Nudná slátanina, která se rozpadne v momentě, kdy o ní jen chvíli přemýšlíte. Motivace postav se mění za pochodu a to v nesoudržném stylu. Zakomponování Riri Williams je totálně zbytečný a jen to první hodině filmu podraží nohy. Shuri je slabá pasivní hrdinka, která toho až do třetího aktu nemá moc co nabídnout a i to co nakonec dostaneme je dost slabé a ploché. (Porovnejte si to s podobnou linkou T'Chally v Civil War, kde byl také spíše vedlejší postavou). Navíc to působí neuvěřitelně levně a nízkorozpočtově. Mluví se to o válce nejmocnějších národů a válce proti zbytku světa, ale působí to jako šarvátka dvou zaostalých kmenů. Bída bez pořádné gradace a dramaturgie, kterou ani celkem v pohodě záporák nepodrží. Celý to jen oplývá navoněnými prdy a prvoplánovou snahou podojit emoce ze smrti Chadwicka Bosemana. Nevím pro koho ten film je? Snaží se o chytřejší a vážnější podívanou, ale je to plochý víc jak pohádky pro děti. Děti to bude nudit, protože málo akce a vtípků a dospělí se budou nudit, protože to je o ničem. 4/10! Více ZDE!
Čekal sem hodně,dostal sem málo.v hodnocení sem musel být schovyvavy,už jen kvůli tomu,že umřel Boseman,pro režiséra tohle je asi ta nejhorší zpráva,zkusil se s tím poprat důstojně a dokonce to i chvíli šlo,pak ale bohužel se stalo něco,čím podle mě trpí celá 4 fáze,je to NUDA.hodne vyprávění a málo akce a když už je akce tak je taková nezajímavá utahaná,nebo naopak strašně přehnaná (viz konec filmu,kde všichni dostanou robotický oblek)film má zbytečnou stopáž,až moc dlouhá při tom že se tam skoro nic neděje.1 u mě naprosto vyhrává dvojka je takové smutné meme.
Mám pocit že filmy od Marcelu se mi dojela už zajidaji.jestli už toho je moc,a nikdo nedokáže už přijít s originálním a poutavým příběhem,vážně nevím,ale vím že u mě má Marvel na kahanku
Po Spideym nejlepší film čtvrté fáze a rozhodně nejlepší letošní Marvelovka, což koneckonců nejsou tak úplně pochvaly jako spíš konstatování faktu, že během sledování nepřijdete k újmě. Coogler se se ztrátou Chadwicka popasoval velice důstojně, i když je celou dobu cítit, že se s ním prostě počítalo. Třeba linka s OSN působí vyloženě jako pohrobek původního scénáře. Obecně se ve filmu míchá možná až moc témat, linek a postav, takže se jistému pocitu přesycenosti nelze vyhnout. Místy se prolíná původní vize s novou a jen málokdy je to v dobrém. Hlavním plusem prvního Black Panthera byl záporák, který měl motivaci, která měla hlavu a patu, takže chvílemi ho ani nešlo brát jako záporáka. Této tradice se dvojka drží a Namor taky používá logiku a má smysluplné motivace, i když se jemu a jeho civilizaci nevěnuje dostatek prostoru. Musím si rýpnout do jednoho faktu a to toho, že ve filmu skoro nejsou mužské postavy, které by nebyly jen nějaká stafáž v pozadí a i tu stafáž tvoří většinou ženy. Není to cringe jako scéna z Endgame, ale přesto to celé působí tak nějak divně. Reálně jsou ve filmu jen tři živí mužští "hrdinové" a to jsou Duke s Freemanem taky tak trošku mimo děj, minimálně Martinův Ross působí jako přežitek původního scénáře. Nemám problém s nějakým emancipačním nádechem, ale tady ty chlapy prostě fakt jenom nejsou, takže fakt, že máme fajn ženské hrdinky ani nevynikne. Jinak to však celé hezky odsýpá a dá se říct, že v jednoduchosti je krása. Bojím se však, že mimo představení Riri Williams, která je fakt otřesná, nebude mít Wakanda pro MCU moc velký význam a zařadí se spíše k filmům z ranku Black Widow. Za kino to ovšem stojí.
Wakanda Forever mě vůbec trailerem nenadchla, neměl jsem tedy vůbec žádná očekávání a nepřidal tomu ani pocit vyhoření všech šablonovitých MCU filmů za poslední dobu a navrch fakt debilní Thor. Jak to ale v takových případech bývá, byl jsem mile překvapen. Věřil jsem a těšil jsem se především na hlavní postavu L. Wright, protože si mě už jako Shuri dříve získala a i před tragickým úmrtím krále jsem se těšil, že se jednou jako Black Panther představí. Očekávání této postavy víceméně byly naplněny, ale film bohužel podkopávají všechny ostatní postavy. Ať už ty hlavnější, nebo vedlejší. Veškeré příběhy šumí tak nějak do prázdna, bez hodnoty, vyvrcholení a dává mi to miš maš pocit, ve kterém je třeba se vypořádat se spoustu otázkami po smrti T´Chally a to jak na úkor utrpení filmu jako celku, tak i jeho délky, která mohla být klidně o takových 20 minut kratší. Naprosto zbytečná Iron Heart, už vyčpělá Okoye a agent Martin Freeman, u kterého to bylo nejvíc pointless. Film se tváří vážně a to proto, že tentokrát si nemůže dovolit nebýt vážný a svědčí mu všechny tyto stránky emocionální polohy, která krásně třese atmosférou a tahle interpretace komiksových hrdinů je mi prostě blízká. Samotný konflikt filmu je nápaditý, politický, chápavý, jen občas klišovitý, ale to k tomuhle žánru zkrátka patří a je třeba se s tím jednou provždy smířit. Nejvíc bych chtěl vynachválit krásně zachycenou kulturu Afriky, ale ve vlastní vizualizaci Wakandy, která propojuje krásně kostýmy, masky, prostředí a hlavně audiovizuál, který je fakt mistrovský a dalo se to očekávat, vzhledem k pokračování prvního dílu, který se v těchto kvalitách hodoval podobně. Finále trochu průměrné, ale ve výsledku jsem spokojen a těším se, co nám Shuri ukáže dál. #inmemorialofChadwick
Disney opět dokazuje, že nemá hranice v tlačení své WOKE agendy. Tento film je totální katastrofa plná rasových a genderových klišé, které jsou tak okaté, že to uráží každého, kdo má aspoň špetku rozumu. Kdybych byl mouřenínem, urazím se a zažaluju je za zesměšňování a rasismus, protože tahle “pomsta” otrokářům je tak hloupá, že tomu nejde ani uvěřit. Scénář jako po lobotomii, plný neomarxistické demagogie, kde bílí musí klekat před každým, kdo má aspoň náznak pigmentu. Opravdu nádherné poselství, bravo Disney!
Ve druhém filmu sice chybí moment překvapení a radost z odkrývání úplně nového světa, ale i tak má dvojka co nabídnout. Velkým plusem je audiovizuální zpracování, netradiční záporák (jasně vykreslený "origin" i motivy konání v rámci děje) a velká aktuálnost díky paralelám se současným děním ve světě.
Černá žena je lepší než bílý muž. Tohle poselství z toho tak čišelo, že to bylo až moc. Celé takové dlouhé, natahované, moc snaha hrát na city. K tomu hlavní hrdinka úplně bez jiskry, bohužel ta ten film utáhnout nezvládla. Vizuálně hezké, ale příběhově nic moc. Takový Avatar (doslova, taky tam byli šmoulové). Ale hlavně by mne zajímalo co hulí někdo, kdo jako superchopnost největšímu záporákovi, který se na světě kdy narodil, dá křidýlka na kotníky.
Když to vezmu kolem a kolem, tak druhý Black Panther vlastně není vůbec špatný film, ale první mu trvá, než se vůbec rozjede a finále taky není zrovna nejideálnější. Film se pochopitelně musel vypořádat se smrtí Chadwicka, což se mu i podařilo a Letitia Wright převzala nesnadnou roli coby hlavní hrdinky filmu, ale zvládla to skvěle. Namor je velmi funkční antagonista, který je jen ochránce a vládcem jiného národu a se Shuri mají mnoho společného. Problémem filmu je ale délka, která mohla být klidně o třicet nebo čtyřicet filmů kratší, protože se všechno zbytečně táhne a do toho tu máme vlastně i zbytečnou linku s Everettem Rossem, který je sice fajn postava, ale ve filmu navíc. Riri Williams coby Ironheart je ale otřesná. Nemám nic proti tomu, že se na scéně objeví náhrada za Tonyho, ale tuhle roli vlastně zvládla i Shuri a není třeba přidávat do příběhu další postavu, která je navíc šíleně otravná a můžeme říct i tak trochu všehoschopná. Finální bitva s celým plánem lapení Namora byla navíc velmi nesmyslná. Velký plus ale za hudbu a využití další neobvyklé mytologie. Kdyby se film soustředil pouze na pár dějových linek a méně postav, byl by určitě velmi dobrý, ale po zhodnocení všech atributů filmu mu dávám hodnocení: 65 %