Během rozhovoru pro magazín People herec Peter Billingsley prozradil, co mu o natáčení Smrtonosné pasti (1988) řekl de Bont v jeho podcastu. A šlo o vpravdě netradiční způsob práce na place. „Nechal dát v budově, kde se točilo, světla úplně všude. Schoval je, kde mohl, aby měl Willis volnost. Díky tomu mohl Bruceovi říct: ‚Můžeš jít, kam chceš, a já tě můžu točit,‘“ uvedl Billingsley.
Věc se má tak, že když točíte interiérové záběry, nikdy si nevystačíte s přirozeným světlem, jaké poskytují. Na kameře by to nevypadalo dobře. V praxi to proto znamená, že se každá scéna musí speciálně nasvítit, aby pro kamery správně fungovala. Tím, že de Bont nechal plac speciálně upravit, aby světla byla všude, dopřál Willisovi možnost pohybovat se libovolně po setu. Pokaždé si s tím de Bont z pozice kameramana dokázal poradit a mohl natočený záběr ve filmu použít.
Tato nezvyklá strategie vedla k výjimečné atmosféře, neboť Willis nebyl nijak omezený tím, co by kde mohl dělat. Jeho hrdina se mohl v rámci hektické situace pohybovat s větší přirozeností. Že se to vyplatilo, o tom svědčí kultovní status filmu, který se v letech 1990 až 2013 dočkal čtyř pokračování.
Celou sérii Smrtonosná past najdete v nabídce streamovací služby Disney+ (vyjma trojky mají navíc všechny díly kromě českých titulků i dabing). A zde je Kinobox žebříček nejlepších akčních filmů všech dob podle uživatelů a uživatelek naší databáze, kde je první díl na krásném 15. místě.