Mladý novinář Gareth Jones si připravuje velké téma – rychlou modernizaci Sovětského svazu. Chystá se do Moskvy na rozhovor se Stalinem. Tam se seznamuje s britskou novinářkou Adou Brooks, díky které odhaluje, že pravda o stalinovském režimu je brutálně potlačována sovětskými cenzory. Potom, co se Jones doslechne o velkém hladomoru v SSSR, vydává se sám na cestu přes Ukrajinu. Stává se očitým svědkem tragédie ukrajinského hladomoru, o které po návratu do Londýna píše. Publikace je potlačována a její autentičnost je shazována západními novináři, kteří jsou stále pod vlivem Kremlu. Ani přes smrtelné výhružky Gareth ve svém boji o pravdu nepolevuje. Svá odhalení chce sdílet s mladým a aspirujícím spisovatelem – Georgem Orwellem. (3Kino)
V podcastu "The Lawfare" z 1. dubna 2022 scenáristka Andrea Chalupa vypráví, jak během natáčení filmu "Pan Jones" oslovili New York Times s žádostí o povolení citovat přímo z článku Waltera Durantyho, který popíral, že by na Ukrajině došlo k hladomoru, ale Timesy odmítly povolení udělit.
Telefonní budka v Barrym je model K6, který byl představen v roce 1936. Hladomor na Ukrajině nastal v letech 1932/1933.
Když Jones přechází silnici v Londýně, můžete vidět červený dvoupatrový autobus Routemaster, který však byl v provozu až od roku 1956.