Kyu Clarkovou opustila celá rodina, a tak žije úplně sama v 50. letech v močálech Severní Karolíny. Živí se sběrem muší a lovem ryb a nikdo z města ji nezná jinak než jako holku z bažiny. Je divoká a tajemná. Když ale nečekaně zemře místní playboy z města, je Kya najednou v centru veškeré pozornosti. Je totiž hlavní podezřelou z vraždy.
Někde mezi meditačním rozjímáním nad americkými močály, televizní detektivkou a lacinější romancí. Není to vyložené zlé, ale vtáhnout to může jen náctileté, životem neostřílené dívky.
Krásný romanticko-dobrodružný film. Chvílemi se dočkáme trošky romantického klišé, ale celkově je snímek pojat velmi důstojně.. těžký osud jedné dívky spojen s romantikou a souladem s přírodou, to na mě fungovalo. Herecké výkony dobé, krásná kamera i režie. Je to trošku střední proud, ale bavilo mě to moc.
Pěkně koukatelnej a nenáročnej příběh ze zajímavého prostředí kdesi v bažinách, s krásnými záběry přírody (ano, i v tom strašném močálu se mi to líbílo), ale něco mi v tom nesedělo. Hlavně jedna věc - že ta holka byla pořád nějaká čistá, upravená a pěkná, na to že žije v močále. Daisy Edgar-Jones úplně v pohodě, když teda pominu, že ve skutečnosti by ta holka z bažin určitě vypadala spíš jak ženskej Jožin z bažin. Ale dějově to šlo - máme tu lásku a milostné výpady, vraždu i soudní proces. A tak jsem se vlastně vůbec nenudil. Akorát jsem pořád čekal, kdy uvidím nějakého toho raka s mikrákem na pódiu, ale nebyl tam ani rak.
Asheville je od pobřeží Severní Karolíny vzdálen přibližně 6 hodin. Nikdo by necestoval tak daleko, aby mohl nakupovat. Do Raleighu je to o polovinu méně.
Vlajka USA zobrazená v obchodě Jumping je vlajka s 50 hvězdami. V době natáčení (1953) Aljaška a Havaj ještě nevstoupily do Unie. Správná vlajka by měla pouze 48 hvězd. Vlajka je také vyvěšena obráceně, s hvězdami vlevo místo vpravo, jak je správné, když je vlajka vyvěšena svisle. Toto bylo opraveno v komentáři níže.
Jeden z policejních člunů při honičce v bažinách je vybaven nízkoprofilovými modrými LED světly s vysokou viditelností. Ty by v 50. letech minulého století neexistovaly. V této době také policie nepoužívala modrá světla. Policie by používala červená "žvýkačková" světla.