Vesmír mezi námi je dobrodružný sci-fi film z roku 2017, který vypráví příběh prvního člověka narozeného na Marsu, Gardnera Elliotta. Gardner, který žije celý svůj život na červené planetě pod dohledem vědců, je zvědavý na Zemi, o níž ví jen z příběhů a kterou sleduje prostřednictvím internetových chatů. Po dosažení svých 16 let se mu naskytne možnost navštívit Zemi a konečně zažít vše, co mu bylo doposud odepřeno, včetně možnosti setkat se svou internetovou kamarádkou Tulsoy. Příběh nabírá na intenzitě, když Gardner přistane na Zemi a zjišťuje, že jeho tělo nemusí být schopné snášet zemskou atmosféru.
Jednoduchá sci-fi romance pro mladé diváky, která je po vědecké stránce sice ohromný kýč, ale jako vyze o člověku narozeném ve vesmíru, žijícím na Marsu, který se dostane na Zem aby vypátral svého otce a během toho se zamiloval, je hodně zajímavá. To, co je tady v oblasti vědy ukázáno je naprostý nesmysl, ale mladí lidé nad takovými detaily nepřemýšlí, takže vlastně o nic nejde. Třeba těhotenství astronautky, která tento fakt před letem zapřela. Ona neprošla zdravotní prohlídkou? Co se týče Marsu, život lidí na něm je stále velkou neznámou, ale jedno se ví stoprocentně. Odlišná gravitace, sluneční záření a mnohé další vlivy by s vývojem stavby těla hodně zamávalo, takže by Gardner, kterého se to v příběhu týká, by vypadal hodně jinak. Film jako takový je natočen v rodinném stylu snažící se o volné úsměvně dobrodružství, dějovou nadsázku a místy i citové pojetí, které však zase ne moc funguje. Ono to je způsobeno i naprostou předvídavostí vývoje děje, neboť nic originálního tu v podstatě nelze nalézt. Snímek se však i přes svá negativa dá užít a zpříjemnit si dvě hodiny romance, jen se musí naprosto z myšlenek vynechat syrový realismus.
Slušná myšlenka, která je pro mě utopena do teenage verze. Mladí asi budou hodnotit výše, ale mě prostě tato romance nedotkla. Je to sci-fi, takže jsem ochoten přehlédnout spoustu nesmyslů, které ve filmu jsou. Pohodová podívaná, která mi žádný větší zážitek nepřinesla.
Říkají, že Sára byla nezodpovědná, protože otěhotněla, ale když v 11:22 na Marsu porodí, zabalí dítě do standardní nemocniční deky pro novorozence.
Když Gardner a Tulsa přistávají s letadlem na dálnici kvůli problému s tlakem oleje, je vidět stín jiného letadla, pravděpodobně jde o letadlo štábu, který natáčí záběry z jiného úhlu.
V titulcích původní kinoverze je Colin Egglesfield uveden jako "Sarah's Bother", nikoliv jako "Sarah's Brother".