Jennifer Lopez byla po celou svou kariéru vděčným terčem láskyplného i škodolibého humoru, což se ještě stupňuje nyní, kdy zažila nejhorší sezónu své kariéry. Selhalo její nové hudební album, koncertní turné, doprovodný dokumentární film, ambiciózní rádoby avantgardní videoklip, sci-fi Atlas a pokud můžeme věřit bulváru, doma to není o moc lepší. Při sledování tohoto nekontrolovatelného a všepohlcujícího požáru bychom neměli zapomínat na to, že J.Lo je zcela neironicky revoluční osobností americké i světové popkultury, jejíž úspěch prorazil mnohé bariéry zábavního průmyslu. V den jejích 55. narozenin bychom jistě měli vzpomenout i na to dobré.
Články 13
Vizionářské, nebo bláznivé dílo? Nestárnoucí Jennifer Lopez v únoru vydá první studiové album dekády s názvem Now, které samozřejmě nezůstane pouze u hudby. Doprovodný muzikálový snímek This is me... Now vyjde na Amazon Prime Video 16. února a v prvním traileru udivuje choreografiemi a vizuálními výjevy jako z Atlasu mraků (Cloud Atlas). A tedy zároveň znatelnou absencí skromnosti a pokory, za niž se přitom čtyřiapadesátiletá Lopez mluvící o dětství a nutnosti milovat schovává.
Podvodníci a šejdíři (známí v zámoří pod termínem „con artist“) představují ideální filmové či seriálové antihrdiny. V ideálním a mnohem uvědomělejším světě, než je ten náš, bychom si raději vychutnali příběhy jejich obětí, soucítili s nimi a proradné padouchy nekompromisně odsoudili. Spoustu diváků a divaček však fascinují spíše různé podoby zla. Postavy podfukářů navíc obvykle působí charismaticky, jinak by jen těžko dovedly vytvořit dojem síly a moci, který jim následně umožní zneužít systém či jeho slabé články.
Nejznámější herci a herečky dostávají za své účinkování ve filmech a seriálech vysoké částky peněz, které navýší celkový rozpočet daného projektu. Přesto se najdou tací, kteří se svého honoráře nebo alespoň jeho části vzdají pro dobrou věc. Toto je několik z nich.
Snímek Poločas se na Netflixu objevil v polovině tohoto týdne, a protože se věnuje celebritě, jakou je zpěvačka a herečka Jennifer Lopez, publikum s ním pojí vysoké očekávání. Má ale dokument dostatečnou výpovědní hodnotu, aby se dal považovat za zdařilý?
Seriál Neskutečná Anna (Inventing Anna), který je ke zhlédnutí na Netflixu, vypráví skutečný příběh v Rusku narozené podvodnice, jež zvládala po čtyři roky klamat a finančně vysávat newyorskou smetánku či prestižní bankovní řetězce. Reálné události ovšem cíleně dramatizuje a v mnoha ohledech je stejně problematický jako jeho protagonistka, lačnící po slávě za každou cenu. Co na seriál říkají kritici, fanoušci či samotná Anna Vadimovna Sorokina, vystupující pod pseudonymem Anna Delvey?
Dlouho odkládané pokračování úspěšného hororu z roku 2009 je konečně na cestě a podle režiséra rozhodně potěší všechny natěšené fanoušky originálu.
Asociace zahraničních novinářů sdružených v Hollywoodu v noci na dnešek předala již po sedmasedmdesáté Zlaté glóby. Co výsledky napoví o nadcházejících Oscarech? A k jakým překvapením během večera došlo?
Zahraniční filmové festivaly nebývají pro tuzemskou kulturu žádným ternem, ale letos se vše trochu změnilo díky kontroverznímu ohlasu Nabarveného ptáčete. Film Václava Marhoula soutěžil na festivalech v Benátkách a Torontu, což jsou události, které se těší ve světě kinematografie značnému významu. Především pak ten kanadský, jenž každoročně předesílá nominované i konečné držitele cen akademie.
Hororová klauniáda pokračuje a i když to tentokrát není zdaleka taková žánrová paráda, v jakou fanoušci (a nejspíš i studio) doufali, o megahitu je stále rozhodnuto.