Jedno z nejžhavějších želízek v netflixovském ohni, ze kterého vznikla přemýšlívá nuda o návštěvnících z vesmíru. Zájem jsem ztratil někde u třetího dílu.
Moc jsem se na to těšil, kniha je totiž skvělá. Byl jsem zvědavý, jak si filmaři poradí se zpracováním. Děj je totiž celkem vědecký a složitý, je tam i příliš mnoho postav:) Možná jsem měl začít čínskou verzí, kterou sjíždím teď. Každopádně - vizuálně je to moc hezké, ale ten kdo předlohu nezná bude asi hodnotit velmi negativně. První série zpracovává první knihu trilogie, takže mimozemšťany ještě nevidíme. I samotná simulace Problémů tří těles je dobře udělaná. Vadí mi ta pyskatá herečka. Je hezká, ale ono nestačí jenom pootevřít pusu a hledět jak ryngla:) Dal bych tomu 3 a 1/2, průměrné to není. Chce to větší drive. Věřím, že se to v další sérii zlepší.
7/10. Knihy jsem četl tak z půlky, zasekl jsem se někde ze začátku druhého dílu (takže jestli se nepletu seriál zpracovává víc než jen první knihu), nejsem tedy žádný velký fanoušek předlohy. Můžu tedy s klidem říct, že mne seriál uspokojil. Hlavně ve své první polovině se jedná o svěží přímočarou sci-fi lahůdku. Jenže potom se zpomalí a vám dojde kolik věci nedává vlastně smysl. Nejvíce mne štve, kdyby nás chtěli doopravdy vyhladit, tak nás ten jejich sofón dokáže minimálně, za ty čtyři století, zredukovat do takového počtu, že pro přicházející flotilu nebudeme problém. Takže o co jim vlastně jde? Postava Saula je po celou dobu naprosto k ničemu a nakonec se stane dost podivně středobodem všeho, divný. Těm dvoum nikdy neodpustím jak se vyřádili na konci GOT. Ale jsem ochotný připustit, že poměrně těžkopádné knižní předlohu dokázali převést do seriálu stravitelného pro všechny. Takže druhou řadou nepohrdnu.
Meh.___ Kde byla kniha - ať už v dobrém či v méně funkčním provedení - extrémně racionalizující, komplikovaně celoplanetární, technokratická, vědecká, machiavelistická a sociálně komplexní (byť překvapivě naivně), tam Netflix vtíravě a otravně tahá parodii na individualistický pseudohumanismus jako nevyžádanou protiváhu hlavní lince.___Z původně komplexní sítě dějů a motivací se tak trochu stala sci-fi variace na sitcom Přátelé, okolo kterých se vše točí, protože why not a taky láska a hodnoty a srdíčko. Vypadlo zásadní množství materiálu, jen abychom se mohli dívat na lidi co se dívají na moře a povrchně tlachají o svých vztazích a špulí při tom své rtíky. V béčkovém obsazení. Za mě nope.
uff já vám nevím,furt sem si lámal hlavu nad hodnocením, nakonec musím dát jen 6.pribeh je strašně,ale strašně poutavý l,od toho sem se nemohl odtrhnout.serial má opravdu hluboké věci k zamyšlení, bohužel ale kvalita dílů, strašně kolísala, hlavně když se přestalo "chodit" do minulosti.posledni 2 díly byly strašně předvídatelné,až hrůza.bohuzel kvůli tomu hodnocení 6 a né 7
Trilogii Vzpomínky na zemi považuji za to nejlepší co jsem četl.
A že seriálu jsem měl trochu obavy.
Nicméně po prvním díle mě obavy přešli.
Je to spíš takový výcuc z knihy ale pro předlohy neznalé to bohatě stačí. A třeba díky tomu otevřou stránky tohoto dokonalého díla.
Ti co toto dílo haní jsou s největší pravděpodobností jedni že dvou táborů..
První jsou ti pro které je náročné na myšlení i Princezna že mlejna či cokoli od Trošky a druzí ji haní protože Netflix...
Ale fandové scífek typu Dark nebo prvních sérii Zraceni budou chrochtat...
Och, kde začít... kde jen začít... Z celkového pohledu – je to strašně moc špatné a lituju toho času, co jsem do koukání investoval (jen protože jsem posledních pět dní ležel s chřipkou, tak jsem to zvládnul, ovšem proložil jsem to dvěma řadama Better Call Saul). Knihu jsem nečetl, ale pár dobrých známých, co ji četlo a co má na literaturu vysoké nároky, se všichni shodli, že je to výborné a kvalitní sci-fi – takže to posral akorát Netflix a duo velekokotů Benioff a Weiss. Teď pár detailů: 1. Strašně špatně to vypadá, opravdu strašně moc. CGI je v polovině scén morbidně slabé a odfláknuté, na 4k televizi se pak celý obraz sype. Už jste si všimli, že přes 90 procent netflixovských seriálů vypadá vizuálně úplně stejně? Barevnými tóny, rámováním, nasvěcováním atd. To je hlavní rozdíl mezi Netflixem nebo třeba HBO – na HBO ty věci, do nichž se investuje hodně dolarů a mají tvořit main content pro daný rok, aspoň vypadají "filmově", na Netflixu to vypadá všechno jako rom-com s Adamem Sandlarem. 2. Ještě horší než vizuál jsou herecké výkony, ty jsou opravdu zcela mimořádně ultimátně špatné! Především Eiza Gonzáles si definitivně zkurvila kariéru. Ovšem casting celkově je totální shit. Jediný pořádný herec je zde Jonathan Pryce, jehož role ovšem stojí kompletně za hovno a navíc ho brzo zabijou. Zbytek herců jsou diletanti (někteří méně, jiní nadmíru, třeba takový Alex Sharp mě nutil v polovině svých scén pátrat po mé kapsli s kyanidem), jejich herecké vedení ostudné. Rozpočet 20 milionů na epizodu a nenašlo se dost peněz na talentované herce, omg? 3. Od začátku do konce to smrdí nepromyšlenou koncepcí, jak předlohu vlastně adaptovat. Stačilo přečíst si letmé synopse celé knižní trilogie, aby bylo jasné, že tvůrci nemají ponětí, kolik sezón by seriál měl mít, jak přeskakovat mezi hlavními linkami, jak dávkovat napětí, co je vlastně hlavní myšlenkou příběhu. Poslední díl první řady to stvrzuje extrémně: Saul, který po celou dobu neměl žádný vývoj a ani neovlivňoval děj, je najednou hlavní postavou, s mocí, kterou se seriál neobtěžuje vysvětlovat, zbytek postav to totálně odsouvá stranou mimo jakoukoliv důležitost; a závěrečná scéna představuje všechno možné, jenom ne cliffhanger. 4. Takových pičovin, kterými je to vyplněné, aby každý díl měl alespoň 50 minut, se už dlouho nikde tolik neurodilo, snad s výjimkou 1899. Namísto toho, aby měl seriál spád, je permanentně retardován vložkami z osobního života postav, jež ale postrádají smysl, protože jsou jednak nudné, jednak vylíčeny enormně tupými a debilními dialogy.
Velmi zdlouhavá a nezajímavá nuda, která ale vypadá hezky. Vcelku nic se tam neděje, není tam nic, co by člověka chytlo a nutilo ho se dívat dál. Něco se děje, něco, co nedává smysl a něco, co divákovi nic nedává.
Jak to asi může dopadnout, když Netflix vezme takřka dokonalé čínské sci-fi a začne v něm plnit kvóty na menšiny a LGBTQ+. Hlavního hrdinu, čínského vědce s mnohaletou kariérou v oblasti nanovláken ztvárnila latinskoamerická sexbomba, k tomu tam přidáme ještě pár dalších teenage herců všech ras, nikomu není divné, že ve 20 letech jsou to všechno supervědci (v knize samozřejmě ani nejsou). Čínského detektiva Shi ztvárnil jak jinak než Angličan s homosexuálním synem. Jak říkávala babička, bídu na nás. Nic jiného si totiž nezasloužíme. Netflix má jediné štěstí, že děj knihy je tak skvělý (i když v seriálu jsou z něj pouze hlavní motivy), že i kdyby v něm hrál Langmajer a Veronika Khek Kubařová, furt to bude dobrý.