ještě hodně dlouho. Současně jde o trh, kde se točí velké peníze. Takže nepřekvapí, že postupně láká filmaře odjinud.
V roce 1988 vznikl horo Sliz, který režíroval Chuck Russell (Král Škorpión, Maska) podle scénáře Franka Darabonta (Vykoupení z věznice Shawshank, Mlha). A ač byli oba pánové na začátku kariéry, dali vzniknout nadčasové klasice.