V ruských kinech absolutně válí režimu nepoplatná adaptace slavného románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka (Мастер и Маргарита), již natočil původem americký režisér Michael Lockshin. Nadčasový metaforický příběh o zakazovaném autorovi, jenž v éře autoritářského Stalinova režimu pracuje s pomocí své ženské múzy na satirické knize o zkažených elitách a personifikovaném satanovi, je oprávněnou literární klasikou. Bouřlivé uvedení filmové verze s německým hercem Augustem Diehlem (Hanebný pancharti), o které je v kinech obrovský zájem a jejíž buřičské postoje vyvolávají hřmotný vztek provládních agitátorů, ukazuje, že za téměř století se toho moc nezměnilo.
Články 14
Šestasedmdesátiletý Nikita Michalkov patří k největším prominentům režimu Vladimira Putina. Držitel Oscara za snímek Unaveni sluncem (1994) se v posledních letech projevoval především jako kariérista lačný po funkcích. Až s vypuknutím války se ale dostal do soukolí konspiračních teorií.
Od 6. do 12. října bude po České republice probíhat tradiční festival Be2Can, jenž už po osmé představí exkluzivní výběr filmů, které byly uvedeny na třech nejprestižnějších světových filmových festivalech - v Cannes, v Berlíně a v Benátkách. Letos se můžete těšit na jedenáct výjimečných snímků.
Ani Králíček Jojo, ani Příliš osobní známost. V komentářích jste minuli premiérové tituly, ale o to víc jste se zaměřili na více či méně staré filmy a seriály. Nechybí fantasy od Netflixu, jihokorejská akční klasika nebo ruský art. I tento týden pro vás vybíráme nejzajímavější nové komentáře z naší databáze. Nové tipy i na starší filmy a seriály.
Máme za sebou téměř tři měsíce z roku 2018 a do kin se zatím podívaly převážně komerčnější snímky. O těch náročnějších se moc nepíše. Kdo by je četl, kdo by psal kritiky? Taková je doba. V době, kdy si myslíme, že spousta věcí je "zdarma" se periodika a výrobci filmů soustředí zejména na komerci, když se profesi věnují na plný úvazek. Komerce se prosazuje v globálním měřítku stále více, než tomu bylo dříve. O minoritních věcech se moc nepíše, není na to čas a prostor.
Předávání prestižních Oscarů je za námi a jako každý rok jsme na Kinoboxu byli u toho, abychom vám přinášeli výsledky pěkně za tepla a večeru se podívali na zoubek. Vy se určitě podělte o své dojmy z výsledků v komentářích.
Pomalu se nám blíží oscarová noc, kde se rozhodne o nejlepším filmu za rok 2017. Adepti jsou následující: Akta Pentagon: Skrytá válka, Dunkerk, Tvář vody, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Lady Bird, Dej mi své jméno, Nit z přízraků, Uteč a Nejtemnější hodina. Co myslíte, dostal se některý z favoritů do TOP10 české kritiky? A koho naopak Oscaři trestuhodně přehlédli?
Americká filmová akademie jen před pár minutami oznámila nominace na jubilejní 90. výroční ceny. Kdo má nejvíce šancí získat sošku ikonického plešouna? Dozvíte se ve výčtu nominovaných.
První týdny roku 2018 patří - minimálně co se týče návštěvnosti a tržeb tuzemských kin - českým filmům. Po Čertovinách (2018) Zděňka Trošky převzaly pochodeň Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) podle scénáře Haliny Pawlowské. Mezi šesti nejúspěšnějšími filmy tohoto víkendu navíc byly hned tři české. Pojďme se na žebříček podívat od pátého do prvního místa.
Po předchozích kinopremiérách, kdy byly k dispozici pouhé 2 novinky a jeden koncertní záznam, máte tentokrát hned pět důvodů, proč vyrazit do kina. Těšit se můžete na do nebes vynášený animák, Liama Neesona v akci, tuzemskou komediální vztahovku a dva artovější snímky, které předchází velmi dobrá pověst. Pojďme si posvítit na novinky třetích tuzemských kinopremiér roku 2018.