Některá setkání jsou jenom na chvíli, některá rozloučení mohou zabrat celý život. Snímek Sbohem, synu je znamenitě vystavěnou rodinnou ságou zachycující transformace čínské společnosti prostřednictvím příběhu manželského páru stiženého osudovou tragédií. Film, který je stejně tak emotivním melodramatem jako pronikavou studií kulturních a politických proměn, sleduje své hrdiny v průběhu tří dekád – od otřesů čínské kulturní revoluce 80. let minulého století až po problematickou prosperitu současného čínského turbokapitalismu. Neokázalý, mimořádně dojemný a výtečně nasnímaný film je důkazem, že velké city nepotřebují velká gesta. (Film Europe)
Tří hodinnová rodinná sága z Číny. Pokud toto diváka neodradí, může si film užít. Vizuálně je film působivý, ale žádná z postav mě nedokázala donutit, abych s ní sdílel cokoliv co prožívá.
Když Hao Shenova matka zemřela, měl na levé paži černou látku. Ve většině oblastí Číny, zejména v severní Číně, je však lidovým zvykem, že děti po smrti matky nosí na pravé paži černou látku.
Natočeno za tři měsíce.
Tento film byl vybrán do soutěže o Zlatého medvěda na 69. mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně, kde získal dvě hlavní herecké ceny: Wang Jingchun a Yong Mei získali Stříbrného medvěda za nejlepší mužský a ženský herecký výkon.