Top kina ČR: Já, padouch 4 nedal ostatním šanci. Bude patřit mezi nejnavštěvovanější filmy roku

Top kina ČR: Já, padouch 4 nedal ostatním šanci. Bude patřit mezi nejnavštěvovanější filmy roku
Já, padouch 4 | CinemArt
Návštěvnost kin se tak drží na poměrně pozitivních číslech a dá se očekávat, že léto bude z hlediska návštěvnosti mnohem veselejší než trudný květen a červen. Po animovaném Gruovi nás totiž velmi brzy čeká premiéra pixarovky V hlavě 2, která už ve světě překonala metu miliardy dolarů utržených z kin. Svůj ostrovtip si pak pomalu začínají brousit také Deadpool s Wolverinem. Čtvrtý Já, padouch ale blížící se konkurenci nastavil poměrně solidní laťku na překonání. Pojďme si ale top 5 uplynulého víkendu projet hezky popořadě.

5. místo

Garfield ve filmu
Garfield ve filmu
  • Google Play
  • iTunes
  • KVIFF TV
  • +2
60%
tržby 719 tisíc Kč / návštěvnost 3 777 diváků / 56 kin
Obří pád zaznamenal úspěšný animovaný Garfield, i když v tomto případě se to dalo čekat. Dlouhodobý držák po osmi týdnech v žebříčku už snad ani nemohl ustát enormní nápor Grua a jeho party. Minulý týden, který se nesl v duchu začátku prázdnin a padoušských předpremiér, ještě tlustý kocour ustál, tentokrát ale neměl šanci. Pokles o takřka 70 % je drtivý a Garfield začne nyní z žebříčku pomalu mizet. Na své působení ale může být hrdý, kýžená hranice 200 tisíc diváků totiž byla pokořena a na milovníka lasagní budou kinaři vzpomínat v dobrém.
Garfield ve filmu: 2. trailer | Falcon

4. místo

Mizerové: Na život a na smrt
Mizerové: Na život a na smrt
  • Google Play
  • iTunes
  • Kuki
  • +2
76%
tržby 963 tisíc Kč / návštěvnost 4 270 diváků / 53 kin
V topce se nadále srdnatě drží i čtvrtí Mizerové. Ti sice z hlediska celkových tržeb u nás stále zaostávají za očekáváním a ani současná výdrž jim nepomůže zbavit se nálepky komerčně nejslabšího dílu série, třetinové propady ale mohou být pro distribuční společnost poměrně potěšující. Will Smith a Martin Lawrence opouští top 5 pomalu a hezky přitom střádají opozdilé diváky. Ve světě se však této policejní dvojici daří přeci jen o poznání lépe.
Mizerové: Na život a na smrt: finální trailer | Falcon

3. místo

Hrabě Monte Christo
Hrabě Monte Christo
78%
tržby 1 milion 300 tisíc Kč / návštěvnost 6 731 diváků / 145 kin
Nový Já, padouch ale není jedinou novinkou v žebříčku. Mírný úspěch, i když logicky u zcela jiné cílovky, zaznamenal nový Hrabě Monte Christo. Adaptace věhlasného románu od Alexandra Dumase sbírá samou chválu a dokázala naštěstí nalákat i své cílové publikum, tedy aspoň zčásti. Necelých sedm tisíc diváků sice není mnoho, pokud se však patřičně rozšíří šeptanda o kvalitách příjemně staromilského filmu, může tu vzniknout sympatická letní trvalka. Zatím v to můžeme jenom doufat.
Hrabě Monte Christo: trailer | Bioscop

2. místo

Tiché místo: První den
Tiché místo: První den
  • Google Play
  • iTunes
  • Rakuten
  • +1
59%
tržby 1 milion 844 tisíc Kč / návštěvnost 8 441 diváků / 75 kin
Prequel Tichého místa, v němž se podíváme na počátek ničivé apokalypsy, zůstává v podstatě na úrovni, na kterou jsme u této franšízy zvyklí. Žádný velký hit se tu tedy nekoná, pokles o 40 % ovšem v podstatě opisuje čísla dvojky a titulu pomáhá fakt, že fanoušci hororu aktuálně nemají na co jiného chodit. Momentálně má První den na kontě 29 tisíc diváků a dá se očekávat, že se jeho cesta zastaví mezi 40 a 50 tisíci návštěvníky, tedy v podstatě na číslech druhého dílu.
Tiché místo: První den: 2. trailer | CinemArt

1. místo

Já, padouch 4
Já, padouch 4
  • Google Play
  • iTunes
  • Rakuten
  • +1
65%
tržby 16 milionů 892 tisíc Kč / návštěvnost 95 858 diváků / 204 kin
Na návrat série Já, padouch ale neměl vůbec nikdo. Už zmiňované předpremiéry navštívilo přes neskutečných 50 tisíc diváků a dalo se proto čekat, že uplynulý víkend (jenž byl navíc podpořen pátečním státním svátkem) toto číslo ještě razantně navýší. A tak se také stalo. Čtvrtý Já, padouch sice nakonec těsně nepřelezl hranici 100 tisíc diváků a ani zdaleka se nepřiblížil otvíráku třetího dílu (161 tisíc), pořád se ale jedná u druhý nejúspěšnější start v rámci série. Když si k tomu navíc připočteme zmiňované předpremiéry, navštívilo Grua a Mimoně již takřka 200 tisíc diváků. Oblíbené postavičky se tak za jeden oficiální a jeden neoficiální víkend v kinech dostaly prakticky na stejná čísla jako Garfield za osm týdnů svého působení v kinosálech.
A to už je obří úspěch, jenž snímek brzy katapultuje do čela nejnavštěvovanějších animáků roku a může také atakovat pozici nejnavštěvovanějšího filmu roku. Tu prozatím drží druhá Duna, jež se zasekla na 477 tisících diváků. Já, padouch 4 má nyní ideální startovací pozici k tomu, aby kýženou hranici půl milionů návštěvníků z kin překonal. Na druhou stranu to však nebude mít lehké. Již za 14 dní se totiž do kin přiřítí zmiňovaná pixarovka V hlavě 2, která bude mít podobně nemalé cíle a nový Já, padouch poté začne nejspíš rychleji padat. Uvidíme, kolik toho dokáže oblíbená série po suverénním startu vymačkat. Bude rozhodně zajímavé tento kinosouboj sledovat.
Já, padouch 4: 2. trailer | CinemArt
Aktuální program českých kin naleznete zde.
Zdroje: Unie filmových distributorů, Kinomaniak