V souvislosti s připravovaným snímkem Babylon, nahlížejícím přelom 20. a 30. let v „americké továrně na sny“, jsme podnikli cestu ke kořenům filmů spadajících do kategorie „Hollywood o Hollywoodu“, které se začaly točit velmi krátce potom, co studiový systém v prosluněném Los Angeles na počátku 10. let 20. století vznikl.
Články 9
Psal se rok 1984 a hvězda Eddieho Murphyho doslova explodovala na hollywoodském nebi. Policajt v Beverly Hills se stal obrovským komediálním hitem po celém světě, a to navzdory tomu, že původně vznikal jako vážný akčňák se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.
Ačkoli se zdá, že devadesátky tu s námi byly ještě včera, opak je pravdou. Přelom tisíciletí nastal před dvaadvaceti lety. Za tu dobu se zvýšila nejen populace či inflace, ale rovněž se zcela zapomnělo na spoustu kdysi slavných a úspěšných herců a hereček. Následujících osmnáct jmen platilo v devadesátých letech za drahocenné hollywoodské harcovníky, ovšem nové milénium jim nepřálo. Dnes na ně vzpomínají jen pamětníci, kteří rádi tráví čas u retro filmů. O koho se jedná?
Bývaly doby, kde Eddie Murphy točil jednou komediální pecku za druhou, v nichž to jeho postavám hodně kecalo a humor se nedržel zpátky. Postupem let se štěstí vyčerpalo a ani přesměrování na rodinné filmy jeho kariéru nezachránilo. Doba přeje návratům a tak se na vlně nostalgie zkouší svézt i Murphy a to oživením prince Akeema v Cestě do Ameriky 2.
Před pár dny jsme si připomněli klíčový propadák v kariéře Eddieho Murphyho a je jenom fér obratem přidat recenzi na jeho poslední film (do světa se podíval loni v říjnu), který to na Rottentomatoes dokonce dotáhla na nejlépe hodnocený film jeho kariéry.
Tvorba přímých pokračování úspěšných značek je v Hollywoodu eskalující praktikou, kterou řada diváků odsuzuje pro vyčpělou a stagnující originalitu. Rok 2020 by měl být takových sequelů obzvlášť plný a my se podíváme na ty, které budou přitahovat nejvíce divácké pozornosti.
Asociace zahraničních novinářů sdružených v Hollywoodu v noci na dnešek předala již po sedmasedmdesáté Zlaté glóby. Co výsledky napoví o nadcházejících Oscarech? A k jakým překvapením během večera došlo?
Zahraniční filmové festivaly nebývají pro tuzemskou kulturu žádným ternem, ale letos se vše trochu změnilo díky kontroverznímu ohlasu Nabarveného ptáčete. Film Václava Marhoula soutěžil na festivalech v Benátkách a Torontu, což jsou události, které se těší ve světě kinematografie značnému významu. Především pak ten kanadský, jenž každoročně předesílá nominované i konečné držitele cen akademie.
Hvězdnou kariéru z přelomu 80. a 90. let se pokusí vzkřísit Eddie Murphy v annoncované poctě jedné z nejvýraznějších showbusinessových postav afroamerické historie. Rudy Ray Moore byl hudebníkem, komikek, raperem, hercem a tvůrcem, který mimo jiné proslul na poli blaxploatačního žánru (akčně-komediální filmy s černošským hrdinou v hlavní roli). Seznamte se s Dolemitem.