Román Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne napsal roku 1870 a přidal jej do svého bohatého rejstříku dobrodružství mísících expediční sci-fi a dětskou fantasy, které od té doby inspirují čtenáře všech generací a samozřejmě i filmové tvůrce. Už 25. října na Prime Video debutuje desetidílná série Nautilus, v níž zříme hrdinný původ slovutného kapitána Nema a na úprku před mocnou Východoindickou společností nahlédneme i do hlubin oceánu, kde na fantastické výpravy dopadá stín imaginativních nestvůr.
Články 10
Obětaví herci a herečky, kteří jsou ochotní pro roli na dlouhé měsíce změnit svůj životní styl a zlikvidovat si tělo pro naši potěchu, byli vždy vděčným mediálním námětem. Na jednu stranu jde o zcela excesivní činnost bez hmatatelnějšího důsledku pro svět, víceméně jeden velký rozmar. Na stranu druhou jde o akt úplné odevzdanosti a objektivně odvedené dřiny v oboru, který je jinak veskrze subjektivní. Příběhy herců jako Christian Bale, Robert De Niro či Chris Pratt si tedy rádi připomínáme. Nyní jim ale šlape na paty jejich třiatřicetiletý kolega z Indie.
Před pár dny o něm skoro nikdo neslyšel, po zveřejnění první upoutávky je nekompromisní Opičí muž (Monkey Man) rázem nejočekávanějším akčňákem první poloviny roku. Režijní debut vyhledávaného herce Deva Patela (Železný rytíř, Hotel Mumbai) měl putovat na Netflix, ale po zásahu nadšeného producenta Jordana Peela (Uteč) jej studio Universal Pictures pošle 5. dubna do amerických kin. Spojení tvůrčích a inscenačních poetik Johna Wicka, Zátahu (The Raid), Podfu(c)ku (Snatch) a indického megahitu RRR nezačne nudit ani během víc než tří minut. Zatím máme všechny důvody pro to napjatě vyhlížet možná kultovní žánrovku.
Poté, co indická akční pecka RRR získala Oscara za nejlepší původní píseň a nadchla publikum po celém světě, se největší filmový průmysl světa hlásí s další chloubou. Nadcházející sci-fi s názvem Kalki 2898-AD je s rozpočtem kolem 75 milionů dolarů nejdražším indickým filmem historie. A zároveň prvním tamním projektem, který se světu představil s vlastním panelem na Comic Conu v americkém San Diegu.
Bylo mu pouhých 58 let. Informaci zveřejnil web Variety s tím, že Ray Stevenson zemřel v Itálii a příčina jeho smrti není zatím známá. Podle BBC byl hospitalizovaný během natáčení na italském ostrově Ischia, kde pracoval na akčním filmu Cassino in Ischia.
V pořadí 95. udělování nejprestižnějších filmových cen Oscar proběhlo v noci z neděle na pondělí. Tentokrát bez facek a trapasů, zato s několika překvapeními a pod nadvládou filmu, v němž postavy skáčou na anální kolíky a místo prstů mají párky. Sci-fi Všechno, všude, najednou s asijskými protagonisty a protagonistkami získala sedm Oscarů včetně toho pro nejlepší film, což by před rokem hádal opravdu málokdo. Čtyři nominovaní Češi vyšli naprázdno.
Již poosmdesáté se v noci na dnešek vyhlašovali vítězové Zlatých glóbů. Letošní ročník před sebou měl nesnadný úkol – napravit chyby minulých let, které vzbudily pořádné pozdvižení. Ukázalo se totiž, že v osmdesátisedmičlenné porotě nebyl ani jeden Afroameričan, což vedlo i k tomu, že loni žádná televizní stanice udílení cen nevysílala. Navíc se řada celebrit nechtěla vyhlašování účastnit a dokonce svá ocenění začaly vracet.
Nejvíce problémové mainstreamové filmové ceny současnosti, kontroverzí prolezlé Zlaté glóby, oznámily své nominace. Ty jako by především naznačovaly touhu zavděčit se co největší části publika – na rozdíl od Oscarů v nich najdeme více populárních blockbusterů. Bude to ale stačit na udobření?
Občas neuškodí vyměnit kontinenty a zaměřit svou pozornost mimo Evropu a USA. Dnes padla volba na Asii. Podle hodnocení uživatelů a uživatelek našich stránek jsme vybrali ty nejlepší filmy z asijské produkce, které můžete najít na Netflixu.
RRR je jednoduše úžasný film. Má potenciál odemknout v nás naivní radost ze sledování neuvěřitelné podívané, na niž západním filmům většinou chybí fantazie. Nejde přitom o bizarní guilty pleasure, ale o vynikající výkon, od nějž by se americké komiksové filmy mohly ledasčemu přiučit.