Obhájce nevinných

73%
Obhájce nevinných
Biogrrafický snímek Obhájce nevinných vypráví příběh houževnatého právníka Byana Stevensona, který si po promoci na Harvardu mohl vybírat z lukrativních nabídek různých právních firem. Místo toho se sebral a odjel do Alabamy, aby tu hájil neprávem odsouzené. Jedním z jeho prvních a nejslavnějších případů byl soud s Walterem McMillianem. Ten byl obžalovaný z vraždy osmnáctileté dívky a odsouzen k smrti, přestože proti němu neexistoval žádný důkaz a jediné svědectví bylo založeno na výpovědi zločince, který měl motiv lhát. V následujících letech Bryan bojoval za práva svých klientů proti systému, rasismu i dalším překážkám, ale nikdy to nevzdal.



blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
6
Apollo Creed Džunior hájí prdel dalšímu černýmu spasiteli, který opět nic neudělal. Nevím, z jaké bavlněné farmy utek, ale poslední dobou v těch filmech je dost hodně černochů nevinnejch. Stejně si film neodnese nálepku televizního filmu, takže, jsem někde kolem 3,5 a jelikož mi matika nikdy nešla, tak podle mých odhadů, to je čistá půlka.
Vlastní názor
Vlastní názor
178 bodů
7.5
Je to film spíše pro Američany. My můžeme posoudit herecké výkony a děj. Film jsem shlédnul celý bez toho, aniž by se mi chtělo spát a s tím, že jsem se bavil. Film je postavený na rasismu v USA. Když se však na konci zamyslíte, tak je tak nějak rasistický sám o sobě.
Smazaný uživatel
0 bodů
6
Velmi průměrné dílo, byť myšlenkově obohacující... jenže vše tu bylo v lepším "balení".

Dodatečné informace

Původní název:
Just Mercy (více)
  • USA Obhájce nevinných
  • USA Just Mercy
  • USA Buscando a justicia
  • USA Buscando justicia
  • USA Cuestión de justicia
  • USA Il diritto di opporsi
  • USA La voie de la justice
  • USA Luta por Justiça
  • USA Obhajca nevinných
  • USA Просто помиловать
Premiéra v ČR:
1. 4. 2020
Země původu:
USA
Rozpočet:
25 mil. USD
Tržby:
50,4 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Obhájce nevinných je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Podobné


Powered byJustWatch

  • Když Johna McMilliana u soudu odvádějí dva policisté v poutech, jedno pouto mu sundají.
  • EPILOG: "Bryan Stevenson bojuje za chudé, uvězněné a odsouzené již více než 30 let. Spolu se svými právníky z Iniciativy za rovnou spravedlnost dosáhl zmírnění, zrušení nebo propuštění více než 140 vězňů odsouzených k trestu smrti. Eva Ansleyová nadále řídí činnost EJI, kde od roku 1989 koordinuje a rozvíjí právní služby pro vězně odsouzené k smrti. Herbert Richardson je jedním z více než 65 osob, které byly v Alabamě od roku 1983 popraveny a z nichž většina nemohla získat odpovídající právní pomoc. Bryan a Walter McMillian zůstali blízkými přáteli až do Walterovy smrti v roce 2013, kdy zemřel na počínající demenci. Roky strávené v cele smrti ho tížily až do konce. V roce 1986 byl Anthony "Ray" Hinton odsouzen za dvojnásobnou vraždu, a to téměř výhradně na základě chybné balistické zprávy. Státní zástupce prohlásil, že Rayovu vinu poznal pouhým pohledem. Bryan nakonec Rayův případ předložil Nejvyššímu soudu USA a vyhrál. V roce 2015 byl pan Hinton po téměř 30 letech v cele smrti za zločin, který nespáchal, propuštěn na svobodu. Na každých devět lidí, kteří byli v USA popraveni, připadá jeden člověk odsouzený k trestu smrti, u něhož byla prokázána nevina a byl propuštěn, což je šokující míra chybovosti." Po 30 letech strávených ve vězení byl Ralph Myers v roce 2017 propuštěn. Tom Tate zůstal šerifem okresu Monroe 32 let, až do svého odchodu do důchodu v roce 2019. Po Walterově propuštění byl šestkrát znovu zvolen. V roce 1993 nové vyšetřování potvrdilo nevinu Waltera McMilliana a usvědčilo bělocha, o němž se pevně věřilo, že zavraždil Rondu Morrisonovou. Nikdy však nebylo vzneseno žádné obvinění."
  • Bílí obyvatelé Monroevillu se chlubí tím, že je rodným městem Harper Lee a inspirací pro fiktivní město z knihy To Kill a Mockingbird. Zajímavé je, že Leeová ve své první předloze (později vydané pod názvem Go Set a Watchman v roce 2015) vykreslila zcela jiného Atticuse Finche a dospělou Scout, která kvůli rasismu opustila Alabamu.