Zátah

72%
Zátah

6. června 1942 vstupuje v platnost nové nařízení francouzské vlády namířené proti židovskému obyvatelstvu. Jedenáctiletý Joseph Weismann proto odchází do školy se žlutou hvězdou na hrudi. Přesto žijí Weismannovi v přesvědčení, že mají stále důvody k radosti.
Ale jen do úsvitu dne 16. července 1942, kdy do bytu vtrhnou muži v černých uniformách. Budí celou Josephovu rodinu a ženou je do autobusu… Po největší razii v dějinách lidstva, která proběhla pod taktovkou francouzské policie, se v pařížské cyklistické aréně tísní na třináct tisíc Židů. Pět dní bez vody, bez jídla a bez zdravotní péče. Dr. Sheinbaum (Jean Reno) internovaný spolu s ostatními dělá, co může. Intenzita rasismu šířeného zdejší kolaborantskou vládou hluboce zasahuje mimo jiné také sestru Červeného kříže Anette Monod (Melanie Laurent). Snímek La Rafle sleduje osud obětí i jejich trýznitelů.

(oficiální text distributora)




Chrustyn
Chrustyn
44 045 bodů
6
Silné téma, průměrné zpracování. Byla zde spousta výborných a opravdu silných filmů na téma židů za druhé světové války ale také spousta průměrných a obyčejných. Tento snímek se řadí do té druhé skupiny a vyloženě zajímavých scén je zde minimum. Pokud vám však nic neříkají filmy "Schindlerův seznam" nebo "Pianista" může pro vás být film zajímavý a možná i dojemný.
Pete69
Pete69
33 033 bodů
8.5
Moc pěkný snímek doplněný o Jeana Reno. Místy špatná kamera atmosféra 2. svétové války také není perfektní, ale příběhy a zmar té doby mě opět dostaly. Na toto téma se dá kvalitní film natočit vždy, jen se to musí správně uchopit. Viděl jsem lepší snímky, ale i tak hodnotím 85%.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
4
No trvalo dlouho, než se tam konečně objevil Reno, na kteryho sem čekal skoro půl filmu. Bez něho to byla nuda. Ale pozor! S ním taky. Ze začátku filmu jsem měl taky hroznej zmatek z těch francouzskejch žen a matek. Všechny vypadaly stejně nebo podobně, kromě té mladé hezké nasrané. Jediny, co mě tam doopravdy pobavilo, bylo když tam řikali cosi o tom, že zdrhnou do Pičipoi, chch. No tam bych asi zrdhl taky... Všude hrozně vyčnívaly ty žlutý hvězdy, ale co už. Spíš jsem si musel tak nějak všímat toho, že scény byly točený furt na stejnejch místech (aby ušetřili), takže třeba u kolotoča nebo v Hitlerově sídle (mimochodem Adolf se v tomhle filmu jevil poměrně jako srandista a veselej člověk)... Bylo tam prostě hrozně moc věcí, který mě, jako diváka, rušily... Samozřejmě, že ten děj byl dojemnej, krutě zacházející a násilím k nevinnejm kypící. No hnus, no, ale politici, potažmo lidi, dycky byli, jsou a budou svině... Mimochodem šéf cajtů v lágru byl ten sedlák z první scény v Tarantinovejch Hanebnejch panchartech (ve kterejch byl ale teda mnohem lepší...)

Dodatečné informace

Původní název:
La Rafle (více)
  • Francie Zátah
  • Francie La Rafle
  • Francie Die Kinder von Paris
  • Francie La redada
  • Francie Odsun
  • Francie The Round Up
  • Francie Vento di primavera
Země původu:
Francie, Německo, Maďarsko
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
25,35 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné