Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přetrvat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátních rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu.
Kdo by to řekl,že se klasické dílo Williama Shakespeara dá zmodernizovat a převést ho do dnešní doby kdy meče vystřídaly zbraně. Luhrmann tuhle stylovou jízdu plné lásky a zmaru zvládl skvěle. Složil pěknou poctu originálu a svým vlastním stylem ho nabídl dnešní generaci.
Baz Luhrmann a jeho převedení klasického Shakespeareova dramatu do současnosti. Byl to vtip, či nebyl, toť otázka, každopádně se jedná o slušnou podivnost, která nevím jestli měla být recesí, nebo to bylo míněno vážně.
Z mého úhlu pohledu je to dvojka v Shakespearových adaptacích Romea a Julie. Baz Luhrman v této době ještě nebyl ani zdaleka tak uznávaný a Leonardo Di Caprio už měl za sebou nominaci na Oskara a navíc byl v tom správném věku. Díky této současné adaptaci začal Hollywood přinášet další moderní Shakespeary, ale už se to moc nevedlo.
Tak jako většina Shakespearových prací, je i Romeo a Julie napsán v jambickém pentametru. Pete Postlethwaite, představitel otce Laurence, je ve filmu jediným hercem, který při řeči používá tuto metodu.
Hlavní kadeřník štábu, Aldo Signoretti, byl během natáčení unesen místním gangem. Požadovanou částku 300 dolarů Baz Luhrmann zaplatil.
Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů.